anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wystawić ten sam produkt ale o innym rozmiarze ?

Truemaniac
#7 Wielbiciel#

Tak jak w temacie, nie chce mi sie wierzyć, że nie ma takiej opcji. Jesli skopiuje produkt to moge zmienić wszystko poza rozmiarem 😄 przecież to absurd. Jeśli nie da sie tego zrobić to bedzie jakis totalny dramat.

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Truemaniac rozumiem, że korzystasz  z opcji "wystaw podobną"? Wówczas możesz edytować dane oferty, ale dane produktu, z którym jest połączona (w tym parametr rozmiar) są pobierane z produktu i nie można ich zmienić.
W takiej sytuacji, aby wystawić inny rozmiar powinieneś połączyć ofertę z produktem o odpowiednim rozmiarze, wówczas pozostałe parametry zostaną automatycznie uzupełnione z katalogu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@la_nika xD 

@Truemaniac oczywiście, że jest taka opcja ^^ Ale raczej pracownicy allegro Ci nie powiedzą jak to zrobić bo nie mają o tym pojęcia. 

oznacz moderatorów

Truemaniac
#7 Wielbiciel#

Czy jesteś w stanie jakoś pomóc? Jakim cudem allegro olało tak gigantyczny problem który jak widać trwa latami. Nie wiem czy można rzucić większą kłodę pod nogi.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Truemaniac najlepszą opcją jest korzystanie z zewnętrznych narzędzi do zarządzania sprzedażą 😉 

oznacz moderatorów

Truemaniac
#7 Wielbiciel#

Czy Pani robi sobie jaja ze mnie?  "Powinieneś połączyć ofertę z produktem o odpowiednim rozmiarze" ale przecież żeby połączyć muszę wszystko stworzyć od nowa dokładnie to samo drugi raz, większość pól jest obowiązkowa do uzupełniania. Czy da sie to obejść czy jeśli ktoś wrzuca ręcznie np. buty to sprawia że allegro to sklep dla debili? (nie ma innej opcji)

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Truemaniac Nikt sobie jaj nie robi. 🙂 Jednocześnie, proszę Cię o zachowanie kultury wypowiedzi. To moje ostatnie ostrzeżenie. 
Wracając to sprawy - jeśli produktu, który potrzebujesz, nie ma jeszcze w katalogu, to musisz go stworzyć. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Truemaniac
#7 Wielbiciel#

Wciaż Pani nie odpowiada na pytanie. Czy może Pani mi napisać wprost - "Nie ma możliwości dodania rozmiaru do produktu ręcznie" - Czy ma Pani obowiązek odpowiadania na opak. Przecież jak tworze katalog to tam jest rozmiar którego nie moge zmienić więc po co Pani pisze katalogu. Mój produkt jest w katalogu - nie ma możliwości zmiany rozmiaru, tak ?

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Truemaniac Jeśli chcesz dodać produkt z innym rozmiarem, to musisz go utworzyć w naszym Katalogu. Nowy produkt = nowy kod EAN. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@ko_alka 😂🤣😆 psss ... w kategoriach z działu moda kod EAN nie jest obowiązkowy ^^ 

oznacz moderatorów

every_day
#8 Zapaleniec#

ale produkty np odziez którą sprzedaję mają w danym fasonie ten sam EAN a inny kod.... pomimo tego allegro łączy uparcie do parametrów pierwszego wystawionego w tym fasonie ciuszka.... pierwowzór ma np. rozmiar 86, a ja wystawiam kolejny produkt o rozmiarze 80, które automatycznie są połaczone w katalogu i co się dzieje produkt o rozm.80 ma parametry 86, po czym allegro usuwa aukcje bo "Zgodnie z Regulaminem (artykuł 5, punkt 5.4) niedozwolone jest publikowanie więcej niż dwóch ofert dotyczących tego samego przedmiotu z parametrem stan “Nowy” w ramach tej samej podkategorii, niezależnie od liczby posiadanych przez Ciebie kont." Wystawianie nowych przedmiotów, w których są różne rozmiary to teraz prawdziwa droga przez mękę... pani moderatorka z tego co widzę zna tylko teorię,  a praktyki zero..... i rzuca jakimiś sloganami... podajcie sposób by wystawianie takich aukcji było mozliwe

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@every_day podaj przykłady ofert o których piszesz, sprawdzę to. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

every_day
#8 Zapaleniec#

To są aukcje które allegro mi zakonczyło 11662836245 i 11656871108 i jeszcze 2 aukcje które pozostały ale dotyczą tego samego wzoru 11656973284 i 11656957789

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@every_day w tej kategorii parametry identyfikujące to Marka i Rozmiar, więc zmieniając rozmiar powinien powstać nowy produkt. W jaki sposób wystawiasz oferty? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

every_day
#8 Zapaleniec#

przez formularz

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@every_day ten problem nie powinien się pojawić, w produktach które podałeś EAN nie jest parametrem identyfikującym, więc nie wpływa to na łączenie z ofertami, może być taki sam, a po zmianie rozmiaru powinien powstać nowy produkt. 
Gdy taka sytuacja się powtórzy i nie będziesz mógł stworzyć nowego produktu z innym rozmiarem, podeślij proszę zrzuty ekranu z widocznym całym formularzem wystawiania i całym ekranem (wraz z adresem strony oraz datą i godziną). 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@la_nika "a po zmianie rozmiaru powinien powstać nowy produkt. " - ale jak widać w ofertach które podał przedmówca wszystko jest łączone do jednego produktu. Mechanizm tworzenia nowych produktów nie działa zgodnie z założeniami odkąd pamiętam. 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@every_day jeden EAN == JEDEN PRODUKT == jeden zestaw parametrów. 


Nie można wystawić z tym samym numerem EAN aukcji z innymi rozmiarami ponieważ parametr Rozmiar jest parametrem produktu a nie oferty. 

oznacz moderatorów

every_day
#8 Zapaleniec#

cóz wiekszosc aukcji gdzie są rozmiary mam wystawione z tym samym ean-em bez problemu.... a cześci nie idzie za nic tak wystawic

oznacz moderatorów