anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak liczyć dni zwrotu?

MarioOutlet
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry.

Klient odstąpił od umowy 22.01, dopiero 05.02 odesłał paczkę. Jak ma się 14 dniowy okres na zwrot pieniędzy, do tego że jeszcze nie otrzymałem towaru? 

 

Pozdrawiam 

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

_Likos_
#21 Demiurg#

MarioOutlet po odstąpieniu od umowy klient ma 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru 05-02 jest 14 dzień wiec terminu dotrzymał. Nie musisz otrzymac towaru tylko klient ma go odesłać w danym terminie

oznacz moderatorów

MarioOutlet
#7 Wielbiciel#

Wiem, tylko że teoretycznie dziś muszę zwrócić wpłatę, a nie otrzymałem jeszcze towaru. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie musisz dziś, zgodnie z przepisami możesz się wstrzymać do chwili otrzymania zwracanej rzeczy.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

xyz96 ooo nawet nie wiedziałem. Tez zawsze sie stresowałem tymi terminami. Choć z reguły klienci którzy opóźniali zwroty nic nie mówili jełśi zwrot środków był robiony tego samego dnia w którym przyszła paczka

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

MarioOutlet cóż ja w takich przypadkach zawsze czekam. Nie jest to do konca zgodne z przepisami bo rzeczywiście powinieneś ją zwrócić lecz życie mi pokazało coś innego. teram miałem przypadek że klient odstąpił od umowy a w ogóle nie odesłał paczki. Gdzybym zwrócił wpłate to musiałbym teraz wezwania wysyłac i sie szarpac z klientem. 

Wszystko zalezy od klienta. Sugerowałbym zadzwonić lub napisać klientowi że odnotowałeś zrobiony zwrot i wpłata zostanie zwrócona natychmiast jek tylko paczka dotrze do Ciebie. Tak naprawde nie wiesz co klient tam wysłał czy wysłał cały zwrot i czy produkt nie jest uszkodzony.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@MarioOutlet Patrząc na maksymalne wykorzystanie dozwolonych terminów to nie żaden klient, tylko pospolity "wypożyczacz" (któremu w ramach wdzięczności kasę powinieneś zwrócić też dopiero 14 dnia)😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów