anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Maile z Allegro "ureguluj rachunek w Allegro" BEZ nr konta

MAMY ROZWIĄZANIE!
gormit_gormit
#9 Pomysłodawca#

Od listopada 2019 r. Allegro w mailach o opłatach za prowizje za korzystanie z Allegro (maile o tytułach "ureguluj rachunek w Allegro") usunęło numer konta, na który trzeba wpłacać pieniądze. Pozostał tylko przycisk "zapłać teraz" przenoszący do "Mojego Allegro". Wcześniej nr konta, nazwa banku i pełne dane allegro figurowało w wiadomościach e-mail.

PROSZĘ O PRZYWRÓCENIE NR KONTA W MAILACH.

Jest mi to potrzebne do opłacania rachunków na rzecz Allegro przez serwis pośredniczący w płatnościach (dokładnie serwis "Moje Usługi" prowadzony przez Bank ING), który kwoty rachunków i nr konta do wpłat automatycznie zczytuje z wiadomości e-mail. Jeśli brakuje nr konta, system operacyjny do wpłat go nie widzi, co pozbawia mnie możliwości wpłacania na konto Allegro w ten sposób.

Dlaczego Allegro w ogóle usunęło nr konta z maili???

Proszę o przywrócenie!!!! Co Wam szkodzi przywrócić???

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
a_brod
#12 Orędownik#

To wszystko widać po kliknięciu w "Zapłac teraz" z e-maila, następnie "zapłać" na stronie i wybierasz PRZELEW TRADYCYJNY.  Wtedy są wyświetlone wszystkie dane potrzebne do wykonania przelewu.

Endrju
oznacz moderatorów
gormit_gormit
#9 Pomysłodawca#

a_brod - nie rozumiesz problemu. Ja wiem, jak zapłacić i na jaki nr konta, jednak system usług płatniczych "Moje usługi" nie wie, że ma w ogóle zapłacić, bo nie rozpoznaje powiadomień e-mail które NIE ZAWIERAJĄ NR KONTA do wpłaty. Dawniej Allegro podawało nr konta w mailu, więc nie pojmuję po co ta zmiana - w tym przypadku na gorsze

oznacz moderatorów
pogotowie-it
#13 Ambasador#

@gormit_gormit 

A jaki problem przepisać nr konta, albo wpisać nr konta do książki adresowej na koncie w swoim banku?

Może powiesz jaki masz "system usług płatniczych", bo tak to Ci nikt nie pomoże

oznacz moderatorów
gormit_gormit
#9 Pomysłodawca#

Nie rozumiesz i nie przeczytałeś mojego wpisu - a komentujesz. Jest napisane powyżej, że chodzi o serwis "Moje usługi", który automatyzuje pobiera dane do wpłat, ale bez nr konta w mailu z Allegro jest to niemożliwe. Nie jest to ani bank ani książka adresowa do przelewów. 

Czekam na konkretną odpowiedź pracownika Allegro, dlaczego usunęliście nr konta do wpłat za korzystanie z allegro z powiadomień e-mail, a raczej PROSZĘ O PRZYWRÓCENIE formy sprzed listopada 2019 r. która była dobra.

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@gormit_gormit ta zmiana jest związana ze zmianami w polskim prawie (w szczególności z Ustawą z dnia 12 kwietnia 2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw - Dz.U. 2019 poz. 1018). Dostosowując do nich nasze systemy byliśmy zmuszeni nieco skomplikować proces przypisywania subrachunków bankowych do kont w Allegro. To z kolei spowodowało, że generowanie ich i umieszczanie w comiesięcznym mailingu stało się mocno utrudnione. Dodatkowo z naszych danych wynika, że większość z Was opłaca należności szybkimi przelewami i nr konta im niepotrzebny.

Twoje zgłoszenie jest pierwszym tego rodzaju. Jeżeli okaże się, że takich osób jest więcej, przeanalizujemy to ponownie.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
kolorowe_bzy
#8 Zapaleniec#

no tak

oznacz moderatorów