anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Lalka z ciemną skórą

Platon-
#7 Wielbiciel#

Chciałbym zapytać Allegro by mnie Allegro nie zablokowało. Czy ja np sprzedając lalkę ciemnoskóra mogę ją nazwać ,ze sprzedaj lalkę - murzyna czy muszę użyć jakich innych nazw by mnie nie zablokowano na Allegro np. Pan o ciemnej skórze, lub blondyn z ciemną skórą. Wiem , ze Allegro blokuje za takie teksty więc pytam by wiedzieć, a przy okazji wszyscy będziemy wiedzieć.

Proszę o odpowiedz

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

LEW433
#21 Demiurg#

Murzyn, może być niewłaściwym.

oznacz moderatorów

Platon-
#7 Wielbiciel#

A np. czarny jest dopuszczany?

oznacz moderatorów

Platon-
#7 Wielbiciel#

Proszę o odpowiedz bo to idzie na cała Polskę. Wszyscy Polacy czekają tej odpowiedzi .

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Brunetka może być taką neutralną formą.

 

ps. wcale  nie czeka cała Polska,  ledwo kilkadziesiąt osób czyta te  posty.

oznacz moderatorów

Platon-
#7 Wielbiciel#

Tobie się tak wydaje. Włamczamy się zrzeszenie mediów ogólnopolskich.

oznacz moderatorów

Platon-
#7 Wielbiciel#

Jeśli użyje nazwy czarny do lalki - mężczyzny ciemnoskórego to mnie nie zablokujecie. Chcę   wiedzieć.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Może Afroamerykanin?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Właśnie ładnie to napisałeś :  Mężczyzna ciemnoskóry

My nie mamy wpływu na blokowanie,  blokady robi "odpowiedni zespól", a oni dla odmiany nie piszą tu na forum. 

oznacz moderatorów

Platon-
#7 Wielbiciel#

Dobrze wiedzieć. Pościmy to do mediów. Widzę, ze czary tu się odbywają. Ale kto powiedział, ze szersze grono ma się nie dowiedzieć co się dzieje na Allegro 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Platon- Na mnie za użycie słowa "czarny" w poście jeden troll napisał skargę do moderatorek, że jestem rasistą > napisz " lalka o skórze w kolorze ciemnej czekolady" > tu raczej nie ma nic obraźliwego > chociaż każdy może coś wykombinować, jak się uprze.

oznacz moderatorów

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

Cześć @Platon-. Nie możesz użyć zaproponowanej nazwy. Słowo ''Murzyn'' jest według PWN określeniem obraźliwym. Podczas tworzenia ofert nie można używać słów obraźliwych i naruszających poprawność polityczną. W tej sytuacji sugeruję np. "lalka-afroamerykanka" - za to nie będziemy podejmować działań 🙂 

   Marysia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Hmmm...  a czy  mieszkaniec  krajów afrykańskich ma coś wspólnego z Ameryką?  Nie będzie dla niego obraźliwe takie zaszeregowanie" Afro  OK, ale jaki on  jest  Amerykanin?

oznacz moderatorów

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

@br., to co napisałam jest tylko przykładem. Nie wiemy, tak naprawdę, jakiego pochodzenia jest lalka 😉 

   Marysia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ewidentnie nie słowianka.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Ja bym nie pisał, że afroamerykanak nie mając wiedzy skąd jest bo moze to być wprowadzenie w błąd w opisie.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

"Nie wiemy, tak naprawdę, jakiego pochodzenia jest lalka 😉 "

z dużym prawdopodobieństwem lalka jest pochodzenia chińskiego, ale nie koniecznie żółto skórna. 

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@MiMary     Zgłaszam rasistowskie oferty

https://allegro.pl/listing?string=murzyn

Pokazuje mi 1998 ofert

Nie ma za co 🙂

 

Fart, że udało mi sie to znaleźć bo ktoś mógłby sie poczuć urażony.

A tak rach-ciach zakończycie oferty i po sprawie

 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Przepraszam ale lalka-afroamerykanka również jest słowem obraźliwym. Skąd niby wiadomo, że to Amerykanka? Ktoś od kilku pokoleń mieszkający np. w Niemczech na pewno by się obraził o nazwanie go Afroamerykaninem. Czy Afrykanin jest Afroamerykaninen albo mieszkaniec Karaibów? Wątpliwe... Nie wiadomo skąd człowiek pochodzi po kolorze skóry i na dobrą sprawę obraża to każdego oprócz Amerykanina xD .

Obecnie to chyba najbardziej prawidłowe jest "człowiek czarnego koloru skóry", w tym wypadku lalka czarnego koloru skóry.

A tak na serio temat jest Up.ier.dliwy. Liczy się to w jaki sposób mówimy, jeśli bez zamiaru obrazy to to nie jest obraza. Jakoś trzeba go określić. Czy my się obrażamy jak ktoś powie "biały"?

oznacz moderatorów