anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klient źle zapakował paczkę

AlphaCentauri69
#8 Zapaleniec#

Witam. Jestem osobą prywatną. Kupujący kupił ode mnie laptopa za 448,99 zł i po kilku dniach odesłał twierdząc, że jest dla niego za wolny. Laptop przyszedł zapakowany w cieniutką folię i jakąś starą, brudną poduszkę. W folii najprawdopodobniej podczas transportu zrobiła się dziura i normalnie można było zajrzeć do środka paczki i wyciągnąć laptopa. Klient twierdzi, że to InPost przepakował paczkę a on zabezpieczył ją odpowiednio. Klient żąda ode mnie zwrotu pieniędzy a ja mam uszkodzonego laptopa, który był sprawny. Laptop w ogóle nie reaguje na przycisk power, jest ubrudzony jakimś piaskiem/pyłem a jak przyszedł to był cały mokry/wilgotny bo w nocy były niskie temperatury. Klient wydzwania i pisze do mnie kilka razy dziennie grożąc mi policją. Co w takiej sytuacji mam zrobić?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

kostas11
#21 Demiurg#

@AlphaCentauri69 spisałeś protokół przy odbiorze czy odebrałeś bez uwag paczkę ( w razie co masz 7 dni od odebrania paczki )  i niech nadawca składa reklamację on odpowiada za poprawne zabezpieczenie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AlphaCentauri69
#8 Zapaleniec#

Kurier był świadkiem tego jak paczka była zapakowana, mam nawet numer do kuriera. Jak zobaczyłem paczkę to natychmiast mu powiedziałem że chcę spisać protokół szkody. On odpowiedział, że dobrze, tylko że ze względu na cov... nie robią tego już papierowo tylko mam samemu w ciągu kilku dni na stronie spisać protokół. Natychmiast po odebraniu paczki złożyłem reklamację oraz spisałem protokół szkody do InPost, ale mają DO 30 dni na odpowiedź co w praktyce oznacza, że odpiszą po 25-29 a kupujący straszy mnie policją i żąda natychmiast przelewu.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@AlphaCentauri69 Nie wiadomo, co miałby do powiedzenia w tej sprawie kupujący. Wiadomo jednak, że może on założyć Dyskusję i poprosić o pomoc Allegro. Wiadomo też, że już po 14 dniach może zamoknąć Dyskusję jako nierozwiązaną i wystąpić o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących, a jeśli ją otrzyma, Allegro może, w zależności od przebiegu Dyskusji i dowodów, wymagać od Ciebie zwrotu środków, a jeśli odmówisz, może zablokować Ci konto.

oznacz moderatorów

AlphaCentauri69
#8 Zapaleniec#

Zadzwoniłem do kupującego i powiedział, że on zapakował dobrze paczkę w karton i że to InPost przepakował paczkę, ciężko mi w to uwierzyć. Mam tylko kuriera jako świadka jak paczka była zapakowana oraz zdjęcia i filmik po odebraniu paczki oraz spisany protokół szkody i reklamację, która zostanie rozpatrzona jakoś za 25 dni.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@AlphaCentauri69  hmm zdaje sie że w Twoim przypadku nadawca paczki jest kupujący i to on powinien pisac reklamacje do Inpostu(Twoja raczej nie bedzie rozpatrywana).

Cóż jesli miałbym dowody w jakim stanie przyszła paczka to bym czekał. Niezależnie od wszystkiego nawet jeśłi przyjmiesz zwrot masz prawo pomniejszyć kwote zwrotu o utraconą wartość. Czyli de facto w tym momencie reklamacja i wyjasnienie sprawy jest raczej w interesie kupującego niz Twoim

Jełsi sprawa sie nie wyjasni możesz pomniejszyć zwrott o dużą kwotę (oczywiście odpowiednio wyliczoną) o tyle ile laptop stracił na wartości.

