anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupno kilku przedmiotów i wysyłka każdego osobną paczką

agidzgier
#7 Wielbiciel#

Witam.

Pytanie moje jest następujące:

 

Kupująca wylicytował 5 przedmiotów, 4 z nich opłaciła - za 5 miga się od płacenia w dosyć bezczelny sposób, temat już jest w trakcie sporu z Allegro. 

 

Te 4 z nich opłaciła, więc je muszę wysłać. Kupująca opłaciła każdy przedmiot z wysyłką - tzn 4 razy wysyłkę. Chciałem jej pójść na rękę, wysłać jedną paczką i za 3 przesyłki zwrócić - ale z racji sytuacji jaka wynikła i konfliktu o ten jeden artykuł który wylicytowała i nie ma zamiaru opłacić, mam zamiar wysłać jej 4 przedmioty 4 paczkami. 

Czy zgodnie z regulaminem muszę wysłać przedmioty jedną paczką? Czy jak najbardziej jeśli od początku licytacji w kosztach dostawy była informacja że 1 przedmiot - 1 paczka mogę jak najbardziej to zrobić i nie muszę czuć się zobowiązany do wysyłki jedną paczką?

 

Pozdrawiam.

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

Client:44052296
#21 Demiurg#

@agidzgier wysyłasz tyle paczek ile kupujący opłacił.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@agidzgier W takich sytuacjach sprzedający i kupujący mogą się porozumieć między sobą co do wysłania towaru w jednej paczce. Rozumiem jednak, że w tym przypadku do tego nie doszło? Jeśli takie były warunki w ofercie (w cenniku dostawy) i kupująca opłaciła koszty 4 przesyłek, powinieneś wysłać 4 paczki. 

Jednocześnie jeżeli jedynym powodem, dla którego nie chcesz nadać jednej paczki jest spór w sprawie nieopłaconego przedmiotu, sugeruję żebyś się zastanowił, czy takie rozwiązanie przyniesie Ci jakąkolwiek korzyść.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

agidzgier
#7 Wielbiciel#

Z kilkoma sprzedającymi się w ten sposób porozumiałem, żaden nie widział w tym problemu i nie doszukiwał się moich nieczytsych intencji.

Kupującej z tego tematu - mój telefon z prośbą o opłacenie wszystkich kosztów przesyłki i nastęnie zwrot za część z nich "wzbudził jej niepokój" - jak to ujęła w dyskusji w sporze ( i z tego powodu postanowiła nie opłacić 5 przedmiotu, założyć spór i dodatkowo zablokować mój numer po SMSie z przypomnieniem o jeszcze jednym przedmiocie?? )

W dyskusji w sporze również wspominałem o przedmiocie do opłacenia - bez skutecznie.

Chciałem się dogadać, ale kupująca w żaden sposób nie chce - więc w myśl pradawnej zasady "jak Kuba....." i takie tam, ja stwierdziłem że też nie będę próbował.

 

W skrócie - przyniesie mi korzyść.

oznacz moderatorów