anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak włączyć smart dla sprzedawców ?

ALCkow
#13 Ambasador#

Jak uruchomić smart dla sprzedających ? spełniam wszystkie warunki

5 ocen pozytywnych

przypisane warunki zwrotów

terminowo realizuje zamówienia 

Udostępniłem dostawę przez Allegro paczkomaty inpost i allegro kurier24 inpost

Usługa dalej nie jest dla mnie dostępna

oznacz moderatorów
77 ODPOWIEDZI 77

ALCkow
#13 Ambasador#

Czy może ktoś sprawdzić jakich warunków nie spełniam ? obecnie mam 8 ocen pozytywnych (łapek w górę) o różnych uzytkowników. Współpracuję z inpostem (paczkomaty i kurier24 ) spełniam inne warunki.

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Spraw, by Twoje oferty były Allegro Smart! Wystarczy, że spełnisz poniższe wytyczne:

  • Przynajmniej pięć pozytywnych ocen Transakcji (łapki w górę), przy czym muszą to być oceny unikalne (od różnych użytkowników) z ostatnich 12 miesięcy.

  • Zadbaj o wysoką jakość sprzedaży i utrzymuj wskaźnik poleceń co najmniej na poziomie 98% lub weź udział w programie Super sprzewdaca;

  • Przypisz warunki zwrotów do swoich ofert;

  • Pamiętaj o terminowej realizacji zamówień i wsparciu swoich klientów w przypadku otwarcia dyskusji;

  • Reguluj terminowo opłaty za usługi Allegro;

Spełnij jeden z dwóch warunków:

Pierwszy warunek:

  • Udostępnij przynajmniej dwie metody z różnych grup metod dostawy: ipost i paczkomaty

 Spełniam te warunki. Dlaczego SMART sie jeszcze nie włączył ?

oznacz moderatorów

marcin__czajka
#9 Pomysłodawca#

Nie masz żadnych ostrzeżeń od Allegro, np. za sprzedaż poza Allegro? Spróbuj zrobić tak: wejdź do swoich ofert, kliknij zaznacz wszystkie, edycja grupowa, warunki zwrotów, zaznacz zwrot, jeszcze raz edycja grupowa, cenniki dostaw, wybierz ten cennik w którym masz paczkomaty inpost i kuriera allegro inpost. Poczekaj 5-10 minut i sprawdź czy pojawi się logo przy ofertach.

oznacz moderatorów

eyecushion
#9 Pomysłodawca#

@package Sukces.

Jeszcze małe pytanko a dlaczego akurat jestem wyróżniony tym kurierem?

oznacz moderatorów

marcin__czajka
#9 Pomysłodawca#

Dlatego, że w przypadku minikuriera też spełniasz warunki a ta opcja jest droższa.

oznacz moderatorów

marcin__czajka
#9 Pomysłodawca#

Jak chcesz mieć również Kurier24 w Smarcie to obniż cenę dostawy z 13,41 na 12,99.

oznacz moderatorów

eyecushion
#9 Pomysłodawca#

I tu się pojawia kompletnie brak wiedzy z mojej strony. To lepiej spełniać te warunki, co sie lepiej opłaca. Większość moich odbiorców to paczkomaty niekiedy kurier, ale minikurier mi wystarczy nie mam dużych gabarytów do wysyłki. 

oznacz moderatorów

eyecushion
#9 Pomysłodawca#

Teraz jestem na promocji Smarta do 27maja później pewnie pojawia sie jakieś stałe koszt z tym związane. Czy to sie Wam opłaca, przecież nie mam nic za darmo.  Jak naprawdę jest z tymi kosztami?

oznacz moderatorów

marcin__czajka
#9 Pomysłodawca#

Ja mam konto prywatne, więc nie mam żadnych kosztów. Dostaję pełną cenę kup teraz, klient nie płaci za przesyłkę. Do paczkomatów nie dokładam a kuriera wybierają ludzie tak rzadko, że jak czasem przyjdzie dołożyć 6 zł, to też nie stracę na tym wiele.

oznacz moderatorów

eyecushion
#9 Pomysłodawca#

A jak to jest z tym dokładaniem i rozliczeniem, w przypadku paczkomatów allegro pokrywa wszystkie koszt wysyłki?

