anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klient wybrał paczkomat. Czy mogę wysłać kurierem?

mixshopbyann
#8 Zapaleniec#

Hej,

 

mam pytanie, klient wybrał sobie wysyłkę paczkomatem, jednak po spakowaniu wszystkiego okazało się, że paczka się nie mieści. Kontaktowałam się z klientem, ale niestety cisza, a koniecznie chcę ją dzisiaj nadać. 

Mogę ją wysłać kurierem mimo, że w systemie jest, że klient wybrał Allegro Inpost? Jak to wygląda? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

@mixshopbyann Możesz ja wysłać kurierem, poza systemem, ale kupujący nie musi niczego dopłacać. To nie wina kupującego, że udostępniłeś wysyłkę, której nie możesz zrealizować. Dobrze by było, aby kupujący jednak wiedział o dostawie kurierem i taką dostawę zaakceptował.

oznacz moderatorów

PromykSB
#11 Animator#

@xyz96 jak zawsze pierniczy głupoty.

@mixshopbyann 

Ja bym tego nie wysyłał. Główną i podstawową zaletą paczkomatu jest możliwość odebrania przesyłki, kiedy się podoba adresatowi. Kurier musi go w domu "zastać". Jeżeli wyślesz to inaczej  - jest szansa, że nikt tego nie odbierze i paczka wróci.

Następną kwestią jest, że masz niepotwierdzony adres...

Kwestie różnicy kosztów - należy ustalić między sobą, ale nie jest to tak, jak się wydaje głównemu anty-sprzedawcy forum, że to Twój problem.

Ja bym poczekał na skuteczny kontakt, bo tak bierzesz wszystkie ewentualne negatywne konsekwencje na siebie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@xyz96 jak zawsze pierniczy głupoty.

@PromykSB Jak zawsze pierniczy głupoty i narusza regulamin AG.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

mixshopbyann nie wysyłaj inną metodą bez kontaktu z klientem ! . lepiej ustalić inny dogodny odbiorcy termin ew. doręczenia niż wysyłka w ciemno i powrót paczki no i dodatkowe koszty ,które będziesz musial ponieść .

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Tak bywa że po spakowaniu jest paczka większa niż się wydawało ,jeśli nawet nie mieści się w największej skrytce w paczkomacie to musisz dogadać z klientem inną formę dostawy by nie było problemów .

oznacz moderatorów