anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący ponownie wystawił negatywny komentarz po usunięciu, co zrobić?

egsport
#9 Pomysłodawca#

witam

Mam takie problem kupujący co chwila wystawia komentarz negatywny po czym jak napisze odpowiedz usuwa i wystawia nowy komentarz negatywny .Na dodatek raz juz administracja allegro usunęła komentarz bo był nie zgodny z zasadni nic to nie pomogło wystawia co chwile kolejne  .Dwa działy są złe ocenione bo działu koszt wysyłki jest odgórna cena 8,99 zł a po mimo to jedna gwiazdka .Obsługa jedna gwizdka  otrzymywał odp na bieżąco tak samo jak zwrot pieniędzy  otrzymał w 24 godziny . Kupujący zaznaczył dyskusje jako rozwiązana to jest równoznaczne ze nie powinno być komentarz negatywnego a kupujący powinien mieć blokadą na wystawienie komentarza .Bo skoro dyskusja rozwiązała  problem i jest oznaczona jako rozwiązana czyli wszystko załatwione. Może  warto by było wprowadzić .Napisałem do administracji allegro o usuniecie komentarza nie zgodnego z zasadami to usunęli ale kupujący  napisał zaraz nowy powinien mieć zakaz wystawiania  skoro wszystko jest załatwione i sprawa rozwiązana .Ile razy mam pisać ze komentarz jest nie zgodny z zasadami to już sie po mału robi chore .Co mam mu laurkę w kwiatki wysłać 

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

Client:44052296
#21 Demiurg#

@egsport to tzw. subiektywna ocena transakcji 🤣 niestety niektórym nie dogodzisz nawet jak byś chciał. Jeżeli łamie zasady możesz zgłaszać allegro i tylko tyle. Jeżeli faktycznie ocena jest kłamliwa można z takim delikwentem iść do sądu, ale nie wiem czy warto w trym przypadku

oznacz moderatorów

egsport
#9 Pomysłodawca#

to jest chore bo skoro założył dyskusje odpowiedzi otrzymywał  w 24 godziny otrzymał zwrot pieniędzy mniej niz 2 godziny od momentu jak otrzymałem paczkę .Dyskusje zaznaczył jako rozwiązaną to nie powinno być komentarza negatywnego  .Malo tego po jednym usuniecu komentarza przed administarcje powinien dostać bana na wystawianie kolejnych komentarzy.Bo skoro wszystko jest załatwione  na plus dla kupującego to komentarz negatywny jest nie zgodny

 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

tak chore zasady allegro

oznacz moderatorów

egsport
#9 Pomysłodawca#

 chore zasady może a powinno  być tak dyskusja zaznaczona jako rozwiązano to nie powinno byc komentarza negatywnego klienci są roszczeniowi i to strasznie nie którym to i fiołki w 4 literach by nie dogodziły .Tylko allegro tez powinno mieć to na względzie ze skoro dyskusja załatwiła wszystko to nie ma negatywa.Jak poziom sprzedaży spada to i sprzedający nie zarabia a co za tym idzie allegro nie zarabia jedni drugich powinni wspierać takie moje zdanie .Bo roszczeniowego klienta to zawsze można na czarna listę wpisać i spokój a ten to ma wiecznie muchy w nosie i nie umie sie pogodzisz czymś .Może z tym ze trafił na czarna listę kupujących

oznacz moderatorów

Gordon_B_2015
#10 Popularyzator#

Pamiętam, jak jeszcze były oceny za czas wysyłki. Zakup godz. 10-ta, wysyłka o 12-tej, przesyłka dostarczona i odebrana następnego dnia ok. 9-tej. Dostałem po jednej gwiazdce za czas wysyłki i obsługę kupującego. Tak właśnie wygląda "subiektywna ocena transakcji"...

