anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zablokować by nie mogli kupować osoby nie zarejestrowane

wilczus0707
#7 Wielbiciel#

Witam czy jest możliwość zablokować by nie zarejestrowane osoby by nie bogky kupować jak coś wystawie? Jeśli tak to gdzie można to zrobić? 

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

mdrogeria
#21 Demiurg#

Niestety portal allegro jesty ogólnie dostępny .

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@wilczus0707 Nie ma takiej możliwości.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

Witaj @wilczus0707 ,

dyskryminując kupujących bez rejestracji naruszyłbyś art. 2.7. regulaminu Allegro.

Pozdrawiam.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@wilczus0707 czym zawiniły osoby niezarejestrowane?

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@konto zamknięte tym np: że nie znają systemu i regulaminu allegro

jego dziwnego używanego słownictwa i wyrażeń

oraz z reguły polskiego prawa

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@RED jesteś pewien, że klienci zarejestrowani znają system, regulamin i całą resztę allegrowych usprawnień?😏

Może nie powinnam się do tego przyznawać, ale ja też nie znam tego wszystkiego i pewnie nigdy w całości nie poznam. Jesteś "starym" wyjadaczem na Allegro, masz potężne doświadczenie, szanuję twoją wiedzę, ale tym mnie zaskoczyłeś🙂

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@konto zamknięteobowiązkiem każdego obywatela jest znajomość polskich przepisów

ustawy konsumenckie obowiązują od 20 lat

uważam, że także każdy Polak powinien mieć już założone konto na allegro, które istnieje już ponad 20 lat

założenie konta powinno być potwierdzone testem ze znajomości przepisów i systemu allegro

przepraszam bardzo ale ja chcę sprzedawać na allegro zgodnie z regulaminem i przepisami polskimi

a nie pałować się z jakimiś kosmitami, którzy nie rozróżniają nadawcy od odbiorcy czy też nie potrafią odebrać przesyłki od listonosza czy z paczkomatu

lub kupują towar na pałkę gdzie prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu czyli zakupu potrzebnej rzeczy jest mniejsze niż wygrana w totolotka

problemy są ze wszystkim

ja wczoraj w firmie dosłownie z butów wyskoczyłem jak odebrałem telefon i porozmawiałem sobie z takim niezarejestrowanym Kupującym

a dzisiaj to żałowałem, że nie mam jakiejś flaszki by sie napić jakiś %%%

bo zniszczyła mnie logika i wywód takiej osoby

poczytaj sobie wątki na tym forum dla początkujących kupujących

jakie numery są odstawiane i co musi np @xyz96 tłumaczyć (często tendencyjnie) takim osobom

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@RED Doczytałem do pałowania kosmitów i dałem wpunkta😁

PS Skoro już wspomniałeś o tym wczorajszym telefonie... to Ty już wiesz co😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@RED  20 lat, to za mało żeby poznać regulamin Allegro😁 Krótko tu sprzedaje, ale moje pierwsze konto zakupowe ma już ładnych kilkanaście lat. Nigdy nie miałam żadnych problemów z zakupami, nigdy nie skorzystałam ze zwrotu konsumenckiego. Zawsze dostałam to, za co zapłaciłam i zawsze w deklarowanym czasie dostawy. Może przeczytać i zrozumieć treść oferty, a nie tylko oglądać obrazki😁 Żeby zrobić udane zakupy nie trzeba znać prawa i regulaminów, wystarczy odrobina rozsądku😁 którego należy życzyć wielu kupującym🙂 
Co raz więcej jest kupujących niezarejestrowanych, ale nigdy, żaden nie sprawił mi problemu🙂Ja też nie robię im problemów.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Piszę  do wszystkich dyskutantów,  znawców prawa i regulaminów.

Zdecydujcie  się  wreszcie

Jeśli Czarna Lista  jest  legalna  to  dlaczego  nie można odmówić  sprzedaży każdemu?

Chociażby dlatego że  jest  niezarejestrowany?

A wcześniej innemu  za  to  że  odstąpił  od umowy - zgodnie  z prawem ? I naraził sprzedającego na kłopot.

A jeszcze innemu  dlatego  że  dzisiaj  we  czwartki  nie  sprzedaję (bo mi się nie chce)

No więc jak ??

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

br. nick przydzielany niezarejestrowanemu jest jednorazowy , jest to technicznie niemożliwe .

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@mdrogeria   Wiem  ze  nie ma  takiej opcji w systemie, ale  temat  został  rozpoczęty chyba po to  żeby  zwrócić uwagę  na problem, a nie po to żeby  odpowiedzieć  i przykryć problem

Sprzedający powinien mieć możliwość wyboru

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

br. lepiej go nie rozdmuchiwać bo efektem końcowym może być likwidacja CL ...........ostatniego bastionu obrony sprzedawcy .🤐

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@mdrogeria  Zgadza się- na CL zablokujesz klienta, ale kupującego już nie, więc dalej może kupować i robić zwroty- nie może dać tylko nega.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

pulkownik66 zwrot konsumencki nie jest podstawą do umieszczenia pacjenta na CL . Jeśli kogos tam umieszczam robię to z rozwagą i tylko w przypadkach gdy moja decyzja nie jest możliwa do podważenia .CL o.k , ale źle trafiając można zdrowo beknąć .

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@mdrogeria zwrot konsumencki jest jak najbardziej powodem do wpisania na czarną listę

konstytucja gwarantuje nam prawo do pracy i do otrzymania za nią wynagrodzenia

zwrot konsumencki w formie uchwalonej w polskich przepisach to jak nakaz odśnieżania nie swojego chodnika podczas zimy

zwrot konsumencki generuje koszta, które jako koszta prowadzenia działalności gospodarczej są przerzucane na innych uczciwych Kupujących gdyż podwyższają cenę towarów

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@RED napisał: "konstytucja gwarantuje nam prawo do pracy i do otrzymania za nią wynagrodzenia"

Zgadza się, znalazłem nawet odpowiedni artykuł:

Art. 19.

1. Praca jest prawem, obowiązkiem i sprawą honoru każdego obywatela. Pracą swoją, przestrzeganiem dyscypliny pracy, współzawodnictwem pracy i doskonaleniem jej metod lud pracujący miast i wsi wzmacnia siłę i potęgę Ojczyzny, podnosi dobrobyt narodu i przyśpiesza całkowite urzeczywistnienie ustroju socjalistycznego,
2. Przodownicy i weterani pracy otoczeni są powszechnym szacunkiem narodu.
3. Polska Rzeczpospolita Ludowa coraz pełniej wprowadza w życie zasadę: „od każdego według jego zdolności, każdemu według jego pracy”.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Art. 24. Zasada ochrony pracy


Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.
Praca znajduje się pod ochroną Rzeczypospolitej Polskiej. Państwo sprawuje nadzór nad warunkami wykonywania pracy.
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

RED Twoja wola , ale w skrajnych przypadkach może mieć zastosowanie stare przysłowie ,, nie uważałeś jak robiłeś .... to rób teraz jak uważasz ,, 😁

oznacz moderatorów