anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kiedy Allegro może usunąć ocenę negatywną?

doroti9206
#1 Nowicjusz#

Witam. Wystawiłem na aukcji grę, było napisane że gra jest bez pudełka, na zdjęciach widnieje sama płyta. Gość zakupił powyższą pozycję i wystawił mi negatywa motywując, że na aukcji było napisane że z pudełkiem a dostał bez pudełka. co mogę w takiej sytuacji zrobić? Czy allegro może w takich jednoznacznych sytuacjach interweniować? Napisałem do gościa prośbę o usunięcie komentarza, wytłumaczyłem wszystko, że się pomylił jednakże brak reakcji. 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz napisać do Allegro i jeżeli uznają że narusza regulamin to usuną ale....rzadko tak jest: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oceny-i-komentarze/kupujacy-wystawil-mi-ocene-czy-moge-ja...

oznacz moderatorów

MescotCompany
#12 Orędownik#

Jeżeli ocena nie narusza regulaminu, to nic z tym nie da się zrobić. Ja dostałem negatywa za to, że kupujący nie zrozumiał prostej instrukcji i zrobił wszystko na odwrót. Najpierw usunął ocenę, wysłałem zwrot i ponownie otrzymałem ocenę negatywną. Kupujący na tym portalu mają za dużą władzę.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

tak działa system komentarzy na allegro

teraz będzie Ci cokolwiek ciężko sprzedać na allegro

kupujący mógłby Ci napisać nawet negatywa w stylu mimo, że na zdjęciu była sama płyta to myślałem, że gra będzie z pudełkiem zapakowana w kartonik obwiązany wstążeczką ze specjalną dedykacja dla mnie - liczyłem także na 100zł by móc kupować więcej na allegro. zawiodłem się

 

oznacz moderatorów

europa89
#10 Popularyzator#

Napisz do allegro. Walcz. Jeżeli faktycznie na aukcji miałeś tak napisane a klient temu zaprzecza w komentarzu do oceny negatywnej to próbuj. 

Analfabetyzm się szerzy wśród społeczeństwa ale nie zwalnia to z tego aby kogoś pomawiać.

 

Zaznaczam: jeżeli faktycznie tak miałeś opisane na aukcji. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@europa89 niech walczy ale niczego to nie zmieni niestety. Ja dostałem negatywa w którym kupujacy skłamał, że otrzymał pełen zwrot kosztów pomimo tego, że paczki nawet jeszcze nie odesłał. Nadał ją dopiero dwa dni po wystawieniu komentarza. Pracwonicy allegro przyglądali się dyskusji i mieli wszystko czarno na białym - według nich wszystko było zgodne z regulaminem. Także niestety jak mówi stare francuskie powiedzenie - "marnè szansè".

 

@RED jeden negatyw nie szkodzi aż tak bardzo jeśli pozostała sprzedaż jest na bardzo wysokim poziomie.

oznacz moderatorów

MescotCompany
#12 Orędownik#

Szkodzi, jeżeli ma się jeszcze mało ocen pozytywnych

oznacz moderatorów