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@egsport Przykro mi, że spotkała Cię taka sytuacja. Przekazałam tę sprawę do ponownej weryfikacji. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

egsport
#9 Pomysłodawca#

Z góry dziękuje pomimo tego że już pisałem do administracji ale chyba nawal pracy macie bo pani mnie przepraszał ze czekałem ponad 24 godziny na odpowiedz .Nic to nie dało administracja usunęła komentarz za co bardzo dziękuje pani administracji o imieniu Kasia .Po chwili kupujący wystawił na nowo komentarz  taka walka z wiatraki

 

Z góry dziękuje wszystkim

 

I mój pomysł na ulepszenie allegro dyskusja zaznaczona jako problem rozwiązana  to nie można wystawić  negatywnego komentarza.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@egsport Jeśli masz pomysł na zmianę w Allegro, zapraszam Cię do zakładki Zgłoś swój pomysł na Gadane. Opisz swoją koncepcję, uzasadnij ją i opublikuj, aby więcej osób mogło się o niej dowiedzieć 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@egsport chodzi o ten komentarz?

""produkt nie zgodny z opisem . sprzedający nieuprzejmy . Zamiast przyznać się do błędu wyśmiewa . opis był jasny że ściągaczami spodnie przyszły bez ściągaczy . nie polecam !!! " postawił warunki zwrotu pieniędzy , usunięcie opinii było jednym z punktów . co okazało się nie zgodne z regulaminem . nie można żądać usunięcia opinii w zamian za zwrot pieniędzy . pieniądze udało się odzyskać dzięki administracji . "

Allegro Ci go nie usunie, nie ma podstaw regulaminowych. Nie wiem na jakiej podstawie już Ci ten komentarz usuwało. Tak, najlepiej by było, aby kupujący w ogóle nie mogli wystawić negatywnych komentarzy, tylko pozytywne, ale tak na szczęście nie jest i nie będzie.

Dyskusja nie ma tu nic do rzeczy, kupujący może ją sobie kończyć, jak chce, a komentarz negatywny mimo to wystawić może. Ważne, aby był zgodny z rzeczywistym przebiegiem transakcji. Czasem za kupującego Dyskusję kończy Allegro jako rozwiązaną, bez wiedzy kupującego.

oznacz moderatorów

egsport
#9 Pomysłodawca#

jeśli nie masz nic konkretnego do przekazania i nie wnosisz nic mądrego do dyskusji to się nie udzielaj .Bo jak widzę takich pan wszystko wiedzący i najmądrzejszy na świecie  to już mam dość.I muszę cie sprwodzic na ziemie i przytoczył bym ci parę przykładów ale nie będę cie wyprowadzał z twojego świata fantazji  .Duzo musisz jeszcze poczytać i się pooddzielać aby zrozumieć pewne rzeczy albo po prostu zejdź na ziemie. A najlepiej się nie udzielaj jak nie wnosisz nic nowego i konstruktywnego do dyskusji bajo

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@egsport Ja przekazuję bardzo konkretne informacje i dokładnie na temat. Nie ma znaczenia, że Tobie się one nie podobają. Ty musisz się wiele nauczyć skoro nie wiesz, że ten komentarz nie narusza żadnych zasad i pozostanie, co potwierdziła już moderacja. A udzielam się tam, gdzie chcę, to jest otwarte forum 🙂

oznacz moderatorów

egsport
#9 Pomysłodawca#

coś ci powiem żyjesz w jakimś wyimaginowanym świecie typu 

że ty będziesz

BŁAD

TY NIGDY NIE BĘDZIESZ 

 A im szybciej to pojmiesz tym lepiej dla ciebie  .Wiem właśnie zrujnowałem  ci twój dziwny świat w którym bujałeś w obłokach ze ty będziesz BŁĄD ty nigdy nie będziesz zrozum to chłopie.Wiem ze pewnie wmówiłeś sobie że im więcej literek naciskasz i im więcej będziesz pisał i udzielał sie tam gdzie nikt cie nie chce to ty będzie .Otóz nie nie będziesz zauważ marzycielu że juz w pierwszym poście gdzie zwróciłem ci uwagę ktoś przyznał mi W PUNKT  co świadczy o tym  że jesteś nie mile widziany i napieprzanie postów z twoim udziałem nic nie daje jedynie odruch wymiotny u ludzi .Malo tego pewnie zabolało cie to ze to mi ktoś przyznał w punkt  a nie tobie ha ha ha .Drogi chłopcze musisz sie jeszcze dużo nagimnastykować paluszkami na klawiaturze i zrozumieć pewne rzeczy że ty nigdy nie będziesz.NIE wiesz pewnych rzeczy i ich nigdy nie zrozumiesz dlatego ze iz bo ponieważ .

