anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mam problem z kupujacym ktory nie zwrocil towaru

bil9
#7 Wielbiciel#

Do  dnia dzisiejszego kupujący nie zwrócił mi telefonu a allegro chce mój dług oddać do firmy windykacyjnej 1 marca 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

mdrogeria
#21 Demiurg#

@bil9 czyli jak rozumiem była dyskusja , a potem rekompensata z POK ... prawda ?? . Był czas na to aby dojść z klientem do porozumienia .... był , teraz pozostaje Ci znowu podjąć próbę mediacji w celu odzyskania sprzętu , porozmawiaj grzecznie wyślij kuriera to może tym razem klient pójdzie Ci na rękę . Jeśli jednak nie bedzie chciał pozostaje Ci tylko powództwo cywilne .

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@bil9 Idź do prawnika, za niewielką opłatą napisze ci pismo wzywające kupującego do zwrotu przedmiotu. Poprze to odpowiednimi paragrafami. Jak nie zwróci, to wtedy zrób tak jak radzi @mdrogeria .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@bil9 poproś o pomoc allegro  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  bo wypłacając z POK i Ciebie obciążając nie może być tak że zostajesz bez kasy i towaru a kupujący ma towar i kasę, to się nadaje do prokuratury i UOKIK 😞  

________
Κώστας
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@bil9 
Twój dług wobec Allegro to skąd się wziął ?
Znienacka ?
Napiszesz coś więcej ?

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@bil9 W sprawie zamówienia z dyskusji 9a4c62f9-75ed-4d14-b8da-9f63474bc989 wypłaciliśmy rekomensatę Kupującemu, ale Ty nie odebrałeś przesyłki ze zwrotem. Z toku dyskusji wynika, że Kupujący chce odesłać Ci ten przedmiot, ale z uwagi na nieodebraną przesyłkę sprawa wciąż jest w toku. W związku z tym czego dokładnie od nas oczekujesz? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ jak zwykle przekłamują w poście 😞  

A powiedz mi jak to wygląda w praniu kiedy kupujący nie będzie chciał oddać towaru, nie bo nie, jak do tego podchodzicie ? Bo przyznasz że nie można obciążyć sprzedawcy żeby nie miał kasy i towaru ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 Ciężko tutaj teoretyzować i nie chcemy wrzucać wszystkich tego typu sytuacji do jednego worka, dlatego każdą tego typu sprawę załatwiamy indywidualnie. Oczywiście nie powinno dojść do sytuacji, kiedy Sprzedający nie ma ani towaru, ani pieniędzy, ale zdarzają się np. wypłaty rekompensat z POK bez konsekwencji dla Sprzedającego. Generalnie to zależy od wielu czynników i więc tutaj decydujące są dodatkowe okoliczności sprawy. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@kostas11 ja bym zadał inne pytanie

jak wypłata z pok została przerobiona na dług?

oznacz moderatorów

bil9
#7 Wielbiciel#

Podałem adres do zwrotu a kupujący celowo i złośliwie wysłał na inny adres!!! 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A to zakup na AL? Teraz nie będę się wypowiadał bo mieliście dyskusję i znając z wielu wątków na Allegro, jakbyś merytorycznie się wypowiadał nie byłoby tego. 😁

oznacz moderatorów

bil9
#7 Wielbiciel#

Oczekuję od was tylko jednego utrzciwosci, skoro 10 stycznia podałem adres do zwrotu to dlaczego kupujący odesłał przesyłkę na inny adres a wy stajecie po jego stronie ,że to ja nie odebrał przesyłki.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A skąd miał inny adres?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak zawsze nie opisujesz całości tylko coś wyrwane z kontekstu, to co ci pasuje, teraz  wyślij kuriera do kupującego, skoro nie odebrałeś zwrotu, kto ma pokrywać koszty odsyłki?😁

oznacz moderatorów

bil9
#7 Wielbiciel#

Człowieku podałem mu adres do zwrotu a chłop odsyła  towar na inny adres i pisze ze nie odebrałem przesyłki. Jak nie wiesz co napisać to nie pisz nic.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Widzę po twojej reakcji że dyskusja była burzliwa, zapytałem tylko skąd kupujący miał ten inny adres.😁

oznacz moderatorów