Przy kurierze dopłacasz Ty 6zł nie miałem jeszcze żadnej wysyłki i rozliczenia z allegro stąd te wątpliwości, ale podczytuje tu trochę i wiem że niektórzy dokładają do wysyłki. Teraz ten temat chcę zgłębić. Może wiesz gdzie ktoś to dobrze opisał.

oznacz moderatorów

marcin__czajka
#9 Pomysłodawca#

W przypadku paczkomatów nie dostaję kasy za wysyłkę, tylko za sam towar, ale też nic nie płacę Inpostowi za przesyłkę. Allegro samo się z nimi rozlicza. W przypadku kuriera, to jeszcze z tego nie korzystałem, ale zrozumiałem, że oni max 8 zł płacą a reszta jest traktowana jako rabat 6 zł dla Kupującego, więc prawdopodobnie w szczegółach sprzedaży przedmiotu pojawi się np "120zł, rabat 6zł, razem 114zł, dostawa bezpłatna w ramach Smart".

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-smart-z-kurierem-warunki-finansowania-MMG0grZYeT0

oznacz moderatorów

eyecushion
#9 Pomysłodawca#

@marcin__czajka @kostas11 

kostal11 napisał: "by wskoczył smart to max 12,99 zł z czego allegro pokrywa 8 zł"

Czyli do każdej wysyłki allegro dokłada 8zł przy paczkomacie ja dokładam resztę czyli 0,99groszy a przy minikurierze różnica 10,95-8zł = 2,95zł

Czy ja to dobrze rozumuję ?

oznacz moderatorów

marcin__czajka
#9 Pomysłodawca#

W przypadku paczkomatu nic nie dokładasz, bo jest klasyfikowany jako punkt odbioru. Dopłaty dotyczą kuriera.

Jako sprzedający otrzymasz:

  • całkowitą cenę towaru,
  • całkowite koszty przesyłki w przypadku punktów odbioru,
  • dopłatę do 8 zł lub do 6 zł do kosztów dostawy kurierem. Pozostałe koszty pokryjesz we własnym zakresie jako rabat, który udzielisz kupującemu. 
oznacz moderatorów

eyecushion
#9 Pomysłodawca#

I bardzo dziękuje.

oznacz moderatorów

marcin__czajka
#9 Pomysłodawca#

Nie ma sprawy 😉

oznacz moderatorów

12k_pl
#8 Zapaleniec#

Witam, 
kombinuję jak mogę ale nie chce mi się włączyć smart dla mojej sprzedaży (chodzi o ogłoszenie z kawą) https://allegro.pl/oferta/kawa-ziarnista-melitta-auslese-500g-ziarno-vending-9145164166# 
Bardzo proszę o pomoc

oznacz moderatorów

marcin__czajka
#9 Pomysłodawca#

@12k_pl musisz mieć minimum 5 pozytywnych komentarzy od 5 różnych osób.

oznacz moderatorów

12k_pl
#8 Zapaleniec#

w danym ogłoszeniu tak?

oznacz moderatorów

marcin__czajka
#9 Pomysłodawca#

Ty musisz mieć 5 pozytywnych komentarzy z ostatnich 12 miesięcy a masz 3.

oznacz moderatorów

package
#9 Pomysłodawca#

Ogólnie ze wszystkich aukcji w ciągu 12 m-cy . 5 ocen od 5 różnych kupujących. Ponadto musisz ustawić 2 rodzaje dostaw z różnych grup np paczkowaty i kurier inpost.

oznacz moderatorów