anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Licytacja zakonczona pieniadze nie wpłacone!

Driv33r
#7 Wielbiciel#

Witam wszystkich tutaj w skrócie opos problemu

 

Wystawiłem sprzęt komputerowy na sprzedaż oczywscie Licytacja na Allegro nie na Allegro lokalnie dokładnie 5 przedmiotów 5 licytacji wszystkie zakończone wszystkie wylicytowane ceny mnie satysfakcjonują ale... 3 z 5 kupujących wylicytowalo przedmioty lecz nie zapłaciło za nie?! Brak z nimi kontaktu i teraz tak jak ja usunę bez podania konkretnego powodu licytujacych to dostaje upomnienie od Allegro że łamie zasady że obowiązuje mnie umowa... Tak? Tak tutaj goście wylicytowalo sprzęt za prawie 2tys i jeżeli przez 5dni nie wpłaca kasy to jest ok poprostu licytacja wraca i jest ok ale to że ja czekam i mam zamrożone pieniądze to nikogo to nie obchodzi. Powinno się karać takich użytkowników.... Po co licytują jak nie płacą za przedmiot cóż  tym fantem zrobić pisać do Allegro? 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

xyz96
#21 Demiurg#

@Driv33r Kupujący na zwykłym Allegro ma 7 dni na wpłatę. Jeśli nie zapłaci, możesz wystąpić o zwrot prowizji i wystawić przedmiot ponownie. Na zwykłym Allegro jest obowiązek zapłaty, więc możesz zgłosić niepłacących tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=214387b5-397a-4941-9f72-7d844023040c&subjectId=a6835b66-a... Na wiele jednak nie licz, Allegro nie nakłada już surowych kar na niepłacących, tak jak dawniej. Jeśli sytuacja będzie się często powtarzać, wtedy tak.

oznacz moderatorów

Driv33r
#7 Wielbiciel#

Dziękuję więc czekam jeżeli nie zapłacą zgłoszę to dziękuję za odpowiedz

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@Driv33r Zanim zgłosisz kupującego z żądaniem ukarania go za niewywiązanie się z umowy przeczytaj ten komunikat Allegro: https://allegro.pl/dokumenty/decyzja-prezesa-uokik-nr-ddk-1-2016-Pg6lAwOr9FX i sam zdecyduj czy warto.

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Driv33r Zawsze mogą odstąpić od umowy, nawet jakbyś zmusił ich do zapłacenia. otworzą dyskusję, wystawią negatywny komentarz, zgłoszą reklamację itd, same kłopoty. lepiej wystąpić o zwrot prowizji i wystawić ich na CL, 😁

oznacz moderatorów

Driv33r
#7 Wielbiciel#

Ale to jest śmiech na sali bo ja jako sprzedający muszę liczyć się z regulaminem a tutaj goście licytują wygrywają i nie ponoszą zadnych konsekwencji będę miał ochotę to zapłacę nie to nie trochę powinni zmodernizować regulamin 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Driv33r Tak i są osoby które ich wspierają z całą silą, szczególnie tu na tym forum, Ja Ci tylko napisałem jak to może wyglądać.

oznacz moderatorów

Driv33r
#7 Wielbiciel#

Tak tylko w tej sytuacji ja jako sprzedajacy jestem. Najbardziej poszkodowany... Po co goście licytują skoro nie płaca a po 2 wogole nie odpowiadają pisałem SMS poprzez e-mail brak kontaktu. Dramat ok dziękuję za pomoc poczekam te 7 ustawowych dni i zoabczyny co dalej będę kontynuował dyskusję jeżeli nie będzie kontaktu ani wpłat co dalej 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Driv33r Zrobisz jak uważasz, lepiej pisać o zwrot prowizji i wystawić od nowa, możesz narazić się na "wybuch" radości kupujących.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Zawsze mogą odstąpić od umowy,

Znowu wprowadzasz w błąd. Nie zawsze mogą odstąpić od umowy, zwłaszcza przy zakupach od osoby prywatnej.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Niestety z niesfornym klientem trudno sobie radzić nie ponosząc żadnych strat. Klient czuje się mocny mając po swojej stronie regulamin i podpowiadaczy którzy za nic mają sprzedawców i to że sprzedawca traci przez zabawy "w kupowanie" .

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Driv33r Pewnie niewiele wskórasz z tego powodu : https://allegro.pl/dokumenty/decyzja-prezesa-uokik-nr-ddk-1-2016-Pg6lAwOr9FX - tłumacząc UOKIK - umowa prawna zawarta przez dwie strony obowiązuje tylko jedną stronę, nawet wtedy gdy druga strona ponosi z tego powodu straty materialne ( bezzwrotne opłaty za wystawienie czy promowanie), przy czym nie ma znaczenia czy sprzedający jest firmą czy osobą prywatną - wg UOKiK musi ponieść stratę. Bo Allegro blokując takich kupujących uniemozliwiało im kolejne takie "wybryki", a więc chroniło sprzedawców przed stratą. Ciekawe czy to obroniłoby się w sadzie?🤔 i ciekawy jestem gdzie są Ci wszyscy popierajacy zakaz wystawiania komentarzy takim kupujacym ?- popierają działania doprowadzające drugą stronę do strat finansowych ?- ciekawe, ciekawe 🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Driv33r
#7 Wielbiciel#

Właśnie jeden z panów napisał mi że przez. Przypadek kupił żeczy za 1tys zł i oczywiscie nie dostał żadnych meilow od allegeo nic ściema na kołkach 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@pinsplash  być może sie dowiemy:

"Allegro informuje, że rozważa wniesienie skargi kasacyjnej od wyroku Sądu Apelacyjnego do Sądu Najwyższego."

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Źle tłumaczysz decyzję, nie jesteś rzecznikiem UOKiK, aby mieć prawo ją tłumaczyć.

Tu nie trzeba tych wszystkich, którzy popierają zakaz wystawiania komentarzy kupującym. Allegro po latach zrozumiało swój błąd i ten zakaz wprowadziło. Karanie kupujących to podcinanie gałęzi, na której się siedzi, ale do tego wniosku trzeba dojrzeć. W przeciwnym przypadku odpowiednie organy mogą pomóc w dojrzewaniu.

Allegro będzie próbowało jednak kupujących do pewnego stopnia karać, odwołując się od wyroku.

oznacz moderatorów