anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący udaje zainteresowanie, spamuje

Paulina64367
#1 Nowicjusz#

Witam. Szukałam czy była już dyskusja na ten temat ale nic nie znalazłam, więc założyłam ten wątek.
Co zrobić, kiedy ktoś pisze do mnie wiadomości na allegro bez żadnego celu? Choć sądząc po wędce na profilowym, celem jest tzw. "baitowanie". Wystawiłam parę miesięcy temu przedmiot, po czym dostałam wiadomość "Chce kupić konto" - wystawionym przedmiotem było właśnie konto do Pokemon GO. Zapytałam się kupującego, czy podesłać więcej zrzutów ekranu, czy może odpowiedzieć na jakieś pytanie. Nie otrzymałam odpowiedzi, a aukcję usunęłam jakiś czas temu. Dziś widzę nową wiadomość na allegro, wchodzę, a tutaj wiadomość od tej samej osoby - "Witam konto dalej aktualne?" - mimo dużego żółtego napisu "Sprzedaż zakończona", gdyż tak jak pisałam, zakończyłam aukcję. Odpisałam więc, że oferta mogłaby być dalej aktualna dla kogoś kto odpisuje zamiast zawracać głowę, na co otrzymałam odpowiedzieć "Dobra naura".
Mam więc pytanie, czy istnieje jakaś opcja zablokowania? Wiem o "czarnej liście", ale z tego co wyczytałam, chodzi tam o brak możliwości zakupu dla takich osób. Potrzebowałabym raczej opcji zablokowania kontaktu. Z góry dziękuję za odpowiedzi oraz życzę miłego dnia.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli było to na AL tam nie działa CL, możesz zgłosić Allegro jeżeli masz wiedzę od kogo i jeżeli ma konto na Allegro, jeżeli nie ma konta to pozostaje Policja.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Paulina64367 Po prostu ignoruj takie wiadomości, nie odpowiadaj. Z czasem przestanie pisać. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Paulina64367 Cześć. Możesz przesłać nam login kupującego i zrzuty ekranu przez ten formularz - zweryfikujemy sytuację na koncie, o którym piszesz. 

Jeśli chcesz usunąć te oferty z Allegro Lokalnie, to podaj mi proszę ich numery. Zostaną wtedy zarchiwizowane. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów