anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niezarejestrowana przesyłka

Mescot
#2 Obserwator#

Witam, wysłałem paczkę nierejestrowaną.  Kupujący twierdzi, że nie otrzymał paczki i otrzymał zwrot pieniędzy. Co zrobić w takiej sytuacji zrobić?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Mescot, czy możesz wskazać numer zamówienia? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

 Czy była dyskusja i czy tam przedstawiłeś dowód na wysłanie dowód na to że kupujący otrzymał przesyłkę? to ty odpowiadasz jako sprzedający za towar do chwili odebrania przez kupującego, teraz to Allegro może się upomnieć od ciebie zwrot środków wypłaconych z POK, mogą także zablokować ci konto.

oznacz moderatorów

Mescot
#2 Obserwator#

Zwrot został wysłany. Zastanawia mnie tylko, dlaczego paczka nie dotarła do mnie z powrotem .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Bo po zwrocie z POK, ludzie sobie często zostawiają towar, myślą że tak powinno być.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Mescot Chyba list nierejestrowany, bo baczek nierejestrowanych nie ma. Niestety, udostępniając tego rodzaju przesyłki bierzesz na siebie odpowiedzialność i musisz oddać środki lub nadać list ponownie, ponieważ nie masz dowodu nadania. Może zdarzyć się tak, że kupujący nawet po odebraniu zgłosi brak, ponieważ wie, że nie udowodnisz mu odbioru. Lepiej nie udostępniaj takich przesyłek. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Nic nie zrobisz, Twoja strata. Zlikwiduj wysyłanie listami nierejestrowanymi, zostaw tylko polecone lub paczki. Wtedy masz nr. i zawsze możesz sprawdzić historię przesyłki.

oznacz moderatorów