anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak analizować sprzedaż na Allegro?

banknoty-swiata
#7 Wielbiciel#

Witam

 

Poszukuje systemu ktory pozwoli mi wyliczenie zysku ze sprzedazy w danym miesiacu lub minimalnie pozwoli sciaganc liste sprzedanych towarow bym mogl sobie zrobic sam analize. Na ten moment nie prowadze magazynu (mala sprzedaz jednak duza ilosc towaru w cenach 2-70 PLN ,  800 pozycji) mam tylko wystawione aukcje na allegro. W excelu prowadze ewidencje zakupu towarow i cene zakupu ale nie mam latwje mozliwosci sciagnac co sie sprzedalo z allegro zeby policzyc zyski.

Jak sobie radzicie z tym tematem ?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@banknoty-swiata Cześć 🙂 Sprzedawcy na Allegro mają różne metody na prowadzenie analizy swojej sprzedaży. Niektórzy radzą sobie w tradycyjny, analogowy sposób - za pomocą zeszytu i długopisu. Inni prowadzą zestawienie sprzedaży w Excelu i za pomocą odpowiednich formuł otrzymują wyniki, które później analizują. Z pewnością pomocne będzie wygenerowanie zestawienia sprzedaży (z zakładki Zamówienia).

Myślę, że warto rozważyć Abonament, dzięki któremu będziesz miał dostęp do Trade Analytics. Otrzymasz tam pełną analizę sprzedaży na Allegro: dobierzesz asortyment, ustalisz cenę, przeanalizujesz konkurencję i będziesz na bieżąco z wynikami swojej sprzedaży. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@banknoty-swiata kartka, długopis i kalkulator to jedyny sprawdzony system.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@banknoty-swiata Najprościej: policz sobie wartość miesieczną calkowitej sprzedazy. Odejmij sobie koszt zakupu danych przedmiotów. Od pozostałości odejmij inne koszty :prowizje allegro,wyróżnienia i opłaty dodatkowe,  pakowanie, wysyłke, paliwo na poczte. Potem jeśli handlujesz tylko na allegro odejmij ZUS i podatki.

To ci Ci zostanie to bedzie zysk 🙂

W jaki sposób to zrobisz: czy długopisem, czy w excelu, czy w programie sprzedażowym to juz tylko Twój wybór 🙂 i nie ma on wikeszego znaczenia no koncowy wynik.

oznacz moderatorów

banknoty-swiata
#7 Wielbiciel#

dzieki, tak to robie obecnie - excel rulez 🙂 szukam czegos wymagajacego mniej manualnej pracy.

Tak jak pisalem sciagniecie poszczegolnych elementow zamowienia byloby juz dla mnie ulatwieniem.

oznacz moderatorów