anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klient wygrał licytacje ale odmawia zapłaty

MAMY ROZWIĄZANIE!
shok23
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,
klient wygrał licytację po 5 dniach nie otrzymałem przelewu w związku z czym podjąłem próbę kontaktu na co ten odpowiedział że chciałby aby towar został wysłany za pobraniem czego nie było w ofercie licytacji, w związku z czym napisałem aby postępował wedle zasad na co odpowiedział że nie jest w takim razie zainteresowany. Co to ma znaczyć? Czy w związku z tym sprzedawcę można traktować bez szacunku a wygrana w licytacji do niczego nie zobowiązuje? Jak odzyskać zwrot prowizji za licytację do której nie doszło? Proszę o wyjaśnienie krop po kroku jak postępować ponieważ cały ten serwis jest bardzo nie klarowny.

Dziękuję

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
mdrogeria
#21 Demiurg#

nie zmusisz go , zwrot prowizji ,, zamówienia od kupujących - akcje - zwrot prowizji,, .

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

Ależ jest klarowny, jeśli pamiętasz o tym, że - w/g Allegro - klient to święta krowa i zawsze ma rację. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@Vryko  Tak masz racje klient -święta krowa -uwielbiana i szanowana nic tylko głaskać ,sprzedawca -dojna krowa -ciągnąć ile się da .

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

Pikachu... tzn. @xyz96 wybieram cię!😏 Doradź coś mądrego pokrzywdzonemu przez roszczeniowego kupującego sprzedającemu.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Knowhere  no jak ma wystąpić przeciwko kupującemu 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów
shok23
#8 Zapaleniec#

Myślę, że gdybyś miał stracić 8 tysięcy na transakcji to mówiłbyś troszkę innym tonem.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@shok23  to jest taka wewnętrzna przepychanka, nie skierowana do Ciebie 🙂

@Knowhere myślę że nie ma co pisać takich postów bo nie wtajemniczeni dziwnie to odbierają co widzisz w powyższym poście 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@shok23  serwis nie jest stroną transakcji, umowa zawarta między wami 🙂 Nie zmusisz go do kupna chyba że sądownie, jak zrezygnował i masz to na piśmie wystaw ponownie i wystąp o zwrot prowizji do allegro i zapomnij szkoda czasu i nerwów a kupującego na czarą listę co by drugi raz nie licytował 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@shok23 Jeśli to był zakup na Allegro, o zwrot prowizji wystąp tak; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-i-cenniki/jak-odzyskac-prowizje-od-sprzedazy-rabat... Po 7 dniach możesz wystawić przedmiot ponownie.

 

oznacz moderatorów
shok23
#8 Zapaleniec#

Ok mam teraz jeszcze jedno bodajże ostatnie pytanie

Otrzymałem tzw. Rabat z tej prowizji (wniosek zaakceptowany) i teraz tak sobie wisi w zakładce złożone wnioski (kwota rabatu 94zł)

No i moje pytanie brzmi, co dalej? Czy to oznacza, że sprawa jest już załatwiona czy należy jeszcze coś zrobić?

Dziękuję i pozdrawiam

oznacz moderatorów
shok23
#8 Zapaleniec#

I do czego mi w ogóle i po co ten rabat?

oznacz moderatorów
shok23
#8 Zapaleniec#

Ok mam teraz jeszcze jedno bodajże ostatnie pytanie

Otrzymałem tzw. Rabat z tej prowizji (wniosek zaakceptowany) i teraz tak sobie wisi w zakładce złożone wnioski (kwota rabatu 94zł)

No i moje pytanie brzmi, co dalej? Czy to oznacza, że sprawa jest już załatwiona czy należy jeszcze coś zrobić?

Po co i do czego mi w ogóle ten rabat? Mogę to olać?


Dziękuję i pozdrawiam

oznacz moderatorów