anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Licytowanie dla zabawy

dj_mateo
#8 Zapaleniec#

Co można zrobić i czy jest jakiś sposób wyciągnięcia konsekwencji od osób które licytują sobie dla zabawy? Mam trochę gratów które chcę za pół darmo puścić w świat, no nie lubię wyrzucać dobry rzeczy. Więc nie czekam na **piiip** czy kup teraz pól roku aż ktoś się trafi, chcę pchnąć szybko licytacją. Efekt taki, że wystawiam ponownie.

Mam wrażenie, że allegro ma całkowicie w nosie pod tym względem sprzedających. Kiedyś przynajmniej można było negatywa dać, ewentualnie zielonych i bez kont nie puszczać na licytację, a teraz...

Można coś zrobić?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

pinsplash
#21 Demiurg#

@dj_mateo  Allegro Lokalnie? To taki średniej jakości bazarek... nic nie zrobisz. Możesz zaraportować do Allegro ale nie wiele wskórasz..

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

dj_mateo
#8 Zapaleniec#

@pinsplash Nie na zwykłym. Pisanie raportów, nic nie da, jeśli nowe konto można założyć w minutę.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@dj_mateo Czarna lista (która nie działa na AL, jakby co) i zgłoszenie delikwenta do allegro.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

dj_mateo
#8 Zapaleniec#

@Knowhere  Czy tak naprawę mogę zrobić wielkie g. I za każdym razem muszę pisać do allegro, że wygrał licytację, nie zapłacić i się nie odzywa? To szkoda życia.

oznacz moderatorów

dj_mateo
#8 Zapaleniec#

@Knowheregdzie można zgłosić, jest jakiś formularz czy coś?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@dj_mateo Spróbuj uderzyć tutaj https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=214387b5-397a-4941-9f72-7d844023040c

PS Ale z tą kartą podpiętą do konta, to przesada https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/ostrze%C5%BCenie-przed-z%C5%82odziejem/td...
Poza tym nie ma obowiązku posiadania karty, mając konto w banku.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

dj_mateo
#8 Zapaleniec#

@Knowhereto mało przyjemna niespodzianka, ja dla tego mam drugą kartę przedpłaconą, do dziwnych płatności, czy na ali itp.

Co do samej karty czy wpłaty na PayU, chodzi mi o coś takiego jak miało kiedyś miejsce w "gada gada auto". Trzeba było za rezerwację przejazdu dać zadatek 1zł na małych dystansach a 2-5zł na takich przez cały kraj. Działało to bardzo dobrze, do puki działało nie miałem nigdy sytuacji by ktoś się nagle rozmyślił, 1zł a zdziałał cuda. Później zostało to usunięte, efekt prosty do przewidzenia, rezerwowanie 3-4 samochodów przez jedną grupę, bo nie wiedzą na którą godzinę dadzą radę się pojawić, odwoływanie w ostatniej chwili, czy nawet nie pojawienie się na miejscu było normą. Więc przestałem korzystać zresztą jak większość ludzi.

I tu widzę jakieś rozwiązanie, skoro można licytować i mieć wywalone bo zero konsekwencji - no można iść do sądu, no ale nie za 12zł.
I taka blokada 1zł na karcie czy PayU przy przystąpieniu do licytacji + 1 co kolejną 100. Po zakończeniu licytacji osoby które nie wygrały mają odblokowywaną kasę, a do sprzedawcy leci zaliczka od zwycięzcy. Oczywiście ostateczna cena jest pomniejszana o zaliczkę, jeśli w 7 dni nie opłaci, za automatu anulowanie licytacji, zwrot prowizji i zostaje kasa od wygranego, dla mnie jak najbardziej ok. Tym bardziej, że w dzisiejszych czasach przelać kilka złoty to nie problem jak w momencie kiedy allegro zaczynało.

