anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący odesłał śmierdzący papierosami towar - ręczniki

amicek
#7 Wielbiciel#

Jak w tytule. Kupujący odesłał część ręczników powołując się na fakt, że jeden był "rozpieczetowany" jakkolwiek to rozumiejąc. Odesłał nie jeden tylko trzy i wszystkie były oryginalnie zapieczętowane i z metkami. Niestety odesłane ręczniki strasznie śmierdzą dymem z papierosów.

Zaznaczam, że jestem osobą prywatną i wyprzedaje prywatne nadwyżki które mi zostały po opiece nad leżącą osobą.

Co zrobić w takiej sytuacji? Raczej nikt mi nie kupi śmierdzących ręczników mimo iż mają metki ☹️

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kostas11
#21 Demiurg#

@amicek odrzuć reklamację, a zwrotu jako osoba prywatna nie masz obowiązku przyjmować i poproś o odebranie towaru 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

amicek
#7 Wielbiciel#

Niestety zgodziłam się na zwrot bo kupujący pisał o jednym ręczniku. Nawet gdyby odesłał wszystkie to było by ok, nie mam z tym problemu. To mój pierwszy zwrot i zaskoczyło mnie to, że osoba paląca nie pomyślała że dym przesiąka materiał. Nie wysłał go w ramach reklamacji tylko zwykłego zwrotu.

Doprecyzuje pytanie, co mogę zrobić w przypadku zgody na zwrot towaru, ale odesłany został w stanie nienadających się do dalszej odsprzedaży?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To teraz nic nie zrobisz jak zgodziłaś się na zwrot,  pomniejszyć zwrot o tyle o ile się zmniejszyła jego wartość-realnie. A próbowałaś wyjaśnić sprawę z kupującym?

oznacz moderatorów

amicek
#7 Wielbiciel#

Napisałam do niego, że ręczniki śmierdzą dymem i muszę zasięgnąć opinii co z tym faktem zrobić, bo w mojej ocenie towar został zniszczony na tyle, że nie nadaje się do dalszej sprzedaży. Nic na to jeszcze nie odpisał.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Może odpisze, ale pamiętaj że masz 14dni na zwrot środków,  max.

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

Możesz tez pomniejszyć zwrot - nawet o 99% jeśli stan produktu uniemożliwia jego dalszą sprzedaż. Ale musisz koniecznie wysłać kupującemu uzasadnienie swojej decyzji. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@amicek zgodziłaś się na zwrot pełnowartościowych produktów ?  więc napisz jaka sytuacja i niech se odbierze 🙂 

Nie podlegasz pod UK więc nie ma tu zastosowania przepis mówiący o obniżeniu kwoty zwrotu 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@amicek Ponformuj o tym fakcie kupującego, napisz o odrzuceniu reklamacji i  zapytaj gdzie i ja odesłąć.

oznacz moderatorów