anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak oceniacie allegro ads ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
B-O-Z
#9 Pomysłodawca#

Czy allegro ads jest dla was rentowne??

Albo może stało się po jakimś czasie??

Włączyłem na poprzedni miesiąc ale okazało się, że więcej zapłaciłem za reklamę niż zarobiłem na produktach które za pomocą ads sprzedałem. Jakie macie doświadczenia?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
kostas11
#21 Demiurg#

@B-O-Z ten rodzaj reklamy wymaga wiedzy i analizy 😞 tu się nie da włączyć i mieć pewność że będzie dobra konwersja 😞

Dobrze ustawiona reklama po wcześniejszej analizie itp. generuje zwrot z reklamy od razu, czekanie i nic nie robienie nie zwiększy  Ci rentowności 🙂

Jak po tygodniu nie spina się musisz zmieniać parametry, cpc itp.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
B-O-Z
#9 Pomysłodawca#

Słuszna uwaga. Będę się więc edukował 😄 

 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@B-O-Z nie wiem jak dokładnie działa allegro ads ale ja korzystam koło 10 lat z google ads dawniej adwords 🙂 pierwsze 2 lata to nauka, zmiany poprawki analizowanie, jakie słowa dają mi konwersję, które wywalić, jaką stawkę dać co by być wyżej na liście, w jakich godzinach, dniach itp. nawet teraz co miesiąc wchodzę i analizuje, czasem wywalę słowo co mi generuje kilki a nie ma konwersji po miesiącu czy dodaję nowe, po ogarnięciu wszystkiego mam koszt konwersji na poziomie 2 - 4 zł zmienia się co miesiąc 🙂

Czytaj ucz się, testuj, notuj zmieniaj ustawienia, bo co z tego że się wyświetla reklama czy klikają jak nie masz zakupów, lepiej mniej klików a lepsza konwersja 🙂 

Jeden z minusów reklam na allegro jest to że jak masz drogi produkt a klient wejdzie przez reklamę na niego a na dole allegro mu podpowie tańszy to tak naprawdę szkoda Twojej kasy na taka reklamę 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Fakt, dziwny to rodzaj reklamy gdzie reklamując swoje oferty reklamujesz innych i to im napędzasz sprzedaż. 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@B-O-Z żem się rozpisał a allegro ma poradnik a w nim wszystko co napisałem 😄

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-ads/allegro-ads-strategia-na-poczatek-od-czego-zaczac-2...

O czym pamiętać, tworząc reklamy w Allegro Ads?

Budując swoją pierwszą kampanię reklamową Ofert sponsorowanych warto wziąć pod uwagę kilka kwestii:

Po pierwsze: Dziel swoje oferty na grupy reklam

W Allegro Ads jest opcja promowania wszystkich ofert jednocześnie, ale jeżeli masz ich już dość liczną grupę, to rekomendujemy rozdzielać je na mniejsze podgrupy, tzw. grupy reklam. Posłużmy się przykładem: jesteś właścicielem sklepu z galanterią skórzaną. Chcesz reklamować paski i portfele. Utworzysz więc jedną kampanię o nazwie “Paski i portfele skórzane”, a w niej cztery osobne grupy reklam:

  1. paski skórzane męskie
  2. paski skórzane damskie
  3. portfele skórzane męskie
  4. portfele skórzane damskie

W każdej z tych grup możesz ręcznie wybrać, jakie oferty będziesz reklamować (lub skorzystać z filtra, który sam wybierze np. wszystkie męskie paski powyżej 90 zł itp.). Pozwoli Ci to na lepsze dostosowanie stawek reklamowych: budżetu dziennego oraz maksymalnej stawki, jaką jesteś w stanie zapłacić za jedno kliknięcie (tzw. max. CPC). Im bardziej precyzyjne grupy, tym bardziej szczegółowo jesteśmy w stanie zarekomendować Ci stawkę CPC.

Tutaj przeczytasz, jak założyć pierwszą kampanię.