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Client:44052296 

nie ma czegoś takiego jak subiektywna ocena transakcji

jest art 213 kodeksu karnego

naucz się go, potem pisz tutaj wypowiedzi

tak jak napisał @xyz96 komentarz Ważne, aby był zgodny z rzeczywistym przebiegiem transakcji

-------------------------------------------------------------------------

@egsport jak kupujący kłamie pozwijcie go - będzie musiał udowodnić, każde sformułowanie w komentarzu

dlaczego piszecie

ze nie ma zwrotów?

 

 

oznacz moderatorów

e-technika_pl
#9 Pomysłodawca#

jaki czas temu klient oznaczył jedną z moich transakcję czteroma i pięcioma gwiazdkami plus negatyw, zadzwoniłam bo klienta bo myślałam że to pomyłka, odrzekł że nie ma uwag do niczego ale wszystko jakieś takie .... nie wiadomo jakie , chyba trzeba sie przyzwyczaić to tego troszkę chorego systemu, nie mam pojęcia czemu system umożliwia wystawienie negatywa dla pozytywnych ocen ale to już niech się najlepiej Allegro wypowie

oznacz moderatorów

egsport
#9 Pomysłodawca#

Kolego allegro samo nie wiem wedle jakich reguł i zasad działa .A już wiem oni działają na zasadzie chybić trafił jedyna mądre rozwiązanie  inaczej tego nie idzie wytłumaczyć 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@egsport Cześć! Wracam z informacjami. Wcześniejszy komentarz został usunięty, bo zawierał słowo, które według Słownika Języka Polskiego PWN miało kwalifikator "pogardliwe". Nowa ocena kupującego nie łamie regulaminu. 
Jeśli uważasz, że ten komentarz został wystawiony niesłusznie, możesz skontaktować się z kupującym i spróbować wyjaśnić tę sytuację. Ma on 90 dni od momentu wystawienia oceny na jej usunięcie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

egsport
#9 Pomysłodawca#

A teraz drogie allegro coś państwo oraz wszystkim którzy się tu udzielali coś opowiem.Tym normalnym co pisali ze chore zasady allegro mówię macie racje .Otóż od jakichś 20 ponad lat obserwuje allegro nie będę  pisał ze kiedyś to było ale taki jest fakt.Teraz liczy sie tak kasa ,kupujący ,kasa,kasa,kasa coraz więcej ludzi wręcz ucieka na inne platformy  bo od pewnego czasu allegro ma same złe opinie dla mnie to nie jest dziwne .Opinie o allegro krążące  czy to od kupujących czy od sprzedających jest jedna allegro liczy sie kasa tylko i wyłącznie.Dlatego żłe opinie o tej platformie mnie nie dziwią  bo jak nazwać taka sytuacje  .

Kupujący X wystawia komentarz negatywny mijają 24 godziny administracja usuwa komentarz bo taki miała kaprys .Kupujący X wystawia kolejny komentarz znowu komentarz który znowu tylko po ponad tygodniu znika bo administracja miała taki kaprys 

Mi wystawiono komentarz negatywny i jest ok nie narusz zasad może wisieć.Tylko że koszt wysyłki allegro ustawiło automatycznie i nie idzie go zmienić ale ocenę można wystawić negatywna za ten dział   .Dyskusja oznaczona jaka rozwiązana negatyw można  wystawić.

Ale do czego zmierzam ze jak to ktoś gdzieś pisał allegro działa jak im sie podoba temu dam temu też dam ale temu już nie dam .Niech robi allegro tak dalej a zostanie wrotce z palcem w czterech literach i znowu będzie szuakc milionów na kampanie reklamowa i szukanie sprzedawców i ściągniecie kupujących  co nie dawno robiło zreszta.

