anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wpłacić pieniądze na allegro finanse?

Rooksi
#7 Wielbiciel#

Witam, jak wpłacić pieniądze na allegro finanse? nie chodzi mi o wpłacenie na  "rachunki i rozliczenia z allegro", musze zwrócic kupującemu pieniądze, a pieniądze już wypłaciłam na konto bankowe, jak je z powrotem tam umiejscowić?

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

QubitShop
#8 Zapaleniec#

Rozsądek mówi, że jeżeli ktoś kupił to wysyłasz. Jakie ma znaczenie czy odbiera telefon czy nie.

Jeżeli wróci to masz taką opcję "poproś o dopłatę"

Ogólnie handel jest ryzykowny a skoro coś sprzedajesz to podejmujesz to ryzyko.

Gdybyś zakup wysłał i by do ciebie wrócił to prosisz kupującego o dopłatę i zwrot prowizji od Allegro. Egzekwowanie koszów jest na głowie Allegro.

A tak nie wysyłając bo przewidziałeś, że na pewno nie odbierze nie dotrzymałeś podstawowego warunku zawarcia umowy handlowej.

Jeżeli chcesz uniknąć takich sytuacji nie sprzedawaj z opcją płatność przy odbiorze.

oznacz moderatorów

kacper__1_
#7 Wielbiciel#

witam mam podobną sytuację jak w wątku i pytanie moje brzmi czy jeżeli dogadam się z klientem np przez telefon i odeślę mu jego wpłatę a po tym wszystkim napisze meila do allegro to zostanie usunięta kwota jaką pobiera allegro za sprzedany przedmiot. 

oznacz moderatorów

xxKronisxx
#3 Debiutant#

To może czas najwyższy to zmienić i ułatwić życie sprzedającym w takich wypadkach ?

oznacz moderatorów

xxKronisxx
#3 Debiutant#

Proszę konkretnie podać jak otrzymać możliwość zwrotu prowizji skoro nie da się na Allegro zasilić pieniążkami konta Allegro finannse przelewem w celu zwrotu za zakup kupującemu robiącemu zwrot. Te linki które podaje Pani w celu załączenia potwierdzenia przelewu klientowi na konto nie funkcjonują należycie. Proszę to poprawić.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@xxKronisxx Cześć. Jeśli chcesz zasilić konto Allegro Finanse na poczet zwrotu dla Kupującego, to wejdź w zakładkę Zwroty towarów, odnajdź zamówienie, wybierz przycisk "Decyzja zwrotowa", a następnie "Zwróć wybraną kwotę". 

ko_alka_0-1664871977918.png

Uzupełnij formularz zgodnie z informacjami na ekranie. Jeśli nie będziesz miał wystarczającej kwoty na zwrot, kliknij "wpłać środki". Pojawi się możliwość zasilenia salda za pomocą kodu BLIK lub szybkiego przelewu online. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tyle tu wątków na ten temat:

1) nie udostępniaj pobrań, same problemy

2) kupujący zapłacił, należało wysłać a nie teraz pisać o braku zwrotu prowizji

3) jak uzasadnisz zwrot prowizji skoro nie masz potwierdzenia że nie doszło do sprzedaży, kupujący nie potwierdzi

4) masz zawsze odwołanie o nieprzyznaniu zwrotu prowizji (chociaż na AL w regulaminie jest napisane że prowizja jest bezzwrotna).

oznacz moderatorów