Budżet dzienny rozliczany w tygodniowym cyklu. Oznacza to, że np. przeznaczając 20 zł dziennie na daną grupę reklam, w ciągu 7 dni wydasz 140 zł, jednak w poszczególnych dniach wydatki mogą być mniejsze lub większe niż zaznaczone 20 zł. Dzieje się tak, ponieważ dostosowujemy kwoty do ruchu na allegro.pl i zainteresowaniem daną kategorią produktu.

Po drugie: sprawdzaj miejsca emisji

Tworząc poszczególne grupy reklam, możesz wybrać, w którym ze wspomnianych miejsc emisji będzie wyświetlać się Twoja reklama. Na początek radzimy zaznaczyć wszystkie. Po około 7 dniach możesz zacząć weryfikować, jak działają poszczególne miejsca emisji. Jeżeli widzisz, że jedne dają Ci dużo większe zwroty, niż inne, możesz edytować daną grupę reklam i wyłączyć te miejsca, które uważasz za mniej efektywne. Twój budżet zostanie odpowiednio podzielony na resztę miejsc wyświetleń.

Po trzecie: Budżet to nie wszystko

Niezależnie od tego, jaką stawkę max. CPC ustawisz, pamiętaj że Twoja oferta musi być odpowiednio przygotowana. Zawsze dbaj o odpowiednie zdjęcia, opisy, opcje dostaw czy płatności itd. - te wszystkie kryteria wpływają na jakość oferty. Od jakości natomiast zależy, czy Twoja oferta pojawi się na liście Ofert sponsorowanych. Więcej o jakości sprzedaży przeczytasz tutaj.

Po czwarte: Trzymaj rękę na pulsie!

Samo uruchomienie kampanii, to jedynie początek Twojej drogi. Koniecznie musisz zaprzyjaźnić się z zakładką “Statystyki” w Panelu Allegro Ads. To tam sprawdzisz, ile było odsłon konkretnych reklam, kliknięć, rzeczywistą stawkę CPC, jaki masz zwrot z każdej wydanej na reklamę złotówki, czy w których miejscach emisji reklama działa najlepiej. To twoje centrum informacji konieczne do zrozumienia świata Allegro Ads i planowania kolejnych działań! Dane odświeżane są raz dziennie, oznacza to, że informacje o dzisiejszym ruchu zobaczysz w dniu jutrzejszym.

Więcej o statystykach przeczytasz tutaj.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@B-O-Z  od momentu wprowadzenia produktyzaji skończyliśmy z wszelkimi reklamami.

ADS miał sens przed produktyzacją . W momencie kiedy ją wprowadzono działało to tak:

1) reklama ADS wyskakuje wysoko

2) zainteresowany kupujący wchodzi w dana oferte

3) klika - " najtaniej od" 

4) kupuje najtańszą oferte u kogoś innego

5) reklamodawca ADS ponosi koszty -> ma wyższą cene -> niewiele sprzedaje

Dla nas jeśli reklama ADS to tylko na produktach które nie są połączone z katalogiem ale lepszy skutek daje wyłaczenie reklam, obcięcie kosztów, obniżenie ceny . Wówczas mając najniższą cene to Ty jesteś beneficjentem reklamy za którą płacą inni. Do tego czasem dochodzą obniżki w allegro ceny wiec Twoja cena jest jeszcze bardziej atrakcyjna co by sie nie wydarzyło jeśli płaciłbyś za reklame i miał wyższe ceny.

oznacz moderatorów
Eskim83
#9 Pomysłodawca#

Nie klika "najtaniej od", Allegro mu wielką zieloną "strzałką" pokazuje gdzie ma taniej. Przynajmniej tak to działa dla nowych użytkowników (i zapewne przez ads).

Co do Adsów - zależy od ceny i marży, władowałem w to 10 000 i niestety, ale się nie zwróciło, ale naprawdę zależy to od kategorii / ceny / marży itd, bo znam sklepy w których bardzo dużo dają adsy. W moich kategoriach po dużych optymalizacjach udało się zejść do ok. 10% kosztów, początkowo było to 30%.

oznacz moderatorów
VSPRINT_PL
#10 Popularyzator#

To najskuteczniejsza forma na dotarcie do potencjalnych kupujących. 
https://www.youtube.com/@vSprint/search?query=ads - tutaj wiedza niezbędna do prowadzenia tego typu działań.

oznacz moderatorów