anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący próbuje wyłudzić pieniądze

konkretZ
#7 Wielbiciel#

Witam, proszę o poradę. Jako osoba prywatna sprzedałem czas poświęcony na grę wraz z danymi potrzebnymi do zalogowania się. Kupujący był zadowolony i wszystko działało poprawnie. Po tygodniu grania kupujący napisał w bardzo agresywny sposób, że mam oddać pieniądze bo zablokowali mu konto. Równie dobrze mógł zmienić dane tak żeby się nie dało już konta odnaleźć. Czy jestem zmuszony zwrócić środki w przypadku gdy Kupujący nie może zwrócić mi Przedmiotu sprzedaży a "defekt" powstał bez mojej ingerencji. Proszę o pomoc ponieważ ta osoba prześladuje mnie i zastrasza i próbuje przedstawić allegro wszystko w innym w świetle. 

dodam, że to nie jest pierwsze konto które sprzedałem i pozostali Kupujący nie mają żadnych zastrzeżeń. po wiadomościach przesłanych do mnie przez Kupującego śmiem twierdzić, że jest to zwykly Oszust. 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

xyz96
#21 Demiurg#

@konkretZ Lepiej oddaj, bo kupujący otworzy Dyskusję i poprosi o pomoc pracownika Allegro. Może też wystąpić z wnioskiem o zwrot wpłaty z Programu Ochrony Kupujących, a to często spory kłopot dla sprzedawcy, który niekiedy musi te środki Allegro zwrócić, w przeciwnym razie jego konto może być zablokowane. Ponadto sprzedawanie "czasu" jest mocno wątpliwe pod względem regulaminowym. 

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

"Może też wystąpić z wnioskiem o zwrot wpłaty z Programu Ochrony Kupujących"

Czy na pewno w tym przypadku?

Część II. Wyłączenia z Programu Ochrony Kupujących

Program Ochrony Kupujących nie obejmuje sytuacji, gdy:

6. Oferta nie była zgodna z Regulaminem Allegro, w szczególności Towar nie był dopuszczony do obrotu na Allegro z uwagi na wykaz towarów zakazanych i dopuszczonych warunkowo, wskazanych w Regulaminie Allegro.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@medalik_2009 Tak. NA PEWNO MOŻE WYSTĄPIĆ Z TAKIM WNIOSKIEM. Allegro MOŻE MU REKOMPENSATĘ WYPŁACIĆ. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak składa reklamacje (rękojmia) to musisz ją rozpatrzyć, możesz ją odrzucić.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@konkretZ  Jak złoży reklamację (w ramach rękojmi) to ją odrzuć. Poczekaj na dyskusję. Zobaczysz co powie Allegro jak przedstawisz swoje racje. Czas nie jest na liście przedmiotów czy pojęć zabronionych. Negatywa, sądząc po zachowaniu się "klienta" i tak nie unikniesz, a na zwrot pieniędzy zawsze masz czas w trakcie dyskusji. A najlepiej to jako osoba prywatna wyłącz rękojmię. Takich "pseudoklientów-wyłudzaczy" robi się coraz więcej dzieki "osobom", które preferują "mowę nienawiści" 

oznacz moderatorów

konkretZ
#7 Wielbiciel#

W dyskusji Allegro napisli, że mam prawo odrzucić reklamacje a Kupujący skorzystać z prawa ochrony kupujących co też Kupujący uczynił. Czy istnieje możliwość że Allegro pociągnie mnie do zapłaty ewentualnego zwrotu środków pomimo że nie odzyskam Przedmiotu Sprzedaży ponieważ konto prawdopodobnie nie istnieje ?

Pod pojęciem Czas poświęcony na grę miałem na myśli wycenę swoich środków przekazanych na rozwój Postaci 

oznacz moderatorów

AlleStino5
#8 Zapaleniec#

tą sprzedaż można podpiąć pod ich regulamin sprzedawanie oprogramowania itp nie podlega zwrotów allegro nie może zmusić cie do zwrotu jeżeli zablokuje ci konto i bedzie domagać sie zwrotu to znaczy że działa niezgodnie z prawem, ale raczej allegro zwróci mu wpłatę i będzie wymagało zwrot od ciebie tak że rób co chcesz, chcesz być oszukany oddaj hajs kupującemu jak nie chesz być oszukany miej wywalone na allegro tak jak ja 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@konkretZ Bardzo możliwe. Poczekaj na decyzję Allegro co do zwrotu - najwyżej wtedy oddasz, żeby Ci nie zablokowali konta. No cóż tacy wyłudzacze trafiają się często na Allegro dzięki poparciu "pseudodoradzaczy", dla których sprzedawcę należy "skopać, wykopać dół, wrzucić do dołu, zakopać i przydeptać" 

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Czy ta sprzedaż była zgodna z regulaminem Allegro w ogóle? Dostęp/konto był do gry płatnej czy bezpłatnej? Licencja użytkowania konta w grze dopuszcza jego zbycie na rzecz osoby trzeciej?

Jeśli towar podpada pod listę towarów zakazanych (dostęp do płatnych gier/kont lub narusza licencję użytkownika) to zwrot z POK nie przysługuje Kupującemu. Sprzedawca powinien mieć jednak zablokowane konto za naruszenie regulaminu Allegro.

oznacz moderatorów