Moższ np pójśc do serwisu i wycenić koszt naprawy i o taką kwote pomniejszyć zwrot. Jelsi bedzie to powyżej 499 zł możesz wziąc wycene i oddać kupującemu zlotówke. Tylko MUSISZ MIEĆ NA TO WIARYGODNY DOKUMENT 

 

oznacz moderatorów

AlphaCentauri69
#8 Zapaleniec#

Mam nawet zdjęcia i filmik od razu po odebraniu paczki.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AlphaCentauri69 to poprawnie, Ty spisujesz protokół a reklamacje musi złożyć nadawca Tobie odrzucą już to przerabiałem 😞  

Poinformuj kupca i spytaj się czy uszkodzony laptop masz mu odesłać czy czekacie na rozpatrzenie reklamacji ?

Policji się reklamacjami nie zajmuje więc bez obaw, wszystko na papierze w celach dowodowych, jesteś osobą prywatną więc żadne ustawy i terminy o zwrotach Cię nie dotyczą 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@AlphaCentauri69 co cię to obchodzi

za przesyłkę i zabezpieczenie komputera odpowiada odsyłający

niech sobie jak pisze  @kostas11 składa reklamacje

udokumentuj jak pisze @_Likos_ stan przesyłki opakowania i towaru

i oceń szkodę

w kodeksie cywilnym są na to paragrafy

jeżeli jesteś osoba prywatną nie firmą ustawa konsumencka Ciebie nie dotyczy

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

AlphaCentauri69
#8 Zapaleniec#

Dzięki wielkie za wiele spojrzeń z innej perspektywy potwierdzających to co myślałem, że powinienem zrobić i zrobiłem. Reklamację i formularz szkody zrobiłem, nagranie i zdjęcia paczki mam, numer do kuriera świadka również mam. Tylko jedyne co mnie martwi to to, że kupujący zapewne wystawi mi negatywa i stracę przez to Smarta i spadnie mi sprzedaż, obecnie jestem w 1-2% najlepszych sprzedających a po negatywie pewnie nawet w 20% nie będę.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AlphaCentauri69, skonsultowałam sprawę przepakowania paczki, o której wspomniałeś. Według przewoźnika taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Postąpiłeś prawidłowo - sporządziłeś protokół szkody i wysłałeś reklamację, która będzie weryfikowana. Mam nadzieję, że sprawę uda się pomyślnie wyjaśnić. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

AlphaCentauri69
#8 Zapaleniec#

Również dzwoniłem w tej sprawie do InPostu i powiedziano mi, że takie sytuacje nie mają miejsca po za jakimiś na prawdę wyjątkowymi. Poprosiłem kupującego żeby zamiast dzwonić do mnie i pisać smsy kilka razy dziennie z groźbami policją otworzył dyskusję na Allegro i tam wszystko pisał i staram się mu wytłumaczyć jak sprawa wygląda i jak może odzyskać pieniądze bo sam kilka lat temu robiłem reklamację u InPost i niestety trwało to jakoś 3-5 miesięcy.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AlphaCentauri69, rozumiem. Dodam tylko, że czas na rozpatrzenie reklamacji przez InPost to 30 dni. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

AlphaCentauri69
#8 Zapaleniec#

Dokładnie to DO 30 dni 🙂

Co w praktyce oznacza, że odpowiedź przychodzi najczęściej 25-29 dnia. A gdy brakuje jakiejś informacji lub coś trzeba dosłać to znów trzeba czekać te 25-29 dni i tak kółko się zamyka i robi się kilka miesięcy, ale cóż, nie mamy na to wpływu 🙂

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@AlphaCentauri69 w inpoście jest tak że 29 dnia piszą maila że im czegoś brakuje

i cytując prawo transportowe odwlekają reklamację aż to coś im sie dostarczy

oznacz moderatorów

AlphaCentauri69
#8 Zapaleniec#

Też się z tym spotkałem 🙂 3 razy prosili mnie o 3 inne rzeczy i zawsze pod sam koniec czasu.

oznacz moderatorów