anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak działa wysyłanie produktu?

MAMY ROZWIĄZANIE!
adi_32PL
#1 Nowicjusz#

Witam, mam pytanko, nie orientuje się w tym ponieważ nigdy tego nie robiłem, mianowicie nie sprzedawałem niczego na żadnych stronach typu allegro, **piiip**, **piiip** itp itd. Mianowicie przychodzę z zapytaniem jak działa sama metoda wysyłki, czyli, gdy wystawiam przedmiot na allegro lokalnie (w moim przypadku gra xbox), na koniec wystawiania jest okienko z zaznaczaniem metody wysyłki którą oferuje, do wyboru jest wiele opcji ale ściśle chodzi mi o same wysłanie produktu, jeśli mam w sprzedaży produktu dostępną opcje wysyłka kurierem np, DPD albo inpost czy zwykła poczta, to kupujący płaci za przesyłkę tak? a kurier przyjeżdża do mojego domu (na wskazany adres odbioru paczki) gdzie ja jedyne co robię to wręczam mu przesyłkę do doręczenia? Czy jest to bardziej skomplikowane? Albo gdy sprzedaje produkt poprzez paczkomat, dostaje kod sms do paczkomatu? Wpisuje kod w paczkomat który znajduje się niedaleko mnie i po prostu wrzucam paczkę do środka? Czy to cała filozofia czy jest to bardziej skomplikowane niż mi się wydaje? Oraz jak działa same dodanie etykiety do produktu który zamierzam wysłać, musi to być specjalnie wydrukowana etykieta z internetu z danymi do wysyłki itp, czy mogą to być spisane dane do wysyłki nawet na zwykłą kartkę i przyklejone do paczki? Będę wdzięczny za odpowiedź, od samego rana nad tym główkuje bo nie mam pojęcia na jakiej zasadzie to wszystko działa. Dzięki za odpowiedź z góry.

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@adi_32PL Cześć. 🙂 Chętnie pomogę! Jeśli udostępnisz metodę wysyłki "Allegro Paczkomaty InPost" to etykietę możesz wygenerować z poziomu Allegro Lokalnie. Podsyłam instrukcję: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/zarzadzanie-sprzedaza-na-allegro-lokalnie/jak-nadac-przes.... Etykietę należy wydrukować, nakleić na paczkę i nadać w urządzeniu Paczkomat. 🙂  

Jeśli udostępnisz też inne metody dostawy, to będziesz musiał nadać taką paczkę we własnym zakresie, np. na poczcie lub z pomocą brokera kurierskiego. 

Kupujący opłaci koszty dostawy, środki trafią na Twoje konto Allegro Finanse. Stamtąd (po weryfikacji konta do wypłat) przelejesz pieniądze na swoje konto bankowe. Wypłaty aktywujesz tutaj: https://allegro.pl/myaccount/newpayments_payout.php?source=system 

W razie pytań daj znać 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów