anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wystawić przedmiot na zwykłym Allegro (nie na Allegro Lokalnie)?

dani19991
#7 Wielbiciel#

Witam, mam problem, jestem swiezym użytkownikiem, chciałem zacząć wystawiać na allegro ale nie "Lokalnie". Wchodząc w "moja sprzedaż" jest okienko "dodaj nową", po kliknięciu automatycznie przenosi mnie do Allegro Lokalnie. Czy jest to forma weryfikacji nowych użytkowników ? z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

Screenshot_2021-02-01 Wystaw przedmiot - Allegro Lokalnie.pngMożesz:

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@dani19991 Klikasz na stronie głównej Allegro "wystaw przedmiot", na następnej stronie zaznaczasz niebieski odnośnik "dotychczasowy formularz", pokazany na zdjęciu w prawym dolnym rogu. Zostaniesz wtedy przeniesiony z wystawianiem na zwykłe Allegro;

AAAA.JPG

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

Można bezpośrednio z linka:

https://allegro.pl/offer/?lokalnie

Jeden klik mniej 😊

Tak w nawiązaniu do tej ponawiającej się prośby i sposobu na jego rozwiązanie.

Złożyłem wniosek w tej sprawie, a było to 7go lutego, w sekcji "Zgłoś swój pomysł" (jakby kogoś interesowało klik ).  Sprawdziłem sobie status: NOWY POMYSŁ. Przyjrzałem się tej kategorii (NP) bliżej i najstarszy (a jest ich obecnie 275) z umieszczonych tam pomysłów jest z grudnia 2020. Pytanie mam takie: czy młyny allegro mielą tak powoli ? A może w ogóle młynarz tam nie zagląda ? ;]

@mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  ?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@cookie000 Jak sobie popatrzysz w wątki w tym dziale, to trwa to z reguły 5-6 miesięcy zanim ktoś z moderacji w nich się wypowie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Knowhere 

Ale zobacz na ten od ifonki  ze statusem "weryfikowany"

Przecież to ... ;D

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@cookie000 @Knowhere Wiele pomysłów wciąż ma status jako nowy, ale cały czas systematycznie pracujemy, aby weryfikować je na bieżąco, więc możecie być spokojni. Oczywiście dążymy do sytuacji, aby autor pomysłu otrzymał informację zwrotną, ale liczba Waszych propozycji jest naprawdę imponująca, stąd dłuższy czas naszej odpowiedzi. Sporo propozycji się powtarza, jest też bardzo dużo pomysłów związanych z innymi, już wcześniej zgłoszonymi, dlatego może wydawać się, że nic się z nimi nie dzieje. Od dodania samego pomysłu do jego finalnej realizacji droga jest kręta, ale całkiem sporo sugestii udało nam się już wspólnie zrealizować. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@_HolaOla_ 

Nie znam pionu decyzyjnego, więc tak sobie po prostu luźno zapytałem ;]

Natomiast tempo weryfikacji jest tak niskie, że ludzie zgłaszają dosyć podobne pomysły w niewielkich odstępach czasu (nic mnie nie zdziwi, gdy widziałem na głównej stronie z 5 takich samych próśb w osobnych wątkach), przez co jest ich sporo. Widziałbym to w ten sposób, że jakieś grono "ważnych" za wdrażanie pomysłów mogłoby sobie usiąść i na zasadzie: mamy obecnie ponad 70 pomysłów z filtrami - co się nadaje, co się powtarza najczęściej i co jest wykonalne najłatwiej ?

A wspomniałem o  @ifonka-zaba, bo przecież jej pomysł "poza kolejką", w zasadzie 1:1, jest już wprowadzony w życie na AG 🙂 Sprawa zdecydowanego uwydatnienia linku* do wystawiania na  allegro (zamiast na lokalnie) nie jest trudniejsza (wystarczy większa czcionka i tekst "przez dotychczasowy formularz" zamienić na "allegro.pl").  Potrzebna tylko decyzja polityczna pt. czy pomagamy sprzedawcom prywatnym dostać się do allegro zwykłego, prawda ?

* efekt uboczny: setki rozwiązań wypadnie z puli AG ;]]]

oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@cookie000  Oj, zazdrośniku😂

  • po pierwsze primo - trzeba mieć specjalne względy, żeby "poza kolejką" być weryfikowanym 😀
  • po drugie primo trzeba wiedzieć jakie pomysły zgłaszać (tylko super) 😂
  • Po trzecie primo - teraz do końca świata będzie weryfikowany, bo ktoś pewnie przytulił premię za skubnięty mój pomysł i wprowadzenie go.😁

 

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@ifonka-zaba 

A gdzie tam ! Ja się cieszę, że Twój pomysł przeszedł 😊 Zaskoczyło mnie tylko to, że tam ma nadal status weryfikowany, a on już jest i - jak zauważyłaś - nikt o udziale ifonki-zaby przy wprowadzeniu nie wspomniał.

Masz chociaż *@-;-:-[#]  ode mnie w ramach uznania za Twój wkład w społeczność AG 🤗 Jak się nie domyślisz, to Ci powiem co to jest ;D

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

I jeszcze parę słów (z obrazkiem) dlaczego jednak z tym wystawianiem (z utrudnioną widocznością takiej opcji) na allegro tak_ma_być.

Rozwijając menu sprzedaży opcji przy loginie w przypadku sprzedaży mamy:

cookie000_0-1626267140000.png

 

Mamy "Sprzedaż na allegro lokalnie" z opcją "wystaw przedmiot" (na lokalnie), natomiast w przypadku "Sprzedaż na allegro" takiej opcji nie ma, a jest tylko "Moja sprzedaż". Szare tło to wolne miejsce tego okienka rozwijanego, więc nikt nie powie, że zajmowałoby to za dużo miejsca na ekranie ;]

Mało tego. Klikając w tym menu w "moją sprzedaż" (na allegro) wchodzi się w menu ofert na allegro zwykłym. Klikając tam w przycisk "DODAJ NOWĄ" wywala do ... wystawiania oferty na allegro lokalnie.

To nie może być przypadek.

Dziękuję za uwagę ;]

oznacz moderatorów

dani19991
#7 Wielbiciel#

Dziekuje bardzo wszystkim, człowiek młody a ślepy 🙂 pozdrawiam 🙂

oznacz moderatorów