anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący kupił towar z dostawą z chin - po 4 dniach otwiera spór

MAMY ROZWIĄZANIE!
MultiDrop365
#9 Pomysłodawca#

Witam Serdecznie sprzedaję produkty w dropshippingu z zagranicy, kupujący zakupił produkt z dostawą z zagranicy od 14 do 22 dni roboczych co jest jasno i czytelnie napisane w zakładce dostawa, na głównej stronie aukcji oraz przed dokonaniem płatności przy wyborze dostawy, po 4 dniach kupujący napisał " Ja produktu jeszcze nie otrzymałem, i nie mam zamiaru go odbierać, widzę na stronie, że produkt nie został jeszcze wysłany więc dlaczego mam w warunkach zwrotu odesłać coś na adres nadawcy. Produkt nie został do mnie nawet fizycznie nadany, od 26.11. a mamy już grudzień " a czas na dostawę jego przedmiotu to ok 3 tygodnie. Numer śledzenia dodany 1 dzień po złożeniu zamówienia.

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41
A3dam
#19 Nestor#

@xyz96 
Pokaż przepis, zgodnie z którym konsument ma obowiązek odebrać towar po tym, jak odstąpił od umowy przed dostawą.

 

Przypomnę więc po raz kolejny:

Jest przepis nakazujący Kupującemu zwrot rzeczy do Sprzedawcy po odstąpieniu od Umowy przez Kupującego (Art. 34 p.1 Ustawy o Prawach Konsumenta).
Obowiązek zwrotu nie jest uzależniony od momentu odstąpienia (przed- czy po- otrzymaniu zamówionej przesyłki). 
Nie można zwrócić rzeczy w posiadanie której się nie weszło.
Wniosek:
(w przypadku gdy rzecz będąca przedmiotem odstąpienia od Umowy jest dostarczana Kupującemu przesyłką) :

 aby spełnić ustawowy obowiązek wynikający z Art. 34 p.1 Ustawy o Prawach Konsumenta - przesyłkę zawierającą tą rzecz najpierw należy odebrać.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@A3dam Przepisu na obowiązek odbioru towaru po odstąpieniu od umowy nie pokazałeś i nie pokażesz, a Twoje interpretacje mnie nie interesują. UOKiK ma odpowiednie kompetencje do interpretowania. 

oznacz moderatorów