anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący zwrócił towar bez żadnej informacji

MAMY ROZWIĄZANIE!
marcinek83_21
#8 Zapaleniec#

Witam,

Mam pytanie. Nie spotkałem się z tym wcześniej, więc zwracam się do  kolegów/koleżanek o pomoc 🙂

Sprzedaję jako prywatna osoba. Ostatnio sprzedałem używany komputerek. Zapłatę otrzymałem, towar wysłałem. Dzisiaj odebrałem przesyłkę (kurier inpost) i dopiero w domu zobaczyłem, że kupujący odesłał mi zakupiony towar i na etykiecie widzę "zwrot do nadawcy do paczki xxxxxx". Na Allegro żadnych informacji o zwrocie, żadnych maili, żadnych smsów, telefonów - zupełnie nic. Teoretycznie nie powinienem odbierać przesyłki, ale zamawiałem kilka rzeczy i nie bardzo mam czas na oglądanie każdej paczki, czy ona jest na pewno do mnie. Dopiero po jakimś czasie rozpakowałem paczkę i zobaczyłem, że kupujący odesłał towar.

W zasadzie, jako osoba prywatna, nie przyjmuję zwrotów, tzn. nie muszę. Być może, gdyby kupujący się ze mną skontaktował, to może doszlibyśmy do jakiegoś porozumienia - ale nie mam żadnej informacji od kupującego... mam tylko zwrócony towar.

Jak mam w tej chwili postąpić? Odesłać z jakimś opisem? ale jakim i na czyj koszt?

Nie do końca rozumiem takie odesłanie przesyłki bez żadnych ustaleń czy zgłoszeń. Jak w takim przypadku postąpić?

 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
LEW433
#21 Demiurg#

Zrobiłeś sobie problem odbierając przesyłkę, skontaktuj się z kupującym bo może to nie zwrot a reklamacja.

oznacz moderatorów
kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

To nie wygląda na zwrot tylko przesyłkę nieodebraną. Wtedy kurier dostarcza na adres. Teoretycznie paczka nadal należy do kupującego. I możesz go spytać co z nią zrobić, zawołać kasę na powtórną wysyłkę  itp.  

oznacz moderatorów
marcinek83_21
#8 Zapaleniec#

Rzeczywiście,

Teraz przyglądnąłem się dokładniej i faktycznie minął termin odbioru i inpost zwrócił przesyłkę.

Dziękuję za pomoc i nakierowanie.

oznacz moderatorów
marcinek83_21
#8 Zapaleniec#

A jeśli Kupujący nie odpowiada?

Można jakoś zaangażować Allegro do pomocy w kontakcie?

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@marcinek83_21 wyślij wiadomość i czekaj .... odezwie się jak zapłacił , u mnie rekordzista przypomniał sobie po 8 miesiącach 😁

oznacz moderatorów
marcinek83_21
#8 Zapaleniec#

OK. W takim razie czekam. Dzięki.

oznacz moderatorów