anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący odesłał inny produkt, niż zamówiony i wysłany, co teraz?

ZAKUPY3651
#7 Wielbiciel#

Klient kupił u nas leżak za 299 zł a odesłał w ramach odstąpienia od umowy zupełnie inny tańszy leżak nie z naszego sklepu. Allegro każe zwrócić całą kwotę za leżak i klient zgłosił  wniosek Allegro Protect. Tłumaczenia że to nie nasz leżak nic nie dało

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ZAKUPY3651 W korespondencji prześlij nam dowody, że nie jest to leżak, który otrzymał klient. Czy dysponujesz np. zdjęciami produktu wysłanego i tego, który odesłał klient? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ZAKUPY3651
#7 Wielbiciel#

to jest leżak który kupił u nas klient Lezak-Skladany-Ogrodowy-Fotel-PRZENOSNE-SZARY.jpg

oznacz moderatorów

ZAKUPY3651
#7 Wielbiciel#

a odesłał taki Image_20230803152227 (3).jpg

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ZAKUPY3651 Zdjęcia prześlij w korespondencji mejlowej prowadzonej w tej konkretnej sprawie (z numerem zamówienia), chociaż w tym momencie jest to wyłącznie słowo przeciwko słowu, dlatego ta sprawa może być trudna do rozwikłania. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ZAKUPY3651
#7 Wielbiciel#

@ko_alkagdzie dokładnie wysłać?  

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ZAKUPY3651 Napisałeś "Tłumaczenia że to nie nasz leżak nic nie dało" - rozumiem, że prowadzisz korespondencje z Allegro w tej sprawie? Jeśli nie, to napisz tutaj: https://allegro.pl/pomoc/kontakt i podaj wszystkie potrzebne dane, czyli przede wszystkim numer zamówienia, opis sytuacji i zdjęcia, które posłużą jako dowód.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Kupujący ma dowód że odesłał prawidłowy? sprzedajacy ma ale każdy tu może kombinować więc komu wierzyć?

oznacz moderatorów

ZAKUPY3651
#7 Wielbiciel#

kupujący wysłał jako dowód fakturę z naszego sklepu- była napisana pozycja leżak szary  allegro uznało to jako dowód wystarczający (na fv leżak szary a odesłał brązowy) 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ZAKUPY3651 kamerka przy rozpakowywaniu zwrotów to podstawa , szczególnie przy produktach o ,,wyszszej 😁,, wartości .

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@ZAKUPY3651 No cóż > coraz więcej kombinatorów i chaberków na Allegro > niedługo dojdzie do tego, że taki "psudokupujący osz...." zamówi traktorek-kosiarkę, a odeśle taczkę 😭🤔

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@Ziolko39 @ko_alka Wlasnie dziś o tym myślałam, bo tez miałam podobna sytuacje - kupująca kupiła zestaw szminki i kredki do ust. Odbiera paczke i zakłada dyskusje ze była tylko kredka a szminki nie było. Jak poprosiłam o zdjęcia tego co dostała (to był zestaw w kartoniku) to nagle przestała pisać w dyskusji i Allegro te dyskusje po 14 dniach zamknęło. Ale gdyby się upierała to nie miałabym jak jej udowodnić ze wysłałam kompletny zestaw (sprawdziłam przed zapakowaniem ze był kompletny). Mój pomysł jest taki żeby umożliwić sprzedawcom zgłaszanie do Allegro takich kombinatorów. Jeśli dany kupujący zostałby zgłoszony np przez 10 sprzedawców to wtedy Allegro mogłoby sie bliżej przyjrzeć jego „działalności”. Bo wydaje mi sie ze tacy kombinatorzy robią to seryjnie a nie pojedynczo. 

oznacz moderatorów