anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zablokować by nie mogli kupować osoby nie zarejestrowane

wilczus0707
#7 Wielbiciel#

Witam czy jest możliwość zablokować by nie zarejestrowane osoby by nie bogky kupować jak coś wystawie? Jeśli tak to gdzie można to zrobić? 

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

Nie możesz odmówić złożenia zamówienia osobie niezarejetrowanej.

Swoja drogą - zrobię darmowa wysyłką każdemu, kto przeczytał cały regulamin Allegro przed zaakceptowaniem go. Co jest wymagane przy zawieraniu transakcji. Dotyczy to zarówno zarejestrowanych i niezarejestrowanych kupujących. To nie ma znaczenia, nikt tego nie przeczytał w całości, nie wspominając już o ciągłych zmianach, To jest po prostu niemożliwe. Żaden kupujący nie zna również swoich praw (chociaż niektórzy udają, że je znają, powołując sie na swoich krewnych w sądach, kancelariach adwokackich, radcach prawnych), a o obowiązkach wynikających z zawartej umowy to juz nawet nie wspominam.

Czarna lista - sprawa dyskusyjna, Allegro ją udostępnia, przerzucając całą odpowiedzialność na sprzedawcę.

Dodałeś klienta do czarnej listy:

- Nie odebrał przesyłki pobraniowej - odblokowujesz, gdy wyrówna ci straty z tytułu niewywiązania się z zawartej umowy

- Wystawił niepochlebne opinie - transakcja przebiegła zgodnie z zawartymi na aukcji warunkami, opinia klienta działa na niekorzyść wizerunku firmy, chociaż nie miał żadnych podstaw do jej wystawienia (o ile wywiązałeś się z warunków transakcji), odblokowujesz, gdy usunie tą opinię

To jeszcze można pomnażać.

Odstąpienia od umowy - to teraz plaga. Dobierają sobie towaru do 40 zł, żeby mieć darmową wysyłkę, potem zwracają. Powód - "nie chcę podawać powodu". Czyli sytuacja jasna, wiadomo co z takim klientem robić. Kto ma takie zwroty, ten wie o co chodzi i ile z tym jest roboty.

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@RED   Dzięki,  trochę przeglądnąłem  i teraz  wiem że nic nie wiem.

Mam szczęście  że  sprzedaję  sporadycznie, ale  gdybym  sprzedawał, to  spróbowałbym wybrnąć  z tego mętliku prawnego tak;

- Poprosiłbym  takiego niezarejestrowanego  przynajmniej o fotkę,  żeby się jakoś przedstawił.  Allegro woła  o zdjęcia nawet  z dowodem  wiec ja też chyba mogę.  No i wtedy mógłbym decydować:

- Jeżeli  na  szyi  kupującego jest koloratka  to bezpieczniej  jest  sprzedać  i  być uprzejmym

- Jeżeli kupujący ma na szyi  szalik zwłaszcza  w barwach  narodowych  lub znanych klubów sportowych  to sprzedać i zaproponować  rabat, bądź bezpłatną dostawę

- Może być  kłopot  z oceną klienta  bez krawata,  bo są (jak wiemy) bardziej awanturujący się.  Ale jesli  jest jakiś szczegół  w ubiorze  mający  cechy tęczy lub   unisex - czytaj gender  to  należy odmówić  sprzedaży.

I tyle, można  tą instrukcję rozszerzyć zależnie od upodobań  i preferencji sprzedającego.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@wilczus0707 Nie masz takiej możliwości.Decydujesz się sprzedawać więc trzeba sprzedawać.

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@wilczus0707 Taka opcja zablokowania została zlikwidowana już dość dawno, po to aby do allegro wpadało więcej pieniążków ze sprzedaży. Sprzedawcy zostali tym samym zmuszeni do sprzedawania nie zarejestrowanym użytkownikom.

oznacz moderatorów

smc-computers
#8 Zapaleniec#

Chore ale prawdziwe.

oznacz moderatorów