anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupuąca chce zwrócic za przedmiot, ktory jest nie jest zniszczony i chce pokrycia zwrotu kosztów

MAMY ROZWIĄZANIE!
Defactoo
#8 Zapaleniec#

Witam mam problem z klientką, żąda aby jej zwrócić pieniądze za przedmiot ktory nie jest zniszczony tylko przybrudzony i można to oczyścić, przedmiot jest wart tylko 10 zł , malutka figurka jest to wykonana z origami, i klientka chce otrzymać zwrot za przedmiot i za wysyłkę czyli 18,99 zł oraz + chce 12,99 zł aby mogła mi odesłać . proszę mi doradzić czy sprzedawca powinien pokrywać koszt zwrotu? uważam ze raczej konsument jesli chce zwróć to powinien opłacić koszt zwrotu. Nie chce klientka isc na ustępstwa , zaproponowałam ze oddam za figurkę 10 zł a figurkę może sobie zostawić a ona że nie , no to napisałam jej ze 18,99 zł jej zwroce czyli koszt wysyłki i przedmiot a ona dalej ze chce również za zwrot. Jestem tez prywatnym sprzedawcą i czy powinnam w ogole zwracać? kiedys miałam podobną sytuacje i allegro wtedy mi napisało ze to ode mnie zalezy czy dokonam zwrotu czy nie bo jestem prywatnym sprzedawcą. Tylko ze problem jej taki ze wprowadzono mozliwosc otworzenia sporu i zapewne jak jej nie zwroce to allegro jej zwroci za mnie 18,99 zł i potem bede musiała zwrocic do allegro. Bardzo prosze o poradę. Pozdrawiam i życze Wesołych Świąt

oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38
aragil
#15 Entuzjasta#

Jeżeli sprzedajesz prywatnie nie musisz przyjmować zwrotu. Jeżeli kupujący otworzy dyskusje odpowiadaj w ustalonym przez allegro terminie(24h).

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Defactoo Jak sam napisałeś, jak prywatny sprzedawca nie musisz przyjmować zwrotu, musisz rozpatrzyć reklamacje(jak reklamuje ) i możesz ją uznać, wówczas zwracasz jej całość, łącznie z kosztami przesyłki, albo nie uznać. Kupujący może się odwołać, Allegro z reguły staje po stronie kupującego, nie chcesz kłopotów zwróć.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Przed nawiasem spacja.

oznacz moderatorów
Defactoo
#8 Zapaleniec#

chce zwrocic ale , klient chce aby jej opłacic za zwrot a kilent raczej powinien opłacic zwrot aby mi odesłac

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Defactoo Mylisz się, po zasadnej reklamacji klient odsyła towar na koszt sprzedawcy.

Kto pokrywa koszty wysyłki w przypadku reklamacji towaru?

Jeśli sprzedający uzna reklamację wynikającą z rękojmi, pokrywa koszty przesyłki. Jeśli zapłacisz za odesłanie towaru, sprzedający powinien zwrócić Ci wszystkie poniesione koszty.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zasady-zwrotow-i-reklamacji/najwazniejsze-informacje-o-zwrot...

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Defactoo jeżeli zwraca w ramach reklamacji, to najpierw musi sama opłacić przesyłkę zwrotną, a jeżeli uznasz reklamację za zasadną, to musisz jej zwrócić całkowity koszt, razem z przesyłkami 🙂

oznacz moderatorów
Defactoo
#8 Zapaleniec#

No ja to nie uznaje tak naprawde , jedynie zgodziłam sie dla swietego spokoju , ale zwrot kupujący powinien opłacic , to nie jest moja wina ze jej nie psuje , co innego gdybym jej zniszczone wysłała to wtedy powinnam pokryc wszelkie koszty 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Defactoo Uznajesz, bo chcesz oddać za sam przedmiot. To nie jest tak, że jej nie pasuje i oddaje bez powodu, zgłosiła wady. Znamy ty tylko Twoją wersję, ciekawe, co napisałaby tu kupująca. Reklamacja to nie tylko zniszczenia, inne wady także.

oznacz moderatorów
Defactoo
#8 Zapaleniec#

chce oddac za przedmiot i koszt wysyłki , natomiast ja nie powinnam ponosic kosztów za zwrot , jestem tez prywatna i to tez nalezy wząść pod uwage. Firma nic nie traci ja natomiast tak

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@Defactoo możesz rozwinąć swoją wypowiedź, dlaczego to niby firma nic nie traci w związku ze zwrotem natomiast Ty tak? 🙂

oznacz moderatorów
Defactoo
#8 Zapaleniec#

Wydaje mi się że dla firmy takie zwroty to pikuś, osoba zarządzająca firmą na pewno dużo zarabia i zwrócenie parę zł to żaden problem. Firma jest przygotowana na ewentualny zwrot bez podania przyczyny, firma może dysponować sporymi środkami, mogą być sponsorowani, większą mają sprzedaż, przychody, dwukrotnie zarabiają, ze ponoszenie kosztów zwrotu to dla nich pikuś. Ja jako osoba prywatna sprzedam coś od czasu do czasu i człowiek się cieszy że o udało się a tu nagle okazuje się że kumus coś nie pasuje i trzeba zwrócić dwa razy więcej, przedmiot kosztował 10 zł  + 8,99 za wysyłkę i kupujący chce 12,99 zł aby jej przelać by mogła odesłać w sumie wychodzi prawie 32 zł no to lepiej aby sobie zostawiła to już bo ja na tym już nie zarobie a do tego prowizja od sprzedaży. Inaczej sprawa wygląda z firmą a inaczej jak się jest prywatną. Inne są zasady, firma ma obowiązek zwrócić i kupujący nie musi podawać przyczyny a inaczej jest z prywatną dlatego też wolą kupywac ludzie od firm niż od osób prywatnych 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Defactoo Jeżeli zgadzasz się na zwrot ( nie musisz), zaczekaj co zrobi klient, dyskusja nie oznacza jeszcze "wyroku", możliwe porozumienie.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Mi to możesz polecać, wiesz co 🙂

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 mogę ci jeszcze podesłać maila z UOKiK, w pewnej sprawie, w której się mądrzyłaś i oczywiście za wszystko czyniłaś odpowiedzialnym sprzedawcę 😏ale szkoda mojej fatygi, do ciebie i tak nic nie dotrze, a dodatkowo pewnie orzekniesz, że UOKiK nie ma racji 😂

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Weź już mnie nie męcz, przynajmniej dziś i jeszcze jutro...... a.... w Sylwestra też 🙂

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 gdybym chciała cię męczyć to opublikowałabym twoje mądrości i stanowisko UOKiK 😁 Może kiedyś.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Gdybyś miała coś znaczącego na mnie, już 150 razy byś to publikowała w każdym możliwym temacie, a nawet 3 odrębne wątki byś założyła aby mi dokopać 😄

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 naprawdę myślisz, że wszyscy ludzie są tacy jak ty🤔

oznacz moderatorów