anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak anulować zakup

Client:63557089
#7 Wielbiciel#

Witam, dzis chcialam zobaczyć czy jest mozliwa przesylka za pobraniem w danej aukcji (na normalnym allegro jest to widac od razu) a ja kliknęłam w kup teraz, od razu anulowalam platnosc i skontaktowalam sie ze sprzedawca, kazano m zrobic to przez allegro, lecz nie wiem jak.. 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kostas11
#21 Demiurg#

Za zabawę w zobaczyć powinien Cię sprzedawca pozwać o wywiązanie się z umowy byś przestał się bawić 🙂 Dostawy można sprawdzić w zakładce nie trzeba kupować 😞

W zakładce Kupione znajdź przedmiot, który chcesz zwrócić i kliknij szczegóły. Wybierz opcję zwróć część lub całość zakupu, wypełnij dane i kliknij zgłoś zwrot sprzedającemu.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Odstąpienie od umowy zakupu przedmiotu.

 

Wejdź w Kupione, przy właściwym przedmiocie kliknij „Szczegóły”, potem na dole „Zwróć całość lub część zakupu”, następnie zaznacz przedmiot i wskaż jeden z powodów, najlepiej zaznacz „Bez podania przyczyny”, wpisz numer konta i na koniec zatwierdź zwrot.

 

Druga opcja to wysłanie sprzedającemu mailem oświadczenia o odstąpieniu od umowy, czyli krótkiego pisma z datą zakupu, numerem oferty, nazwą przedmiotu, swoimi danymi osobowymi, informacją o rezygnacji z zakupu oraz numerem konta do zwrotu wpłaty.

 

Ta druga opcja jest bardziej poprawna pod względem prawnym i sprzedawca nie ma prawa Cię zmuszać do odstąpienia od umowy przez Allegro, ale możesz to zrobić. Ze strony sprzedawcy nic Ci nie grozi, masz prawo do odstąpienia od umowy zaraz po zakupie.

 

oznacz moderatorów

Client:63557089
#7 Wielbiciel#

Nie mam przy przedmiocie opcji szczegóły.. A Pani chce przez portal

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Bo nieopłacone - wyślij mailem i zapomnij o sprawie.

oznacz moderatorów

Client:63557089
#7 Wielbiciel#

Czy moge to zrobic przez portal?  Przepraszam za głupie pytania 😩

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie ma głupich pytań 🙂 Zrób to tak, aby dotarło i aby był dowód wysłania.

oznacz moderatorów

Client:63557089
#7 Wielbiciel#

Bardzo dziękuję za rady, życzę duzo zdrowka ☺️

oznacz moderatorów