anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kody EAN

infinity1983
#1 Nowicjusz#

Witam,

od kilku lat prowadzę sprzedaż używanych klocków Lego zarówno zestawów jak i elementów. Do tej pory spełniałem wymóg 50% połączenia z katalogiem. Teraz d sierpnia zauważyłem że ma to być 100%. Jak spełnić ten warunek? Część z elementów ma ponad 30 lat i nie ma nadanych żadnych kodów. Część z zestawów z tamtych lat dodana została w niewłaściwych kategoriach (kategorie pozostałe gdzie prowizja jest o wiele wyższa, a pisanie do allegro o zmianę w produkcie pozostaje bez odpowiedzi). I teraz pytanie wiem że można wykupić kody ean. Tylko czyw  takim przypadku mając w bazie zestaw o np numerze 1111 w kategorii pozostałe, ja dodam zestaw o tym samym numerze ze swoim kodem ean we właściwej kategorii, czy allegro znów go połączy ze wcześniejszym produktem w złej kategorii?

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@infinity1983 rozumiem, że zgłaszałeś błędy w produkcie czy zostały odrzucone? Możesz to sprawdzić tutaj

W tej sytuacji konieczne będzie wykupienie kodów, w tych kategoriach, w których EAN jest parametrem identyfikującym i obowiązkowym (np. jest tak w Zestawach ale nie w Elementach). Możesz to sprawdzić tutaj.  

My też nie chcemy aby produkty były w kategorii "Pozostałe", bo to najbardziej ogólna i trudna do skatalogowania podkategoria. 

Czy możesz wskazać przykład produktu (podając EAN), którego nie możesz połączyć z ofertą, bo przedmiot jest w kategorii "Pozostałe"? 

Jeśli chodzi o Twoje pytanie to w przypadku zestawów LEGO mamy dwa parametry identyfikujące: numer produktu i EAN, a w przypadku pojedynczych klocków w kat. Elementy mamy serię i numer produktu i teraz jeśli wystawiając ofertę stworzysz produkt i podasz swój EAN i numer produktu (a będzie to inny EAN, niż ten podany w produkcie w kategorii "Pozostałe") to utworzysz osobny produkt w tej kategorii, którą wybierzesz.
A gdybyś podał taki sam EAN i taki sam numer produktu to możliwe, że otrzymasz komunikat, że kod EAN jest przypisany do produktu w innej kategorii i wtedy możesz albo sprawdzić jakie tam są zbiory podobnych kategorii (klikając “zmień” przy ścieżce kategorii) albo zaproponować zmianę.

Zdaję sobie sprawę, że to złożony temat, jeśli masz jakieś pytania czy coś jest niezrozumiałe to daj proszę znać.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów