anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujacy chce zwrocic towar, co mogę zrobić?

Client:93462136
#8 Zapaleniec#

Witam. Kilka dni temu sprzedałam telefon komórkowy. Kupujący odebrał przesyłkę i bez kontaktu ze mną zgłosił spor,twierdząc ze telefon jest niezgodny z opisem. Jest to nieprawda gdyż wszystko było zawarte w opisie,ponadto kupujacy otrzymał więcej zdjęć telefonu na życzenie. Teraz chce towar zwrócić dodając ze wyswietlacz jest pęknięty co jest totalna bzdura. Niewiem co robić. Wszystkie wady telefonu czyli rysy były opisane w aukcji,ponadto wyslalam fodatkiwe zdjecia przez portal **piiip** . Proszę o pomoc.

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

markam43
#13 Ambasador#

@Client:93462136 On nie chce zwrócić bez podania przyczyny, tylko złożył reklamację ze względu na wady. To nie jest tak, że coś sprzedasz i nic Cię dalej nie obchodzi - odpowiadasz z rękojmi za wady i niezgodności z opisem. Jeśli już jest Dyskusja, to chyba kupujący ma powód. Reklamację musisz przyjąć i rozpatrzyć, potem uznać lub odrzucić. Jeśli uznasz, po odesłaniu towaru oddajesz kupującemu wszystkie koszty, także koszt odesłania - takie są zasady. Jeżeli reklamację odrzucisz, kupujący może wystąpić z wnioskiem o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących. W takim przypadku, jeśli ją otrzyma, Allegro może żądać od Ciebie zwrotu kosztów. Były tu opisywane przypadki, gdy w podobnych sytuacjach nawet blokowano konta sprzedawców. W Dyskusjach Allegro najczęściej staje po stronie kupującego. 

oznacz moderatorów

Client:93462136
#8 Zapaleniec#

Czyli powiedzmy ze kupujacy twierdzi ze wyswietlacz jest pęknięty a tak nie jest, to moje zapewnienia sa nic nie warte, mimo iż mam dowody potwierdzające moja wersje. 

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

Client:93462136 Nie jesteś na przegranej ,jeżeli masz dowody przy ewentualnej Dyskusji oraz wniosku o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących musisz   terminowo i rzeczowo odpowiadasz na maile kupującego i allegro.

oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

@Client:93462136 Ja tego nie wiem, Ty masz takie dowody, kupujący ma inne. Reklamację uznajesz albo odrzucasz. Po odrzuceniu może zadziałać POK. Allegro to osądzi, nie ja.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@xyz96 w nowym obliczu markam43 😄

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Client:93462136 No toś zaskoczył 😂 🤣 😂 🤣 xyz96 ma bana, to się przesiadł na inne konto.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

WREDZIA-W1 A czy to jest zgodnie z regulaminem allegro???

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@aragil Oczywiście, że niezgodne.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@aragil  @WREDZIA-W1 Zdziwieni??? 🤕

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@LEW433 Ani trochę. On jest uzależniony od forum, więc musi. Niech se będzie, bo nudno byłoby bez niego 😀

Ula

Ula
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:93462136 Widzisz już wszystko wiesz, wystraszony? Niestety dużo w tym prawdy co pisze markam43 (xyz), reklamację musisz rozpatrzyć, możesz uznać albo nie. Jak uznasz należy się kupującemu zwrot środków wraz z kosztami przesyłki.

oznacz moderatorów

Client:93462136
#8 Zapaleniec#

Nie jestem wystraszona, niby czym? Nie mam sobie nic do zarzucenia, ponieważ raz ze wystawilam oridukt taniej niż inne w takim stanie i dwa podałam dokładnie jakie są wady i kupujacy je zaakceptował skoro zdecydował się na zakup. Niewiem jak wygląda reklamowanie używanych produktów jeśli sprzedaje jako osoba prywatna. Zwróciłam się o pomoc a widzę że sprzedający sa traktowani jak oszuści...

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@xyz96 w nowym obliczu markam43

Czy to jest zgodnie z regulaminem allegro???

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

co zrobiliście z @xyz96 ????

oznacz moderatorów