anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak mogę potwierdzić konto do wypłaty w Revolut?

Client:43921948
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,
podałem dane do weryfikacji jednak nie mogę wypłacić pieniędzy po zakończonej transakcji, ponieważ najmniejszy przelew jaki mogę wykonać ze swojego banku to kwota 8 zł. Jak mam to rozwiązać? Nie posiadam innego rachunku bankowego.

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:43921948 Zrób przelew 8 zł, kwota nie ma znaczenia i zostanie Ci zwrócona. Chodzi tylko o potwierdzenie danych osobowych.

oznacz moderatorów

Client:43921948
#7 Wielbiciel#

Tam było napisane, że dokładnie na tą kwotę, ale w takim razie spróbuję.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:43921948, jeśli chcesz wskazać konto Revolut, musi być to rachunek zagraniczny. Ważne jest, aby adres banku Revolut był wprowadzony prawidłowo.

Dla rachunku zarejestrowanego w Wielkiej Brytanii początek numeru konta będzie zaczynał się od GBxxxxxxxxxxxxx, a w ustawieniach banku musi być wprowadzony poniższy kod i adres Revolut:

Kod BIC/SWIFT: REVOGB2LXXX
Nazwa banku: REVOLUT LTD
Adres banku: 7 WESTFERRY CIRCUS THE COLUMBUS BUILDING, FLOOR 4
Kraj banku: Wielka Brytania

Dla rachunku zarejestrowanego na Litwie początek numeru konta będzie zaczynał się od LTxxxxxxxxxxxxx, a w ustawieniach banku musi być wprowadzony poniższy kod i adres Revolut:

Kod BIC/SWIFT: REVOLT21
Nazwa banku: REVOLUT LTD
Adres banku: Konstitucijos pr. 21B, LT-08130 Vilnius
Kraj banku: Litwa

Uzupełnij zakładkę z ustawieniem wypłat poprawnymi danymi i wykonaj przelew. Możesz zlecić przelew w kwocie 8 zł.

Po weryfikacji otrzymasz powiadomienie na adres mailowy powiązany z kontem.
 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Mouflon_trek
#8 Zapaleniec#

Jakoś ni cholery to nie idzie. Kolejny raz odrzucony. To co podajecie jako adres Litewski, "Konstitucijos pr" w adresie z aplikacji to Konstitucijos av. - może w końcu się zdecydujecie.
To żenada - gdziekolwiek na świcie, a bywam w wielu krajach całość zajmuje chwilę, tu jak zwykle przerost treści nad formą i zajmuje to już ponad tydzień bez skutku.
Durnowata, zautomatyzowana odpowiedź " Odrzuciliśmy Twoje dane" nie wnosi nic, bo nie wiadomo KTÓRE dane, a wystarczyłoby to dopisać tak jak to robią nawet w Afryce i po problemie.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Mouflon_trek Konsultuję tę sprawę. Kiedy będę wiedzieć więcej, odezwę się ponownie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Mouflon_trek problemem jest numer konta, z którego dokonujesz przelewu weryfikacyjnego. Musi on być taki sam jak ten podany do wypłat w zakładce Ustawienia dostawy
Czy przelew weryfikacyjny robisz z konta Revolut podanego w formularzu wypłat? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Mouflon_trek
#8 Zapaleniec#

Oczywiście, że z tego konta Revolut, więc nie mam pojęcia co może się nie zgadzać.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Mouflon_trek dziękuję za odpowiedź! Czy możesz przesłać na adres spolecznosc@allegro.pl potwierdzenie przelewu z widocznym numerem rachunku nadawcy przelewu? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Mouflon_trek
#8 Zapaleniec#

Chyba powoli dochodzimy do sedna problemu.
Pomimo tego, że jak napisałaś wcześniej
"Dla rachunku zarejestrowanego na Litwie początek numeru konta będzie zaczynał się od LTxxxxxxxxxxxxx, a w ustawieniach banku musi być wprowadzony poniższy kod i adres Revolut ..."
Pomimo podania konta LT xxx i wykonywania przelewu z tego konta, na potwierdzeniach przelewu z Revolut widnieje obecnie numer konta lokalnego czyli obecnie AION banku.

oznacz moderatorów

Mouflon_trek
#8 Zapaleniec#

Dzieje się tak pomimo tego, że nie wyrażałem zgody ani nie zatwierdzałem przejścia na polski numer konta. Minimalna kwota przelewu pozostaje jednak na poziomie 8 zł - Pytanie czy to przejdzie w waszym systemie? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Mouflon_trek prześlij proszę potwierdzenie przelewu na spolecznosc@allegro.pl skonsultuję to z operatorem płatności i dam znać 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Mouflon_trek
#8 Zapaleniec#

Wysłane

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Mouflon_trek Sprawdź proszę czy teraz możesz zlecić wypłatę. Dostałyśmy potwierdzenie, że dane zostały zaakceptowane.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Oldham
#8 Zapaleniec#

Zrobiłem testowy przelew z konta EUR w Revolut na polski rachunek w PLN,  w polskim banku - jako nadawca przelewu figuruje Revolut Bank UAB, adres na Litwie (zgodny), jako bank pośredniczący Aion Bank ( w Polsce), jako rachunek z którego nadano podany jest polski nr IBAN (pomimo, iż przelew zlecono z konta EUR). Na potwierdzeniu nadania przelewu od Revoluta figuruje nr IBAN konta EUR ( w banku na Litwie). 

