anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

jak uzupełnić środki w PayU?

MAMY ROZWIĄZANIE!
KKrugla
#2 Obserwator#

Proszę o informację jak w temacie. Sprzedałem przedmiot, środki zostały wypłacone, kupujący dokonał zwrotu i chcę zwrócić pieniądze, ale nie mam środków na koncie PayU. Jak je uzupełnić? 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
xyz96
#21 Demiurg#

Nie ma takiej możliwości. Zwróć normalnie, bezpośrednio, ze swojego konta na konto kupującego.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@KKrugla  Nijak. To bug allegro. Nie możesz uzupełnić/wpłacić. Musisz poprosić o numer konta bankowego i przelać ze swojego banku.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@pinsplash  To nie jest bug.  Allegro nie ma uprawnień do prowadzenia  działalności bankowej,  więc jest  oczywiste  że  taka  działalność  typu "portmonetka"  musi być mocno ograniczona.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@br. Steam czy GOG też raczej nie mają takich uprawnień, a jednak posiadają własne portfele, które można uzupełniać.
Tak czy owak nazywa się to allegro finanse, a saldo (prowizyjne) również można sobie nadpłacić (chyba na dowolną kwotę).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Knowhere  To prawda, ale  to nie to samo. Steam  czy GOG  sprzedaje usługi,  więc jeżeli  nadpłacisz  to te pieniądze leżą  u  sprzedawcy.  Podobnie możesz wpłacić zaliczkę do  dowolnego sklepu.

Ponieważ kiedyś były postulaty  aby Allegro  pośredniczyło  i nadzorowało w jakiś sposób bezpieczeństwo transakcji więc  dodatkowo  taką usługe pośrednictwa wprowadzono. Utworzono  PayU  które ma takie funkcje jakie ma, podobnie jak podobne firmy  typu Monetia. Ale nie może  gromadzić  pieniędzy  bo zaraz  zaczną  się  problemy odsetek, gwarancji  itp, itd...

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

Jeszcze małe uzupełnienie.  Jeżeli masz na  swoim koncie Allegro Finanse jakieś pieniądze  to są  tylko Twoje  pieniądze i mogą  tylko  być przekazane  tylko na  Twój powiązany rachunek bankowy.  Nie  można  ich przenieść na przykład na moje konto  bo  wymagało by to  formalnego nadania numerów kont  i  przeprowadzenia  normalnej procedury przelewu.  A tak wolno tylko bankom.

Myślę że  wiesz to  wszystko, ale napisałem  bo może  czytają to inni

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@br. A niby co allegro sprzedaje, jak nie usługę dostępu do ich portalu? Ujmując to bardziej obrazowo, to płacisz na rozstawienie swojego straganu na ich placu😏
Na Steamie czy GOG-u też nie możesz przekazać pieniędzy ze swojego portfela komuś innemu - możesz tylko za nie kupić wirtualne towary oferowane na danej platformie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Knowhere  Tak  i dawno dawno temu,  kiedy wpłacało się  na konto przelewem papierowym  można było sobie zapłacić 100 zł wiecej (na zaś)  i nikt się do tego nie wtrącał.   Teraz  gdy płatności przejęło  PayU  możesz zapłacić  tylko tyle ile się należy, bo pośrednik nie ma prawa wziąć więcej.  Nie wiem czy można teraz sobie zapłacić  zwykłym przelewem,  chyba tak,  trzeba by było  odczytać  ze starego wyciągu bankowego  numer swojego konta na  Al Finanse  do wpłaty i spróbować  zapłacić  powiedzmy 1 zł.  Może sprawdzę  ale  to będzie chyba numer konta PayU  a nie Al Finanse

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@br. Mylisz się, nie masz racji😏 Zawsze gdy płacę prowizję (kartą lub BLIKiem), to płacę z lekką górką.
Jakby nie można było tak robić, to nie byłoby np. takiej możliwości https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/rachunek-biezace-saldo-i-wplata/czy-moge-odzyskac-nadplac...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Knowhere  No to dobrze, pytanie  w  tytule tematu było  czy można wpłacić  środki ot, tak sobie.  Czyli można?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@br. Tutaj; https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/ nie można, tu są tylko wpłaty od kupujących.

Tutaj; https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/rachunki/rozliczenia-z-allegro można, tu są wpłaty właściciela konta.

Po co bić pianę?

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@xyz96  Jaką pianę,  po to jest publiczne forum  żeby móc  dyskutować, wymieniać poglady, doszkalać się.

Starasz się  odpowiadać  na wszystko, nie ma sprawy.  ale oceniać  i cenzurować innych  chyba jeszcze nie powinieneś

oznacz moderatorów
KKrugla
#2 Obserwator#

Wygląda, że to warunek zwrotu prowizji, jak zatem ubiegać się o zwrot?

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@KKrugla przelej a kopię przelewu pokaż allegro podczas procesu ubiegania się o zwrot prowizji..

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
KKrugla
#2 Obserwator#

Jak to pokazać?

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

W formularzu zwrotu nie pokażesz, zrobisz to dopiero w odwołaniu po odmowie zwrotu.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

To nie jest warunek zwrotu prowizji, nigdzie w regulaminie nie ma takiego warunku. Jeśli wniosek o zwrot zostanie odrzucony, składasz odwołanie, dodając potwierdzenie zwrotu wpłaty.

https://allegro.pl/pomoc/odwolanie-od-decyzji-o-rabacie-transakcyjnym

oznacz moderatorów