anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie odebrał paczki sprzedaż prywatnie - zwrot kosztów

krzys375
#7 Wielbiciel#

Witam,

Kupujący nie odebrał paczki z paczkomatu.

Zakupił towar bez opcji smart - paczkomat 8,99 zł

Sprzedaż prywatna nie firma bez paragonu i fv

Wysyłam pieniądze za sam towar ? a pieniądze za przesyłkę traci kupujący - jest to dla mnie logiczne.

Towar nie uszkodzony - pełnowartościowy.

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

pinsplash
#21 Demiurg#

@krzys375 Osoba prywatna - osoba prywatna. Nie ma prawa do zwrotu bez podania przyczyny. Po prostu się dogadaj. Co twierdzi kupujący? Dlaczego nie odebrał? Twoja dobra wola jak postąpisz.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@krzys375 Tak, nie oddawaj kosztu wysyłki w tym przypadku. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A co na to kupujący, podał powód braku odbioru, teraz i tak musisz się z nim skontaktować żeby oddać środki na jego konto bankowe.? Zwracasz tylko za towar, bez kosztów przesyłki.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Nie musi się kontaktować z kupującym, może zwrócić przez Allegro. Nie ma znaczenia, co na to kupujący i jaki jest powód nieodebrania. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@krzys375 
Towar należy wciąż do Kupującego (nawet jeżeli wrócił do Ciebie). Kupujący uchybił swojemu obowiązkowi odebrania zamówionej przesyłki. Zwrot środków za towar powinien nastąpić dopiero po skutecznym rozwiązaniu Umowy (dopiero wówczas strony będą zobowiązane do zwrotu sobie świadczeń wzajemnych i własność rzeczy wróci do Sprzedawcy), a w transakcji pomiędzy osobami prywatnymi Kupujący nie może skorzystać z konsumenckiego prawa do odstąpienia od Umowy (Sprzedawca nie ma więc obowiązku zwracać kosztów przesyłek).
Stronom pozostaje "dogadać się" co do dalszych losów transakcji.
Ty możesz wstrzymać się ze zwrotem środków do czasu, aż zostanie uregulowane przynajmniej prawo własności tego towaru (zwracając wcześniej pozostajesz z towarem który nie jest Twoją własnością). W tej sytuacji to Kupującemu powinno bardziej zależeć na jak najszybszym  skontaktowaniu się ze Sprzedającym, bo ten może oddać własność Kupującego (która wróciła do Niego) na przechowanie na koszt i ryzyko Kupującego. Ponadto może on być nadal zainteresowany posiadaniem przedmiotu który nabył i w tym celu może poprosić o ponowne wysłanie (za ponowną opłatą wysyłki) do Niego.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów