anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak nadawać przesyłki InPostu?

MAMY ROZWIĄZANIE!
pure-art
#2 Obserwator#

Witam

Poproszę o poradę, wystawiłem pierwszą aukcje i zaznaczyłem AllegroKurier24Inpost. Kupujący wybrał tą metodę, zapłacił za nią. Ja chcą nadać przesyłkę w zakładce zamówienia dowiaduję się, że potrzebna jest indywidualna umowa z przewoźnikiem, co w tej sytuacji jak zmienię metodę bądź nadać AllegroKurier 24Inpost nie posiadając umowy z przewoźnikiem?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@pure-art aby nadawać przesyłki InPostu w Wysyłam z Allegro konieczne jest podpięcie umowy z InPostem, tutaj informacje na ten temat. Wówczas nadajesz przesyłki z poziomu zakładki Zamówienia w Wysyłam z Allegro. 
Możesz też koszystać z Managera Przesyłek i w ten sposób nadawać  przesyłki. 
Aby nadawać przesyłki Allegro w Managerze konieczne jest powiazanie kont. Poniżej wyjaśniam jak to zrobić: 
Przed powiązaniem upewnij się proszę, że nie masz włączonej blokady wyskakujących okienek (pop-up).
Aby powiązać konto w Managerze wybierz zakładkę "Allegro" i przejdź do "Import Allegro InPost" na ekranie dostępny będzie przycisk "zarządzanie kontami" tutaj dodasz nowe powiązanie. Wybierz proszę [dodaj nowe] wybierz dowolną nazwę konta, po wprowadzeniu nazwy wybierz [powiąż] zostaniesz przekierowany na stronę Allegro, gdzie dokończysz proces. Na kolejnym ekranie zostaniesz poproszony o podanie kodu autoryzacyjnego (zostanie wygenerowany automatycznie, nie musisz go wprowadzać). Powinien pojawić się komunikat "Udało się!", po zamknięciu okna z Allegro powrócisz na stronę Managera przesyłek, tutaj kliknij proszę gotowe. Powiązanie może zająć kilka minut. Tutaj znajdziesz dokładną instrukcję w razie potrzeby.  

Zachęcam Cię do korzystania z bezpłatnych kursów i webinarów Akademii Allegro. Nasi eksperci wyjaśniają tam m.in. jak zacząć sprzedaż na Allegro. Z kursów możesz skorzystać w każdej chwili, ich listę znajdziesz tutaj. A na webinary możesz zapisać się tutaj

W razie pytań, możesz też liczyć na naszą społeczność, tutaj na forum 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
pure-art
#2 Obserwator#

Zwracam się w dalszym ciągu z prośbą o podpowiedź. Aktywowałem menagera przesyłek zgodnie z instrukcją, chcąc nadać przesyłkę dalej zgodnie z instrukcją zmieniam status na "do wysłania" i klikam "akcje". Tam nie mam opcji "Nadaj paczkę Allegro Inpost" co robię źle, bądź czego mi brakuje ?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@pure-art a przedpłata zrobiona ? musisz nadać z poziomu menadżera, połącz z allegro konto i importuj zamówienia, sprawdź tez czy masz zaznaczony typ przesyłki ?

eeeee.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów
pure-art
#2 Obserwator#

Dzięki, temat ogarnięty

oznacz moderatorów