anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mam 13 lat i chce zacząć sprzedawać co w sytuacji jak klient będzie chciał paragon lub fakture?

Client:69343077
#1 Nowicjusz#

Mam 13 lat i chce zacząć sprzedawać na allegro ale przez to że jestem niepełnoletni nie moge mieć firmy przez co nie moge wystawić faktury ani paragonu co w sytuacji jak klient poprosi o fakturę lub paragon?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

vonNogay
#16 Inspirator#

Zależy co chcesz sprzedawać. Jak swoje niepotrzebne rzeczy to firmy zakładać nie musisz 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jako sprzedający, osoba prywatna nie wystawiasz FV, jest to zaznaczone w ofercie, ale radzę zanim się zabierzesz za sprzedaż poczytaj o sprzedaży na Allegro, nie jest to wcale prosta sprawa, poczytaj ile niespodzianek może ciebie czekać: https://allegro.pl/kampania/zacznij-sprzedaz

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:69343077 Paragonów nie musisz wystawiać jako osoba prywatna, a fakturę wystawić możesz. Faktura to spisana umowa kupna - sprzedaży. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

zacznij do google i wpisz

dziecko czynności prawne

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja osób między 13 a 18 rokiem życia, gdyż posiadają one ograniczoną zdolność do czynności prawnych. Prawo mając na uwadze ich wiek i nabyte już doświadczenie przyznaje im większą samodzielność. Zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego osoby takie mogą zawierać umowy powszechnie zawierane w drobnych bieżących sprawach życia codziennego. Mogą same rozporządzać swoim zarobkiem, jeżeli już podjęły pracę, a także dysponować przedmiotami, które opiekunowie oddali im do swobodnego użytku. Jednakże na tym kończy się samodzielność tych osób. Zasadą jest, że do ważności innych czynności prawnych dokonanych przez takie osoby, to znaczy wtedy, kiedy rozporządzają one swoimi prawami lub zaciągają zobowiązania, potrzebna jest zgoda ich przedstawiciela ustawowego – najczęściej rodziców. Jeżeli małoletni zawiera umowę bez takiej zgody, to ważność umowy jest uzależniona od potwierdzenia jej przez przedstawiciela ustawowego. Jeśli takiego potwierdzenia nie będzie, to umowa jest nieważna. Gdy siedemnastolatek kupi np. samochód, a rodzice nie będą chcieli wyrazić zgody na ten zakup, to transakcja nie będzie ważna. Jeśli młodemu człowiekowi bardzo zależy na tym zakupie, to prawo daje mu szansę. Może poczekać rok, aż ukończy osiemnaście lat i sam potwierdzić umowę.

oznacz moderatorów