PS a ja czekam jak wejdzie ama-żona i zajedzie allegro, może wtedy przypomną sobie o korzeniach i oby było za późno i pojawił się ktoś nowy, mimo wszystko idea była fajna a kasą oczy przeszły

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@dj_mateo

"Później zostało to usunięte, efekt prosty do przewidzenia (...) Więc przestałem korzystać zresztą jak większość ludzi." - fakt, przestałem korzystać, gdy tylko to się pojawiło😁
Ale skoro mówisz że usunęli, to może znowu zacznę.

A co jeśli ktoś w trakcie licytacji dobije do limitu karty? Poza tym, jak już pisałem, nie ma obowiązku posiadania karty, a taki wymóg byłby ograniczaniem dostępu do usługi.

Już yebay chciał zajechać allegro i jak to się skończyło wszyscy wiedzą. Wobec tego czym niby jamazon zajedzie allegro? Jeszcze wyższymi prowizjami? Koniecznością posiadania paypala, który w kraju nad Wisłą raczej zbyt popularny nie jest? Jamazon swoje za uszami też ma, a niektórzy wyczekują go niczym jakiegoś mesjasza. Czytałeś kiedyś co dzieje się w centrum jamazona pod Wrocławiem? Istny obóz pracy.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

dj_mateo
#8 Zapaleniec#

@Knowhere

Ale skoro mówisz że usunęli, to może znowu zacznę.

Ale że jeździć, czy przejazdy udostępniać? Może być z jednym i drugim problem bo ludzie pouciekali na fb i lokalne wynalazki.

 

Nie musi być karta, mają przecież PayU i konta wirtualne przypisane do użytkownika, tu można by trzymać 50zł i już teoretycznie możesz licytować za 5 000zł. Chyba, że istnieje lepszy sposób chętnie posłucham i zobaczę.

Yebay nie wypalił z kilku powodów:
- był 2 portalem aukcyjnym w czasach gdzie allegro też było jeszcze portalem aukcyjnym
- zmuszanie do paypala i kart - nie w tamtych czasach
- coś tak banalnego jak beznadziejny, przestarzały i głupi interfejs
Na ich nieszczęście all wtedy dawało radę. Sądzę, że gdyby dziś weszli (znaczy wiem, że są) dobrze się zareklamowali jak portal aukcyjny to mieliby szansę ugryźć większy kawałek toru. Gdzieś się allegro chwaliło, że wybrany kurs wynika z faktu, że ludzie coraz mniej licytują - ciekawe czemu.

Co do jamazona, to allegro jest jego klonem w 95%, większość osób i tak kupuje od sklepów ze smartem - czyli taki jamazon prime, a tu dochodzi masa gratisów. Czytałem i pozytywne i negatywne opinie, ale znam ludzi co pracowali (w Poznaniu), z tego co wiem największym problemem są nieroby, bo ściągają wszystkich z pup do pracy, no i jaśnie pan/pani co od x lat nie skalał sobie ręką pracą nagle musi pracować. Jakoś normalni ludzie się nawet cieszą. Wielu z nich pracuje teraz u niemca (zgadnij gdzie) i ogólnie woleli jamazona u nas, no ale oni chcą pracować 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@dj_mateo AL tak działa i albo to akceptujesz, z tym żyjesz albo rezygnujesz. Nawet celowo licytują, żeby blokować konkurencję.

oznacz moderatorów

dj_mateo
#8 Zapaleniec#

@LEW433to jest chore, serio nie można już gratów z piwnicy za pół darmo sprzedać byle się ich pozbyć. Powinien być obowiązek podpięcia karty, czy wpłacania środków na PayU do licytacji za jakieś śmieszne kwoty. No to chyba zrezygnuje, jeśli ma to tak wyglądać.

oznacz moderatorów

snajper061
#8 Zapaleniec#

Nie nie ma sposobu na takich debili jako sprzedawca na lokalnym masz tylko płacić prowizję kupujący mogą licytować i mieć w dupie,ciebie to że nie kończą zakupu a jak już dokończą to nie odbiorą paczki

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@snajper061 jak zapłacili na lokalnie a nie odbiorą to mają problem bo to już jest ich paczka po wieki wieków

oznacz moderatorów