anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak odblokować konto

Client:89049427
#8 Zapaleniec#

Witam. Przez kilka lat miałem założone dwa konta firmowe (jedno moje drugie wspólniczki). Co po ok 10 latach okazuje się niezgodne z regulaminem. Zablokowano mi te konta. Tutaj nie mam wielkich pretensji nie wiedziałem i tyle. Napisałem więc o całkowite zamknięcie tych kont. Dostałem więc odpowiedź, że oczywiście konta zostaną zamknięte po jakimś czasie (chyba 60 dni). Tak się stało Po tym wszystkim założyłem dla siebie prywatnie konto z myślą że wszystko mam uregulowane. Jednak i te konto zostało zablokowane po kilku miesiącach. W odpowiedzi dostałem informację, że te konto wg allegro użytkuje ta sama osoba i należy się zalogować na stare konto, które zostało zamknięte. Tylko jak to zrobić jeśli nie można się zalogować ponieważ zostało zamknięte ponad pół roku temu.

Na zgłoszenie o odblokowanie konta dostaję informację, że muszę zalogować się na stare konto i wyjaśnić. Jak odpowiadam, że nie można się zalogować, to zwrotnie dostaję informację o zalogowaniu się na stare konto. ... I tak w kółko. Co można zrobić?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

xyz96
#21 Demiurg#

Posiadanie dwóch kont firmowych jest zgodne z regulaminem. Można mieć i 50 kont. Jeśli któreś konto zostało zablokowane, to zapewne chodzi o pieniądze, o nieuregulowane zaległości. W takiej sytuacji Allegro nie pozwala zakładać kolejnych kont, nawet zwykłych. Jeśli stwierdzi powiązania, blokuje takie konta. Musisz wyjaśnić powód blokady i najprawdopodobniej pospłacać zaległości.

oznacz moderatorów

Client:89049427
#8 Zapaleniec#

Wszystkie płatności miałem uregulowane. Zresztą to tylko kupowałem i nic nie sprzedawałem. Allegro twierdzi, że nie można można mieć dwóch kont.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Można mieć wiele kont, tylko nie można korzystać z cudzych kont i nie można udostępniać innym swojego konta; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/dane-i-ustawienia-konta/czy-moge-uzywac-kilku-kont-na-all...

oznacz moderatorów

Client:89049427
#8 Zapaleniec#

Konta były docelowo założone na firmę. W pierwszej wersji miały służyć mi i wspólnikowi. Jednak plany się zmieniły i dwa konta obsługiwałem tylko ja. Tak naprawdę tylko jedno, bo na drugim praktycznie nic się nie działo. Wg informacji z allegro chodzi o posiadanie dwóch kont.

Z tego wszystkiego chciałbym wyjaśnić to sprawę tylko jak. Z mojego konta prywatnego nie mogę, bo jak składam zgłoszenie to kierują mnie do starego konta, na które muszę się zalogować. Niestety nie mogę tego robić ponieważ zostało zamknięte itd itd

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Może moderator sprawdzi co jest przyczyna.

oznacz moderatorów

Client:89049427
#8 Zapaleniec#

Być może chodzi o to, ale ja jestem jedynym użytkownikiem konta i zarejestrowane na mnie. Nikt nigdy nie korzystał z mojego konta. Informację jaką otrzymałem to:

"Pańskie konto zostało zablokowane na podstawie art. 2.13 oraz 8.7 Regulaminu Allegro."

Jeśli naruszyłem regulamin to chciałbym wiedzieć dlaczego. W pierwszej wersji myślałem, że chodzi o dwa konta. Jednak wynika, że posiadanie kilku kont nie jest złamaniem regulaminu. Nikt nie potrafi mi udzielić żadnej informacji. Allegro przestało odpowiadać na moje pytanie i prośbę o wyjaśnienie.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:89049427 można posiadać kilka kont na Allegro, ale nie można udostępniać ich innym użytkownikom, a także jeżeli jedno konto zostało zablokowane, nie można zakładać nowego, dopóki sprawa blokady nie zostanie wyjaśniona. Aby dowiedzieć się dlaczego poprzednie konto zostało zablokowane i wyjaśnić sprawę, proszę napisz do nas z adresu mailowego zarejestrowanego na koncie, na które została nałożona blokada. Takie działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa i zagwarantowanie, że nikt nieuprawniony nie korzysta z Twojego konta.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:89049427
#8 Zapaleniec#

Taka oto odpowiedź. Jak zrobię przez formularz to dostanę odpowiedź, że muszę się zalogować na konto

"Twoja wiadomość nie została przekazana do konsultantów Allegro*.

Skontaktuj się z nami przez FORMULARZ, udzielimy Ci odpowiedzi najszybciej, jak to możliwe.

Dziękujemy!"

oznacz moderatorów

Client:89049427
#8 Zapaleniec#

Wysłałem prze formularze i zobaczymy teraz

oznacz moderatorów

Client:89049427
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za pomoc. Okazuje się, że moje konto powiązano z kontem męża mojej wspólniczki, który ma coś za uszami. Jednak nie wiem co mam z tym wspólnego. Najważniejsze, że sprawa ruszyła. Dziękuję za pomoc

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:89049427 ja mam 3 firmowe konta i jeszcze jakieś prywatne. 🙂

oznacz moderatorów