anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zgłosić wyłudzenie przedmiotu?

Racdam
#2 Obserwator#

Witam, jak w temacie posta, chciałem zgłosić wyłudzenie przedmiotu poprzez brak wpłaty od kupującego, który twierdził ze ją wykonał, oczywiście wpłaty brak, dostałem od niego nawet meila gdzie podszywał się pod Allegro, jakoby płatność została dokonana i proszono mnie o jak najszybsze wysłanie przedmiotu, gdyż czekają mnie          z tego powodu konsekwencje w postaci blokady konta. Przedmiot wystawiłem od nowa, poprosiłem także o zwrot prowizji, ale nigdzie nie widze opcji zgłoszenia kupującego, bo raczej według mnie takie rzeczy są raczej niedopuszczalne.

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Zasadniczy błąd jaki popełniłeś to nigdy nie wysyłaj czegoś zanim nie otrzymasz wpłaty . Formy dostawy takie jak za pobraniem albo z odbiorem osobistym narażają sprzedawcę na duże ryzyko i problemy z odzyskaniem prowizji . Wygląda na to ,że ktoś podesłał ci fałszywy dowód wpłaty i jak tak to pozostaje ci zgłosić oszustwo na policji.

oznacz moderatorów

Racdam
#2 Obserwator#

Przedmiotu nie wysłałem, ponieważ płatność wydneje jako oczekująca, i srodków na allegro brak, ale zgłosić sprawe jednak chce.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Racdam Podaj proszę login klienta. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Racdam
#2 Obserwator#

Wychodzi na to że ktoś nie był zarejestrowany

Client: 108458754 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Racdam Był zarejestrowany. Zablokowaliśmy jego konto.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Racdam
#2 Obserwator#

@nat_not Dziękuje za szybką pomoc. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Ty najpierw zapoznaj się co znaczy "wyłudzenie przedmiotu" pod kątem Kodeksu Karnego bo... widać, że nie wiesz o piszesz 😄

oznacz moderatorów