anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

jest czarna lista kupujących?

mb965
#9 Pomysłodawca#

No to pochwalę się co dziś mnie zaskoczyło... Dostałem zwrot części mechanizm ręcznego warty 500zl. Po otwarciu paczki i wnikliwym obejrzeniu okazało się że mechanizm był rozbierany świadczylo o tym zerwane plomby które na zdjęciach aukcji są całe, brak farby znaczącej, ponieważ każdy towar co wysyłam zaznaczam, tak jakby pokrywka została tylko zamieniona. Dzwonię do typa z zapytaniem gdzie jest mój dowód zakupu który nie jest konieczny ale lubię go mieć, klient odpowiada że jest w paczce co jest nieprawdą, pytam kto grzebał przy mechanizmie ponieważ są zerwane plomby odpowiedział że on gdyż chciał zobaczyć czy mechanizm jest cały. Odmówiłem zwrotu pieniędzy ze względu że grzebał w nim bo chciał... Tak powiedział. Straszy mnie że założy spór itp. no ok, ale klikając w jego numer klienta okazało się że sprzedaje tyle że na allegro lokalnie podobny mechanizm, porobiłem screeny, zapisałem link do aukcji, 2h po moim telefonie ogłoszenie znikło. Jestem ciekaw co allegro powie w sporze. Ktoś przerabiał podobny temat? Jest jakaś czarna lista kupujących?

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

Client:107370536
#12 Orędownik#

@Ziolko39 : "nie nazywaj nikogo "złodziejem" bo to jest karalne."

też @Ziolko39 : "klient-oszust-złodziej" dostał 600 zł + zachował sprzęt."

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:107370536 Ciesz się chwilą > tak szybko przemija > dywaniku xyz.

IQ=0. Tak to jest, jak ktoś nie odróżnia normalnego wpisu od "cytatu"

oznacz moderatorów

Client:107370536
#12 Orędownik#

@Ziolko39 znany też jako @smerfujemy, mentalny bracie bliźniaku LWA433.

Jesteś kolejną osobą, która dokleja do swoich postów losowe kombinacje liter i zastępuje wszystkie znaki interpunkcyjne ostrym nawiasem. Czemu to ma służyć? To jakiś system rozpoznawania "swój-obcy"?

I kogo ty niby cytowałeś? Przecież jako jedyny na tym forum używasz zbitki "klient-oszust-złodziej".

PS > Wiesz > że każdy może > tak pisać > i wasz kod > zda się > psu na budę > xyz > tu powinien być > znak zapytania > xyz

> xyz > 🤣

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:107370536 Znasz coś innego niz powtarzanie bzdur @Ziolko39 znany też jako @smerfujemyI jakie losowe kombinacje liter? Żeby cokolwiek zrozumieć z wpisów kogokolwiek trzeba mieć IQ > 0 i skończyć więcej niż "cztery klasy i piąty korytarz"  Niestety dywanik xyz ma 0, a sadząc po niektórych wpisach to i -1, -2 (zależnie od dnia i powtarzanej frazy).

PS > Wiesz > że każdy może > tak pisać  > nie każdy może tak pisac  > to też wymaga wyższego IQ

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

@mb965    - ja plombuję "co mogę" - a w szczególności wszelkie urządzenia elektryczne. 

Zaoszczędziłem nieco na tym - liczba składanych reklamacji z tytułu uszkodzenia w transporcie (szklane dzbanki) - spadła z ok. 30% do ok. 2%. części elektryczne (silniki) - kupujący byli tak "bezczelni" - że odsyłali do mnie towar bez moich plomb lub wręcz z plombami innych sprzedających.

Towar odesłany bez mojej plomby - to nie mój towar. 

Zwrot musisz przyjąć, lecz ważniejsze są powody zwrotu:

1. Reklamacja - musisz ją rozpatrzyć pozytywnie lub negatywnie w wymaganym terminie. Tego wymaga prawo.  Allegro nie ma nic do tego, może jedynie zwrócić kasę kupującemu ze swojego POK.

2. Zwrot z tytułu odstąpienia od umowy - jeśli towar był używany - zwracasz kasę minus zużycie sprzętu, brak Twoich plomb? - brak zwrotu kasy i informujesz kupującego, żeby odesłał Ci towar, który u Ciebie zakupił. 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

mb965
#9 Pomysłodawca#

I tak właśnie postawiłem sprawę. Plomby zerwane proszę odesłać mój towar. I udało się. Skoro masz doświadczenie w sprzedaży może coś podpowiesz na temat ,,zwrotu za przesyłkę" bo to trochę irytuje mnie wysyłam towar opisany idealnie w aukcji wlącznie z dopiskiem proszę sprawdzić czy będzie pasować do twego auta i mam zwroty o treści nie pasuje mi, zakup przez pomyłkę, no i 14netto poszło się j... Bo np klient kupił przelączniki szyb z wersji 4drzwiowej a ma elektryczne tylko dwie. Czemu przez takie głupoty mam tracić? 

oznacz moderatorów