anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

jak dobrze rozliczyć pit

Marcepan2001
#7 Wielbiciel#

Gdy sprzedaje różne artykułu jak mam wykazać te artykuły (jest to główny środek zarobku) . W e-pity inne i działalność niezarejestrowana ? Artykuły które sprzedaje nie mam ich 6 miesięcy. Sprzedaje kody do gier kategoria elektronika.  

4 ODPOWIEDZI 4

Odp.: jak dobrze rozliczyć pit

TATLOK
#14 Krzewiciel#

Och marcepano to pytanie zadaj na jakimś forum księgowości, jak wyliczasz dochód, jaki PIT masz na myśli? Deklarację przychodu jak w PIT-28 czy dochodu PIT-36 ? A może jakiś inny.

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: jak dobrze rozliczyć pit

kostas11
#21 Demiurg#

@Marcepan2001 to tak nie do końca, działalność nierejestrowana ma ograniczenia a jak je przekroczyłeś wchodzisz na rejestrowaną działalność 🙂 najlepiej udaj się do księgowej bo jak źle coś policzysz może być bolesne 😞

Jeżeli przychód należny z działalności nierejestrowanej przekroczył w danym miesiącu wysokość 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia, działalność ta staje się działalnością gospodarczą, począwszy od dnia, w którym nastąpiło przekroczenie limitu. Wówczas w ciągu 7 dni należy złożyć w CEIDG wniosek rejestracyjny.

Koszty uzyskania przychodów związane z prowadzeniem działalności nierejestrowanej (np. zakup surowców do wytworzenia sprzedawanego produktu, zakup narzędzi do wykonywania usług) należy odpowiednio dokumentować oraz przechowywać dla celów dowodowych związanych z ustaleniem dochodu.

Do ustalenia podatku należnego z tytułu PIT istotna jest kwota dochodu, czyli różnicy między osiągniętymi przychodami i poniesionymi kosztami uzyskania przychodów. Natomiast limit dla działalności nierejestrowanej ustala się na podstawie dochodu.

podatnik wykazuje w zeznaniu rocznym PIT-36 w specjalnie przeznaczonym to tego celu wierszu 9: "Działalność nierejestrowana, określona w art. 20 ust. 1ba ustawy". Przychody te są bowiem opodatkowane według skali podatkowej (17%, 32%).

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-czym-jest-dzialalnosc-nierejestrowana-co-mowi-o-niej-ustawa

________
Κώστας
Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: jak dobrze rozliczyć pit

TATLOK
#14 Krzewiciel#

@kostas11 Masz punkt za to, że Ci się chciało. Brawo TY

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: jak dobrze rozliczyć pit

Marcepan2001
#7 Wielbiciel#

dziękuje za odpowiedź 

Odpowiedz
Ładowanie...