Do autoryzacji dla PayU wpisałem litewski IBAN, a bank Revolut Ltd - nie wiem, czy w związku z ostatnimi zmianami w Revolucie moja autoryzacja przejdzie, czy będzie wymagała dodatkowych kroków - w razie czego zwrocę się do Państwa z prośbą o pomoc.

oznacz moderatorów

Oldham
#8 Zapaleniec#

Chyba jestem na dobrej drodze - wprawdzie autoryzacja się nie udała, ale dostałem przelew zwrotny od PayU (jakimś cudem Revolut pozwolił mi z konta EUR wysłać 5 zł, a nie sławne 8 i tyle dostałem z powrotem).

Na potwierdzeniu otrzymania przelewu od PayU (w pdf z Revoluta) jest moje nazwisko, adres, oba numery kont (prawdziwe, to w EUR, na które miałyby być dokonywane wypłaty) i wirtualne, czyli tzw. polski IBAN; opis przelewu - "Payment from PayU S.A., od PayU S.A. i numer konta PL, z którego nadano przelew.

W chwili wolnego czasu, w weekend pozwolę sobie przesłać na podawanego wyżej maila: spolecznosc@allegro.pl - potwierdzenie nadania przelewu i potwierdzenie zwrotu - są tam wszystkie niezbędne dane - kwestia wiarygodności pdf-ów z Revoluta do Państwa uznania.

Gdyby się udało zautoryzować - byłoby miło - jeżeli nie, to świat się nie zawali - niemniej jest okazja, by w aktualnych realiach tego, co podaje system Revoluta znaleźć jakąś ścieżkę autoryzacji.

Hipotetyczne możnaby np. dokonywać przelewu z polskiego subkonta i podawać polski IBAN w formularzu autoryzacyjnym (wtedy pozostawałoby do ustalenia "nazwa banku" bo w opisie może pojawić się z litewskim adresem zarówno Revolut Ltd, Revolut Payments jak i Revolut Bank) - ale - przelew nadal jest zagraniczny - więc pomimo polskiego IBANU należałoby wybrać przelew na zagraniczne konto, wpisać w formularzu IBAN z literkami PL - a to nie jest możliwe.

Być może obecnie przelewy z Revoluta symulują na tyle przelewy krajowe, że odbiorca widzi zawsze, gdy przesyła pieniądze z Polski do Polski (na polskie konto, np. PayU) przelew jako krajowy - Revolut wymusza w takiej sytuacji nawet przy przesyłaniu z konta EUR - walutę PLN, czyli lokalną. Kiedyś było inaczej, tzn. w banku odbiorcy było widać, iż przelew jest np. z GB, nawet gdy był wysyłany z subkonta z polskim IBANem.

Rozwiązaniem byłoby (o ile ostatni akapit odpowiada stanowi faktycznemu, a nie jest moim domysłem) podanie do autoryzacji polskiego IBAN-u i zlecenie przelewu z subkonta w PLN - problem w tym, iż w moim banku (nie Revolut) jako nadawcę przelewu widzę nie siebie, a Revolut Bank UAB (bank Zleceniodawcy Aion o. w Polsce).

Życzę miłego weekendu 🙂

 

oznacz moderatorów

modex90
#9 Pomysłodawca#

Czy udała się weryfikacja? Ja próbuję z 10 raz i nie mogę zweryfikować Revoluta. Może podasz ścieżkę krok po kroku jak to zrobić.

oznacz moderatorów

Oldham
#8 Zapaleniec#

Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi 🙂

Weryfikacja się nie powiodła - i prawdopodobnie, w obecnym stanie rzeczy nie jest możliwa.

Pomimo, iż Revolut jest bankiem, a konto jest prawdziwe - tyle, że na Litwie i w EUR.

Brak potwierdzenia wynika to z kilku faktów:

- przelew autoryzacyjny dokonywany jest na konto w PLN

- w związku z powyższym Revolut, najprawdopodobniej celem przyspieszenia operacji płatności dokonuje jej za pośrednictwem Aion Banku, a nie bezpośrednio z konta EUR (słowo "bezpośrednio" jest tu kluczowe)

- przelew przychodzi więc z "polskiego IBANU", a nadawcą przelewu jest Revolut, a nie właściciel litewskiego konta, tzn. nie ma potwierdzenia właściciela konta

Hipotetycznie gdyby do autoryzacji było wykorzystywane po stronie weryfikującej konto EUR, to być może płatność z konta EUR w Revolucie dawałaby potwierdzenie właściciela - ale to w mojej ocenie też nie jest pewne, bo Revolut ma zaimplementowane różne mechanizmy, które mają usprawnić świadczone usługi - do których zaliczają się szybkie przekazy środków, ale nie autoryzacja konta.

Powyższe wynika z faktu, iż tzw. polski IBAN nie jest pełnoprawnym kontem, a mechanizmem - i podobnie, jak w innych fintechach właściciel konta w EUR ( w przypadku Revoluta jest to konto bankowe, bo w innych bywa, iż są tylko różne IBANY, ale konta bankowego uzytkownika de facto nie ma) nie jest właścicielem konta technicznego w PLN (polskiego IBANU) - więc stosowanymi metodami nie da się potwierdzić jego własności. W ściśle formalnym sensie jest to oczywiste.

pzdr.

oznacz moderatorów

gutkinpolska
#7 Wielbiciel#

Cześć, dokonałem przelewu zgodnie z instrukcją. Możesz rzucić okiem lub przyśpieszyć proces? Będę bardzo bardzo wdzięczny 🙂

oznacz moderatorów