anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie daje mi spokoju. Co mogę z tym zrobić?

Mikikix
#7 Wielbiciel#
  • Witam kupujący zakupił ode mnie konsole , na zdjęciach wyraźnie widać w mojej aukcji ze nie posiadam kabla do tv . 
    a on uparcie twierdzi ze mam mu wysłać . Jakiś jego [edycja] synek wydzwania do mnie z prywatnego dodają mnie na fb ! Mało tego dzwonią ciagle z innych numerow co tu robić ! 
oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

pinsplash
#21 Demiurg#

@Mikikix Jaki był opis? Wyszczególniłeś co wchodzi w skład zestawu? Czy konsola jest standardowo sprzedawana z tym kablem?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Mikikix Na zdjęciach może być widać to, co posiadasz, a nie to, czego nie posiadasz. W opisie aukcji wspomniałeś o braku kabla? Jeśli nie, to kupujący ma rację. Może teraz otworzyć spór i poprosić o pomoc Allegro. Może też wystąpić o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących, a to może być dla Ciebie sporym problemem. Większym, niż to dzwonienie. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 Natomiast jest jedna kwestia która jest chyba nierozstrzygnięta od poczatku Allegro. Co jeśli zdjęcie i opis nie są tożsame? Np na zdjęciu jest kabel a w opisie jest napisane ze nie ma ( lub odwrotnie). Co ma wiekszą wartość informacyjną?🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash To jest rozstrzygnięte w regulaminie od dawna. Opis aukcji nie może wprowadzać w błąd. Zdjęcia to też opis. Nic nie ma większej wartości. Jeśli aukcja jest nieregulaminowa, powinno się ją zgłaszać, a nie w niej kupować. Jeśli jednak się dokona zakupu, każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie, dlatego po zakupie warto założyć spór. Jeżeli nieregulaminową aukcję sprzedawca wystawił, Allegro najprawdopodobniej zadziała na korzyć kupującego. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli na zdjęciach, w opisie wyraźnie jest że nie ma kabla to nie masz czego się obawiać, jeżeli jednak oferta (opis) wprowadza w błąd to kupujący może stworzyć ci problemy. Nie pisz tak o kupującym.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Mikikix Jeśli w oferowanej aukcji wyraźnie napisałeś że "oferowany przedmiot widoczny na zdjęciach" i nie ma na nich kabla to racja jest po twojej stronie .Warto jednak dodatkowo dopisywać jak coś jest uszkodzone lub czegoś brakuje od kompletu w jakim był zakupiony jako nowy w sklepie.

oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

Napisz do allegro w poprzez kontakt podaj numer aukcji i opisz swój problem ,morze dadzą kupującemu ostrzeżenie - i przestanie ciebie nękać

oznacz moderatorów

Mikikix
#7 Wielbiciel#

 Nie napisałem ze wysyłam cinche napisałem ze tylko zasilacz , i zasilacz wysłałem 

oznacz moderatorów