anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Możliwość sprzedaży - możliwe rozwiązania

Client:84492632
#7 Wielbiciel#

Witam, chciałbym zapytać o możliwość sprzedawania produktów na platformie Allegro w swoim przypadku: jakiś czas temu (okres dłuższy niż 6 miesięcy wstecz) nabyłem w celach kolekcjonerskich pewne produkty i chciałbym je sprzedać na Allegro, widziałem że jest opcja prowadzenia działalności nierejestrowanej do ok. 3200 zł miesięcznie, jednakże sam rozpocząłem niedawno, tj. od nowego roku, prowadzić własną jednoosobową działalność gospodarczą; z tego co czytałem nie mam możliwości prowadzenia działalności nierejestrowanej w moim przypadku (jako posiadacz firmy) - w jaki sposób mogę sprzedawać te produkty na allegro biorąc powyższe ograniczenia? Moja aktualna działalność nie ma nic wspólnego ze sprzedażą jak narazie i raczej nie planuję rozszerzać zakresu działalności bo chcę sprzedać tylko to co nabyłem wcześniej

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

A konto zwykle nie firmowe?

oznacz moderatorów

Client:84492632
#7 Wielbiciel#

Niezbyt znam się na sprawach okołopodatkowych ale sprzedając nawet z konta prywatnego jako osoba fizyczna też mam obowiązek odprowadzania podatków od sprzedaży, gorzej jak US stwierdzi że wyprzedaż kolekcji ma znamiona działalności 😕 ale tak jak wspominałem jestem zielony w temacie to mogę się mylić 🙂

oznacz moderatorów

Client:84492632
#7 Wielbiciel#

a i jeszcze chciałbym nadmienić, że całość kolekcji jest warta jakieś max kilkanaście tysięcy około także nie ma tego dużo 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Musisz sobie wyszukać tematy z podatkami i to nie ma znaczenia czy na Allegro czy innej platformie, zależy także w jakim czasie sprzedaż, masz limity przychodów m-cznych >rocznego.

oznacz moderatorów

Client:84492632
#7 Wielbiciel#

rozumiem, dzięki 🙂 poczytam w takim razie jak to wygląda od strony podatkowej

oznacz moderatorów

Client:84492632
#7 Wielbiciel#

poczytałem i w sumie sprzedaż okazjonalna idealnie pasuje chyba do mojego przypadku

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jakby przedmioty z twojej kolekcji były srebrne lub złote to US i tak od pierwszego dnia wymaga kasy fiskalnej i trzeba płacić podatki .

oznacz moderatorów