anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kiedy powstaje przychód z licytacji?

bergg3
#8 Zapaleniec#

Witam. Proszę o podpowiedź, jestem na ryczałcie od stycznia 2022. Muszę obliczyć osiągnięty przychód i zastanawiam się kiedy powstaje przychód? Czy w dniu zakończenia licytacji? Czy w dniu kiedy kupujący dokona wpłaty? Czy w dniu kiedy wpłata wpłynie na moje konto? Jest to sprzedaż tylko i wyłącznie wysyłkowa. Dodam, że sprzedaje przedmioty kolekcjonerskie w formie licytacji i mam stałych klientów, którzy czasami płacą dopiero po zakończeniu wielu licytacji np. dwa tygodnie po wygranej licytacji. Nie wiem czy dzienny przychód liczyć od kwot zakończonych licytacji w danym dniu czy od wpłat, które otrzymałem w danym dniu czy od kwot, które w danym dniu wpłynęły na konto. Będę wdzięczny za pomoc.

To będzie mój pierwszy miesiąc, pierwszy raz w US i ZUS więc nie chciałbym czegoś zawalić. Mam czas do 21 lutego:)

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

Kiedy środki wpłyną na konto.

oznacz moderatorów

bergg3
#8 Zapaleniec#

Dzięki, czyli data zakończenia licytacji nie ma znaczenia tak? Jeśli kupujący zapłacił w sobotę, a pieniądze wpłynęły na konto w poniedziałek to przychód powstaje w poniedziałek? Dobrze rozumiem?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@bergg3 tak , w dniu pojawienia się środków na koncie .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@bergg3 Nie ma, ponieważ kupujący może nie opłacić. Masz datę kiedy została opłacona i to jest najważniejsze.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@bergg3   Nie. Jeśli zapłacił w sobotę przez Allegro Finanse to przychód powstaje w sobotę. Data wpływu na konto nie ma znaczenia. No chyba, że wpłata wpływa bezpośrednio na konto, wtedy tak.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@bergg3 w chwili zapłaty .

oznacz moderatorów

bergg3
#8 Zapaleniec#

Ok, czyli ostatecznie przyjmuję wersję, że liczy się data, w której kupujący dokonuje zapłaty przez allegro. W przypadku bezpośrednich wpłat na konto liczy się data wpływu na konto. Dla bezpieczeństwa wszelkie koszty przesyłki wliczam do przychodu. Jeśli wyliczę przychód na kwotę 6000zł to kwota podatku (ryczałt 3%) wyniesie 180zł. Napiszcie, że tak i będzie super:) Mam nadzieję, że prowadzenie w książce przychodu dziennego przychodu wystarczy (ewentualnie łącznego przychodu od jednego kupującego, który dokonuje łącznej płatności za kilka wylicytowanych przedmiotów). Czasami dziennie mam ponad 100 licytacji i prowadzenie szczegółowej książki z każdą transakcją byłoby bardzo czasochłonne.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@bergg3  Koszty przesyłki musisz wliczyć do przychodu. Do ksiązki wpisujesz podsumowanie wpłat z całego dnia. Musisz podzielić je na udokumentowane i nieudokumentowane. Czyli zliczasz osobno te na które wystawiasz fakturę i osobno całą resztę. A na koniec miesiąca sobie wydrukujesz zestawienie wpłat i masz szczegółową ewidencję 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

bergg3
#8 Zapaleniec#

Dziękuje bardzo za pomoc:) Zabieram się za liczenie. Ale będzie dużo łatwiej, bo myślałem, że będę musiał zliczyć kwotę wszystkich zakończonych licytacji ze stycznia, nawet tych, za które kupujący jeszcze nie zapłacili. Dzięki i pozdrawiam

oznacz moderatorów

Bergano
#7 Wielbiciel#

Sprzedaję odzież używaną na dwóch kontach allegro . Sumuję sprzedaż z każdego dnia i wpisuję do rejestru ewidencji sprzedaży ryczałtowej wg wzoru (wpisuje samą sumę sprzedaży  z danego dnia) .  Pod to na koniec miesiąca  drukuje szczegółowe zestawienie wpłat od klientów z całego miesiąca, które zawierają co komu i za ile sprzedałam. Na koniec miesiąca drukuję zestawienie zwrotów. Sumuję wszystkie wpłaty z każdego dnia i odejmuje kwoty zwrotów. Od tego co wyjdzie wyliczam  podatek 3 %.  Czy to jest prawidłowe prowadzenie takiej ewidencji?  Nie wystawiam  - w związku tym że wszystko jest przez  allegro paragonów fiskalnych.

oznacz moderatorów