anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupująca odesłała bluzkę po tygodniu - śmierdzi...

Cudne_Manowce
#3 Debiutant#

Kupująca po 10 dniach odesłała śmierdzącą pod pachami bluzkę - co byście z tym zrobili?

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Wysłał następnemu kupującemu, przecież Allegro to wypożyczalnia, nie wiedziałeś,-aś

oznacz moderatorów

Cudne_Manowce
#3 Debiutant#

Odeślę Kupującej 1 zł plus koszty transportu.

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No i kupująca wystąpi o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących i jeśli ją otrzyma, będzie blokada konta i płacz. Były już dziś dwa wątki na ten temat.

oznacz moderatorów

Janirka
#12 Orędownik#

Ja bym bluzkę Pani odesłała, z adnotacją że towaru używanego nie sprzedajesz, i powołała się na UOKiK. Bez zwrotu pieniędzy. Klientka ewidentnie nie tylko przymierzyła bluzkę, ale poszła w niej na wyborną imprezę 😉 

Klient oczywiście ma prawo zwrotu towaru w ciągu 14 dni. Klient po otrzymaniu zakupionego towaru ma prawo skorzystać z niego w sposób, który pozwoli na stwierdzenie charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy - UOKiK.  

Jeśli jednak w ciągu 14 dni klient będzie używał zakupionej rzeczy w zakresie szerszym, niż to konieczne w przypadku chęci zwrotu sprzedawca ma prawo zażądać od kupującego kwoty stanowiącej koszt doprowadzenia towaru do stanu fabrycznego.

Zapocona, śmierdząca bluzka to dowód na to, że towar był używany w zakresie zdecydowanie szerszym niż to konieczne...

To jest dokładnie to samo, co się dzieje w sklepach stacjonarnych. Sisie misie kupują ciuszki, idą w nich na imprezę, zwracają w stanie dość mocno wątpliwym, dostają zwrot kasy, produkt ląduje z powrotem na wieszaku... Przykre... 

_______
Kamila
oznacz moderatorów

Cudne_Manowce
#3 Debiutant#

Sprzedawana bluzka była używana w stanie bardzo dobrym, czysta i wyprasowana. Wróciła śmierdząca pod pachami tanimi perfumami na kołnierzyku. Pracownicy serwisu nie widzą problemu....Kupujący ma prawo!

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Cudne_Manowce Oczywiście masz prawo obniżyć wartość, także prawda jest że wystąpi (taka rada będzie ) więc musisz sam podjąć decyzję.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Co? Można jeszcze raz, po polsku?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Pigułka na koncentrację, po Polsku.😁

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

https://sjp.pwn.pl/so/po-polsku;4491800.html

Kompromitacja, podobnie jak Leszeki 🙂

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@LEW433 Nie "po Polsku" tylko "po polsku", jak napisał @xyz96 

Ula

Ula
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Oczywiście, ale tak jest lepiej i wyraźniej.😁

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@LEW433 Lepiej i wyraźniej??? No, weź przestań.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1  Oczywiście, dla "wybranych".😁

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Chyba dla półanalfabetów 🙂 Ale kropki już umiemy stawiać, spacje jeszcze niekoniecznie 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nawet własnego słowa nie potrafi wymyślać, tylko zapożycza,cały analfabeta.😁 Rozumu nie kupisz, za późno, tylko pigułka.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Brawo! Mądrego aż miło posłuchać 🙂 Po przecinku, przed "cały", spacja - zapamiętaj 🙂 Wiem, nie zapamiętasz, nie potrafisz 🙂

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@LEW433 Posłuchaj, możesz się czepiać @xyz96 różnych rzeczy, ale akurat poprawnej polszczyzny nie możesz. On pisze nienagannie 🙂 I mówię to ja, Wredka, która zna zasady poprawnej polszczyzny, więc możesz mi wierzyć 😀

Ula

Ula
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Oczywiście, przecież tak ci napisałem. Tego nie neguje, problem nie w tym.😁

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@LEW433 Nie szukaj problemów 🙂 Będziesz zdrowszy 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów