anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujacy wymaga zwrotu za zakup bez odesłania towaru.

Djdidzejek
#9 Pomysłodawca#

Dobry wieczór. Spotkałem się z ciekawą sytuacją i mam pytanie. Na Allegro Lokalnie kupujący zakupił ode mnie towar. Pomijam fakt, że oznaczony jako uszkodzony, ale podobno po otrzymaniu towaru sprzęt padł całkiem. Zgodziłem się na zwrot, jednak kupujacy powiedział, że nie odeśle towaru do momentu odzyskania pieniędzy od allegro. Czy jest to w ogóle możliwe? POK odda w takim przypadku wpłatę? Boję się, że zostanę z niczym.  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Djdidzejek Czy prowadzicie w tej sprawie dyskusję, w której możemy się wypowiedzieć? Możesz podać mi numer zamówienia? Kupujący powinien najpierw odesłać towar, a dopiero później oczekiwać zwrotu pieniędzy. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Djdidzejek
#9 Pomysłodawca#

Oferta: 945cb2a2-70f2-4643-9797-e37ec122e05d 

Tak, dyskusja się toczy. Napisałem w niej, iż czekam na odesłanie towaru w celu zwrotu środków. Podałem dane do wysyłki.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Djdidzejek Czy jest to w ogóle możliwe? POK odda w takim przypadku wpłatę? Boję się, że zostanę z niczym.

Tak jest to możliwe jak kupujący jest obeznany w systemie można tak manipulować i przeciągać że dostanie odszkodowanie ale jak będziesz pilnował dyskusji i twardo przypominał że czekasz na odesłanie produktu w najgorszym przypadku oddadzą mu kasę bez obciążania Ciebie 😄 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Djdidzejek
#9 Pomysłodawca#

Ciekawa wypowiedź. Zobaczymy jak to się potoczy. Zawsze to jakieś nowe doświadczenie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie ma zwrotów od prywatnego sprzedającego, może założyć dyskusję ale jak zgadzasz się na zwrot i chcesz odesłania sprzętu to tego się trzymaj, Allegro nie może niczego od Ciebie żądać. Nie zwracaj mu środków, dopóki nie odeśle.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

W dyskusji zaznacz że czekasz na odesłanie towaru i po odzyskaniu go zwrócisz kasę proponuję jeszcze wyznaczyć termin graniczny np 7dni na zwrot a po upływie napisać że już nie wyrażasz na zwrot zgody to zmotywuje kupującego do ruszenia zadka 

oznacz moderatorów

Djdidzejek
#9 Pomysłodawca#

Tak zrobiłem. Przykra sytuacja bo wyciągam zawsze rękę aby pomóc, a w zamian lecą obelgi od cwaniaczków, oszustów i straszenie policją... Setki transakcji za mną, a tu takie coś.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Spokojnie.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Djdidzejek poprosiłam o wypowiedź pracownika Allegro w dyskusji, więc poproszę o cierpliwość, wkrótce ktoś się tam wypowie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów