anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wpisać EAN którego nie ma na produkcie?

krzysztof230
#8 Zapaleniec#

Chodzi o połączenie z produktem płyt CD które były kiedyś jako dodatki do czasopism lub jako wydawnictwa promocyjne. Nie ma na nich EAN. System żąda EAN, inaczej nie da się połączyć z produktem. Od sierpnia w tym dziale ma być 100% połączone. Co mogę z tym zrobić?

Krzysztof

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mdrogeria
#21 Demiurg#

@krzysztof230 są 3 wyjścia 

1. znaleść w katalogu identyczny produkt / jeśli istnieje /

2. zakupić kody EAN

3. wystawić na Lokalnie .

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@krzysztof230 Cześć. 🙂 Czy po wpisaniu tytułu płyty podczas wystawiania produktu nie pojawia się żadna pasująca pozycja w Katalogu? 

Upewnij się również, że na płycie nie ma zapisu typu "Zakaz sprzedaży, dostępne jedynie z gazetą" itp. 

Jeśli nie istnieją przeciwskazania do sprzedaży takiej płyty i nie mamy takiego produktu w Katalogu, to należy go stworzyć (o kod EAN możesz wystąpić u organizacji GS1) lub wystawiać takie produkty na Allegro Lokalnie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@krzysztof230 Zanim zaczniesz wystawiać takie płyty to sprawdź czy nie ma na nich drobnym druczkiem napisu "nie do sprzedaży" lub "sprzedaż tylko z czasopismem"ew. coś podobnego. Wiem bo miałem mnóstwo takich płyt i pom prostu postawiłem w kartonie pod śmietnikiem > komuś się przydały. Wystawisz, a znajdzie sie jakiś "samozwańczy, nawiedzony szeryf", zgłosi Cię do Allegro i pozamykają Ci aukcje. To moja dobra rada > a zrobisz jak uważasz. A przy okazji kod EAN czy ISBN był na czasopiśmie, z którego pochodzi płyta.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Allegro nie usuwa takich aukcji, więc spokojnie mogłeś wystawić. Kiedyś na allegro należało takie płyty oferowac z gazetą, ale się z tego wycofali. Z tego co wiem sprzedaż takich płyt nie jest niezgodna z prawem, jak coś należy do mnie to mam prawo to sprzedać 🙂

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@vonNogay Tylko EAN-u nie ma na płycie. A jak chyba zauważyłeś to ostatnio mnożą się akcje typu > uprzejmie, aczkolwiek ze wstrętem donoszę > rodem z PRL-u > zastanawiam się czy to dziedziczne, czy skaza na wychowaniu ?

oznacz moderatorów