anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie odebrał przesyłki z paczkomatu, przesyłka wróciła dzisiaj, co robić dalej.

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Najchętniej oddałabym kupującemu pieniądze, czyli zwrot wpłaty. czy tak mogę zrobić? Czy kupujący musi odstąpić od umowy, jeżeli tak, to w jaki sposób?

Jeżeli zrobię zwrot wpłaty, to czy dostanę rabat transakcyjny?

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Rozmawiałam z kupującym: paczka w paczkomacie była od 22 marca rano.  23 marca o godzinie 21.00 kupujący otrzymał informację z kodem odbioru paczki. Chciał ją odebrać 24 marca po pracy, ale nie zdążył bo paczka już wracała do nas. Niby wina InPost, że za późno go poinformował o paczce.

 

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Chciałabym prosić o odpowiedź Moderatora, czy mogę zwrócić kupującemu wpłatę i czy otrzymam rabat transakcyjny w tym przypadku.

Zawartość przesyłki chciałabym znowu wystawić na sprzedaż.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI zakupiony towar pomimo nieodebranej przesyłki w dalszym ciągu należy do klienta , poproś go o jednoznaczną decyzję i informację mailową co dalej . Nie podejmuj decyzji za klienta .Jeśli sytuacja nie rozwiąże się w ciągu kilku dni wróć tu poinformujemy co dalej . 

Słowa klienta o późnej informacji są mało prawdopodobne ...

oznacz moderatorów

Posypani
#7 Wielbiciel#

Tak, możesz zwrócić wpłatę rabat naliczy się odrazu, jednak za paczkę opłatę która poniesiesz to 8.99 za jej powrót do Ciebie 🙂 z tego co kojarzę. 

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Mam konto firmowe, przesyłka była Smart przez paczkomat.

Kupujący zapłacił 126,50 za całość, czyli wystarczy oddać mu jego wpłatę 126,50,  ale czy ja dostanę zwrot prowizji  (rabat transakcyjny).

Kupujący wydaje mi się mało wiarygodny, i nie chcę mu jeszcze raz tej paczki wysyłać.

Gdzieś na Allegro czytałam ,że musi odstąpić od umowy, bo inaczej będzie miał zwrot wpłaty ode mnie 126,50 zł i nadal będzie wlaścicielem przesyłki. Czy to prawda przy firmowym koncie?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI ,,słuchaj tego co ma obrośniętego ,, to stare przysłowie ma głęboki wątek i nie jest świńskie . .Nie podejmuj sama decyzji to moja dobra rada , zrobisz jak będziesz uważała .

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Podjęłam z kupującym decyzję o zwrocie środków dla niego, na razie telefoniczną, zgodził się bez problemu. Jeszcze mailem go poinformuję.

Teraz chodzi mi o procedurę na Allegro, jak technicznie to wykonać, żeby było OK. Jak ma odstąpić od umowy, czy wystarczy ,że napisze to w mailu, że odstępuje?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI nagrałaś rozmowę , pewnie nie . Poproś klienta o odstąpienie od umowy przez system lub zwykłą wiadomość mailową , w której jednoznacznie określi swoją wolę .

Zwrot prowizji to najmniejszy problem ...

1. zwracasz środki 

2. występujesz o zwrot prowizji .

3. czekasz na decyzję .

Nie pomyl kolejności .

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Właśnie o to mi chodzi: Jak przez "system" poprosić kupującego o odstąpienie od umowy? Czy jest na Allegro jakiś "gotowiec" na to?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI Tak jest - ,,moje zakupy - szczegóły - rozwińszczegóły zakupu - zwróć zakup ,, 

Wystarczy jednak jeśli klient nie kumaty napisać wiadomość mailową 

Zakup - ten i ten 

Przesyłka wróciła nr ------

Możliwe opcjie 

1. rezygnacja i zwrot środków 

2. dopłąta / 8,99zł / i ponowna wysyłka 

Uprzejmie proszę o podjęcie decyzji oraz wiadomość zwrotną w ciągu tego wątku .

podpis 

I czekaj ... jak masz kontakt telefoniczny ppoinformuj o wysłanej wiadomości 

 

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Kochana jesteś. Jestem tu od stycznia i pierwszy raz mam taką sytuację. W końcu i mnie to spotkało 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI OJ nie sugeruj się nickiem 😍 nooo może lepiej przysłowiem 😁

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Hehehe 🙂 Dziękuję !

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI Kupujący ma możliwość odstąpienia bez dodatkowych formularzy ale nie musi tego robić przez zakładkę :Moje zakupy: , może to zrobić w każdy inny sposób np: mailem.😁https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zasady-zwrotow-i-reklamacji/jak-poinformowac-sprzedajacego-o... Tu masz opisane jak to ma zrobić kupujący:

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

A czy potwierdzenie odstąpienia kupującego od umowy może być wysłane SMS -em?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI tak , może być  ,ale najlepiej z tego ,którego numer jest w karcie zakupu . Jeśli zaistnieje potrzeba zrobisz screena .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Może. A co do rabatu to raczej nie odzyskasz.😞

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@LEW433 nie strasz , na pewniaka zwrot prowizji otrzyma po zwrocie środków @CHECINIAKI ma bardzo wyskoką jakość , osobiście nigdy nie miałem najmniejszego problemu , zwroty prowizji szły nawet bez zwrotu środków przez AF .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie straszę, jak dochodzi do transakcji to niechętnie zwracają. 😁

oznacz moderatorów