Rozmawiam z duzą liczbą ludzi i wszyscy mówią jedna że juz nie kupują na allegro mnie to nie dziwi .Popytałem trochę sprzedawców każdy mówi to samo pomału odchodzą od allegro bo są chore zasady .Allegro działa jak im sie podoba jednemu usuną drugiemu już nie mało tego po jakimś czasie wysyłaja te swoje ankiety śmieszne czy jestes zadowolony z obsługi ha ha ah Zawsze zaznaczam że nie i co to zmienia a no nic a jeszcze lepsza są te maile ze kupujący oczekują lepszej jakości   ha ha ha ha jacy kupujący zaraz allegro zosatnie z swoimi sklepem i innymi typu media expert ,avans  i zostaną 4 sklepy i ci co wystawiają na licytacje przedmioty .Wystawiam przedmioty na inne platformie i mam wieksza sprzedaż niż tutaj ale czego sie dziwić skoro juz wszyscy uciekają z allegro.

Post założyłem tylko z ciekawości co zrobi allegro bo znam dużo przypadków z chorym zachowaniem allegro ale szkoda strzępić ryja bo allegro działa jak działa jednemu da drugiemu nie da

I takie sprostowanie do typów którzy myślą że kiedyś będą o tóz nie nigdy nie będziecie  a wiecie dla czego .Bo mało wiecie o allegro i mało sie znacie a pisanie postów i sie wymądrzanie zostawcie na lekce w szkole .Allegro działa wedle nikomu nie znanych zasada a przykładów na przestrzeni ostatnich chociażby 10 lat zam setki .

Wiec i tym razem sie nie myliłem jednemu usunęli dwa razy mało tego kupujący dostał blokadę na wystawianie kolejnych komentarzy .Ale juz innemu nie usuną bo według nich jest ok ha ha ha parodia westernu

Koszt wysyłki którego nie idzie zmienić i nie idzie wpisać innej ceny jak 8,99 zł kupujący wystawia jedna gwiazdkę i dla allegro raz jest komentarzem nie zgodnym z regulaminem aby u innego sprzedającego stwierdzić ze przecież jest wszystko ok

Jak to ktoś napisał wyżej

 

skomentować można  tak

 

tak chore zasady allegro

 

 

I tak to jest rozwiązanie moderator może oznaczyć ten post jako rozwiązanie

xyz za zwrócenie tobie uwagi w pierwszym poście otrzymałem dwa razy W PUNKT wiec chłopie nie kompromituj się  i przeproś i wyjdź i zrozum w końcu TY NIGDY NIE BĘDZIESZ. 

oznacz moderatorów

ACQUATICA
#9 Pomysłodawca#

Przede wszystkim allegro niszczy każdego nowego. Konkurencja nie śpi. Widzi jak pojawia się nowy i szybko sprowadzają go na ziemię. A jest to banalne jak budowa cepa. Widzisz nowego, kupujesz, wystawiasz negatywa i o oferowaniu darmowej wysyłki smart (obecnie 80% potencjalnych klientów) może zapomnieć. Tak allegro stworzyło patologię. Uważam, że tym powinien zająć się UOKiK. Allegro oferuje taką wysyłkę tylko dla tych co mają min. 98% pozytywów. Uwaga - to oznacza, że jeśli będziesz miał 47 pozytywów na starcie wystarczy że konkurent walnie Ci jednego negatywa i masz po sprzedaży. Dlatego nietykalni są tylko ci, którym udało się rozwinąć biznes parę lat temu bo mają już napędzony rynek. Nowi mogą tylko lizać lizaka przez papierek. Głęboko wierzę, że kiedyś allegro zbankrutuje i tego im życzę. By w końcu ludzie się od nich odwrócili. 

A co do Smarta. To jest idealny przykład patologii polskich kupujących. Allegro celowo ich od tego uzależniło. Następnie podnieśli ceny sprzedawcom, którzy muszą do tego dopłacać. A nie dość, że muszą dopłacać, to jeszcze mogą w każdej chwili dostać negatywa z byle powodu. Dlatego my osobiście przechodzimy na swój sklep internetowy i olewamy allegro. Nie da się tu ujechać. Nie z takim roszczeniowym pospólstwem. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@egsportJeżeli kupujący wystawia komentarz zgodny z regulaminem Allegro i z rzeczywistym przebiegiem transakcji, zakupów to czym narusza twoje dobre imię?

oznacz moderatorów