anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący rozpoczął zakup przedmiotu z wysyłką

MAMY ROZWIĄZANIE!
kapcerion
#2 Obserwator#

Witam, sprzedaję wirtualny przedmiot (skórka do gry CS:GO). Wystawiony na allegro lokalne. Otrzymałem wiadomość na maila o rozpoczęciu zakupu przedmiotu. Płatność w realizacji. Kupujący wysłał mi następującą wiadomość:

"Pieniądze oczekują na akceptacje w systemie Payu ponieważ płatność przez allegro już przeszła gdy otrzymam od pana przedmiot akceptuje wpłąte i znajdzie sie ona u pana na saldzie."

Czy nie jest to oszustwo i mogę wysłać przedmiot ?

Dziekuję

 

 

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19
pinsplash
#21 Demiurg#

@kapcerion Jest to próba uzyskania "skórki" i niezapłacenia. Napisz że wyślesz jak zobaczysz pieniądze.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
kapcerion
#2 Obserwator#

@pinsplash 

Otrzymałem taką wiadomość:

Nie mogę anulować wpłaty jeśli nie akceptuje wplaty może pan otworzyć spór i allegro samo zciągnie ze mnie pieniądze ponieważ tutaj są wszystkie prawdziwe dane proszę mi wysłać przedmiot i odrazu po otrzymaniu od pana oferty akceptuje wplate

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@kapcerion Fake. Ma zapłacić. A Ty wyślesz gdy będziesz miał pieniądze na swoim koncie/subkoncie w Allegro Finanse czy gdziekolwiek.. Płatność w realizacjo oznacza że NIE JEST zrealizowana. Ty sprzedajesz. Aha - może nie dokończyć wpłaty ( np wybrał płatność przelewem zwykłym i nie zapłaci)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
kapcerion
#2 Obserwator#

Super, dzięki 😉

oznacz moderatorów
kapcerion
#2 Obserwator#

@pinsplashUżytkownik chce, żebym anulował sprzedaż i zapłacił prowizję. Co teraz ?

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@kapcerion tzn co napisał?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
kapcerion
#2 Obserwator#

@pinsplash 

"wpłata już poszła z konta i allegro potwierdziło płatność oraz pieniądze oczekują na akceptacje w systemie PayU więc gdy otrzymam od pana przedmiot niezwłocznie akceptuje wpłatę jeśli panu nie odpowiada proszę anulować sprzedaż oraz opłacić prowizje allegro ponieważ sprzedaż widnieje jako zakończona proszę dać znać co pan wybiera."

"Ponieważ wpłata już przeszła przez allegro i oczekuje w systemie PayU gdy otrzymam od pana przedmiot akceptuje wplate i bedzie ona u pana na saldzie kiedyś kupiłam przedmiot i ktoś wysłał sobie na inny profil tylko ustawił sobie tak jak ja mam na steam więc wole poczekać i otrzymać przedmiot więc gdy otrzymam przedmiot akceptuje wplate odrazu."

"jest takie coś jeśli nie wysyla pan prosze anulowac sprzedaz i oplacic prowizje 10%"

"Dokonalam czekam na przedmiot jesli nie dostane musi pan niestety anulowac."

"prosze po prostu anulowac sprzedaz jesli nie wysyla pan przedmiotu nie bedziemy sie klocic."

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@kapcerion Na AL nie ma prowizji. Jest opłata :

Na Allegro Lokalnie nie pobieramy prowizji za sprzedaż. Naliczamy opłatę za obsługę transakcji. Gwarantujemy, że Twoje ogłoszenie będzie widoczne dla kupujących na Allegro Lokalnie oraz na Allegro. Kupujący będzie mógł również skorzystać z szybkich płatności, aby zapłacić za przedmiot.

Samo kliknięcie przycisku kup teraz lub zakończenie licytacji nie spowoduje naliczenia opłaty. Opłatę za obsługę transakcji pobierzemy dopiero, gdy:

  • kupujący zrealizuje płatność online (w przypadku płatności z góry)
  • kupujący wypełni formularz dostawy (w przypadku płatności za pobraniem lub przy odbiorze osobistym).

Z tego powodu opłata za obsługę transakcji jest bezzwrotna.

Ty nic nie musisz anulować, jak nie zapłaci samo wystawi się ponownie po 5 dniach. Opłata nie powinna się naliczyć bo jest napisane "zrealizuje płatność online" Ten nie zrealizował - jak rozumiem? Cały czas masz status "rozpoczeta"?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
kapcerion
#2 Obserwator#

@pinsplash 

Tak, cały czas ropoczęta.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@kapcerion To nic się nie powinno naliczyć.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
kapcerion
#2 Obserwator#

@pinsplashSuper, dzięki 😉

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@kapcerion W PayU niczego się nie akceptuje, to nie PayPal. Albo robi się wpłatę, albo jej się nie robi.

Sprawdź tu https://allegro.pl/myaccount/newpayments_incoming.php czy masz jakąś wpłatę od niego.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
kapcerion
#2 Obserwator#

@Knowhere  

Nie mam nic, czyli oszust 😉 Chce żebym anulował sprzedaż i zapłacił prowizję

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
kapcerion
#2 Obserwator#

@Knowhere 

Wpłaty od kupujących
Nie masz wpłat do rozliczenia.
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@kapcerion napisz mu że zgłaszasz próbę wyłudzenia do allegro i tak zrób, oraz na policję zobaczymy co odpisze 🙂

A allegro przekaż wszystko co masz zablokuje go i dostaniesz zwrot prowizji za taki zakup 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
kapcerion
#2 Obserwator#

Myślę, że to dużo nie zrobi bo konto raczej z fałszywymi danymi itp 😉 Ale postraszyć można, dzięki !

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@kapcerion ale konto zablokują i po ip mogą śledzić kolejne które będzie zakładał 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
kapcerion
#2 Obserwator#

@kostas11  Coś w tym jest 😉 Nie zaszkodzi mi na pewno, dzięki 😄

oznacz moderatorów