anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jednoosobowa działalność

GoldEdition9
#7 Wielbiciel#

Powoli rozkręca mi się sprzedaż na allegro lokalnie, sprzedaję tylko 3 rzeczy z **piiip**, jednak zainteresowanie jest duże i obawiam się konfliktu z urzędem skarbowym. Pracuję na etacie, ale dla spokoju chciałbym założyć jednoosobowa działalność, czy powinienem wybrać ryczałt? Przeczytałem w Google że sklepy internetowe są oprocentowane na 3 proc, czy sklep allegro spełnia kryteria sklepu internetowego? Proszę o ewentualne rady jak niskim kosztem zalegalizować sprzedaż

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

RED
#21 Demiurg#

że sklepy internetowe są oprocentowane na 3 proc, ??????

podziel się linkami

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@RED  Na ryczałcie tak jest. 3 % od przychodów 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg na ryczałcie chyba nie sprzedawać w internecie

w sklepie internetowym

na pewno nie można sprzedawać elektroniki

oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

jest jeszcze cos takiego jak działalność nieewidencjonowana 

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@GoldEdition9 To nie sklepy internetowe są opodatkowane stawką 3%, ale sprzedaż towaru, dowolnym kanałem (stacjonarnie również).

Ryczałt to super podatek. Jeśli masz małe koszty to polecam.

oznacz moderatorów

GoldEdition9
#7 Wielbiciel#

do tej pory na allegrolokalnie koszty to wysyłka 10-20zł załóżmy że zwykle jest to 15zł, prowizja od sprzedaży dla allegro to 20zł. Sprzedając jako osoba prywatna na allegro po odjęciu tych kosztów na czysto mam 90zł, jeżeli będę płacił podatek ryczałt będzie to 17% z 90zł czy z 240zł za które wystawiony jest produkt? Jest to sprzedaż zbyt duża na działalność nierejestrowaną i zbyt mała na jakiś poważny rozwój, nawet nie miałbym kiedy bo pracuję na etacie. Chce tylko tanio i łatwo zalegalizować sprzedaż, żeby to rozliczenie nie było jakoś bardzo trudne

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

3% z 240zł

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@GoldEdition9  Działalność to nie tylko podatek od sprzedaży. Sama składka zdrowotna to blisko 400 zł miesięcznie.  Sprzedajesz części samochodowe więc nie wiem czy nie załapiesz się na VAT. Do tego może kasa fiskalna, księgowość.

Na pewno nie jest tanio i łatwo 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

racja, tanio i łatwo to jest w  Hong-Kongu czy Singapurze, Chińczycy są do bólu pragmatyczni i wiedzą jak się zarabia duże pieniądze: mało biurokracji, niskie podatki, wspieranie rodzimych firm  a u nas to tak bardziej jak w Rosji zamiast zbierać jajka od kury to się ją zjada 😞

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@GoldEdition9 Nie sprawdziłem czym handlujesz 

Cofam wszystko co napisałem. Nie możesz być na ryczałcie jeśli handlujesz częściami samochodowymi, a dodatkowo musisz mieć kasę fiskalną od pierwszej sprzedaży.

Coś słabo widzę legalizację 🤐

oznacz moderatorów